+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
little boy playing hopscotch outdoors

Život v řeči čísel

Je temná noc, mrzne. Píše se 7 leden roku 1988 a pod světly reflektorů porodního sálu se na svět vyklubal další člověk, jehož životní cesta začala. Začala cesta jeho čísel….

V místnosti se ozývají heslovité povely. Čas.. váha.. míra.. a hlas porodní sestry hlásí odpovědi.. Čísla, kterým v té době sice vůbec nerozumím, ale znamenají velmi mnoho. Znamenají rozdíl mezi správnou váhou či podvýživou. Znamenají rozdíl mezi spokojeným životem či životem nedonošeného outsidera.

Čísla znamenají všechno

I když si to často neuvědomujeme, celý náš život stojí na číslech. Život začíná i končí číslem a i když bychom na číslech neměli bezmezně lpět, je to jediná univerzální pomůcka, která ukazuje, jaký život vedeme. Jaký život vede naše společnost, národ, firma… A až se naše děti našich dětí budou učit dějepis, budou čísla a data jedna z mála věcí, které po sobě zanecháme a budou se je učit.

Podle toho by měli taky za něco stát a mít skutečnou hodnotu.

Jeden současný příklad

1 miliarda uživatelů a místo 12 nejbohatšího muže planety. 2,5 milionu platících zákazníků inzerentů a přes 450 milionů aktivních denních uživatelů. O Markovi Zuckerbergovi se nepochybně za 20 let nedočteme pouze na Wikipedii, ale i v učebnicích dějepisu, informatiky a další odborné literatuře. A nebudeme jeho jméno skloňovat pouze jakou zakladatele sociální sítě Facebook, ale jako jméno člověka, který navždy změnil svět. A jsou to právě čísla, která jsou toho důkazem, výsledkem, nikoliv původním záměrem.

Mark buduje svou síť pro lidi. Vy dělejte to stejné u svého podnikání a čísla budiž ukazatelem a výsledkem, že vaše cesta a péče o zákazníky za to stojí.

10 let na cestě

Moje první číslo bylo 7.1.1988 a se svou váhou 3 995 gramů jsem nepochybně nepatřil do podvyživené kategorie dětí. Ale zajímavější čísla jsem začal psát až mnohem později. Stovky odchovaných chameleonů a ještěrek, jedna krásná manželka, jeden krásný syn a přes 15 milionů na tržbách pro svoje klienty v posledních dvou letech.

Moje životní cesta je podnikatelská, vlastně je ještě mladinká. Ale právě na ní jsou čísla důkazem a ukazatelem, zda vaše cesta vede správným směrem. Začal jsem jako asi každý, v osmnácti letech, budováním vlastních čísel. Nemůžu říct, že bych tehdy byl spokojený.

Až mnohem později jsem pochopil, čím to bylo. Pracoval jsem tehdy pouze na svých číslech, ne na číslech těch druhých. Pak jsem to pochopil. Mnohem důležitější než kolikrát se v životě zasmějete, je počet úsměvů, které vykouzlíte na tvářích druhých lidí.

Poslední dva roky rostu každý kvartál o 50%, ale není to proto, že bych se soustředil na tento výsledek. Je to právě proto, že jsem se začal absolutně soustředit na to, kolik úsměvů vykouzlím na tvářích svých klientů. Kolik zákazníků jim přinesu, kolik nových návštěvníků přijde na jejich webové stránky a jak to udělat abychom všechny návštěvníky udělali šťastné, nebo aspoň spokojené. Prostě dělat to tak, aby to opravdu fungovalo.

A jednou až budu starý, nebudu přemýšlet nad tím, kolik jsem měl ve 28 letech měsíční příjem, ale nad tím kolika lidem jsem změnil jejich podnikání, jejich život a jak.

Vy udělejte to stejné, ale ne kvůli tomu výsledku, udělejte to pro sebe a bude se vám dařit :-).

Zapojte se do výzvy

Udělal jsem si výlet za výsledky. Výlet za Filipem a Tomášem, abych se jich zeptal co jim moje práce přinesla v řeči čísel. A připravil jsem pro vás výzvu, ve které hrajete o všechno a všichni vyhráváte.

Podívejte se na video a zapojte se také.

Kvalifikujte se a změňte taky svá životní čísla na ty šťastná.

Video najdete zde>>

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Zapojte se do diskuse!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*