+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek
Young aviators at the airport with a homemade airplane

Za hranici chtění

26.10 2015 Žádný komentář

Znáte poučku, že běh začíná tam, kde zapomenete, že běžíte? A tohle platí ve všem. Je potřeba na to myslet a pracovat s tím. Stejně tak v práci, začnete být nejvýkonnější až v momentě, kdy zapomenete na to, že jste v práci. Přestanete tyhle věci oddělovat a teprve pak můžete být součástí. Je k tomu ovšem potřeba pracovat se svým „chtěním“.

Chci VS. dělám

Sem se hodí jedno přísloví „Chceš li rozesmát Pána boha, řekni mu o svých plánech“.

My lidi jsme naprosto hrozní. Pořád něco chceme.. Když to nemáme, jsme nešťastní jako malé děti. Na jednu stranu je to dobré pro obchod, protože je pořád komu co prodávat. Na druhou stranu nás to brzdí v tom, abychom si plnili ty nejdůležitější sny, kterým můžeme říkat třeba „naplnění poslání“.

Většina lidí se zasekne u toho chtění. Chtějí lepší práci, chtějí přece jet na dovolenou dvakrát ročně, chtějí jíst jen zdravé věci, chtějí zhubnout a chtějí být zdraví, chtějí, aby se měli dobře. Tohle chtějí všichni lidé. Zeptejte se a odsouhlasí vám to. Přesto to většina nemá. WTF?! Proč to tak je, když dneska máme tu moc a možnosti všechny tyhle věci změnit? Odpověď je bohužel v nás, v tom jak moc chceme. A taky v našem „obložáckém“ mozku.

Větší zisky každý den ->> Jsou tu On-line zisky ->> Větší tržby každý den ->> Jsou tu On-line zisky

Chci VS mám

Dokud něco chceme, tak to ještě nemáme. Vyvstává nám pak na mysli řada otázek, problémů, jak to získat. Najednou máte klacky pod nohama, které jste si tam ale naházeli sami. Jednoduše dokud chcete, nejste součástí toho, co chcete. Teprve když se stanete součástí toho, co chcete ve své hlavě, věci se začnou dít. Dostanete se za hranici chtění. Zmizí problémy a stane se z nich „situace“ a vy vybíráte možnosti řešení. Je to stav mysli, který se obtížně popisuje, ale výborně funguje. Neznamená to, že nemáte mít cíle a nic nechtít. Je to o tom jak pracujeme se samotným “chtěním”.

Až začnete brát věci takové, jaké skutečně jsou. Pochopíte, že nejsou ani dobré, ani špatné. Pak se dostáváte do přítomnosti a můžete se věnovat skutečně důležitým věcem. A někdo by si dneska možná radši přečetl článek o tom, jak si udělat SEO optimalizaci, ale já myslím, že tyhle věci jsou pro podnikání často mnohem důležitější a přitom jim věnujeme nejméně času.

A tak i vy dneska po zbytek dne vyzkoušejte přestat chtít a jen tak být sám sebou. Dělat to co chcete. Třeba zjistíte, že Vás to vlastně v práci baví víc, než si myslíte.

No a pokud tam ještě nejste. Mám tu pro Vás Progress Academy, kde najdete i bonus projektové řízení, kde je spousta informací jak se dostat tam, kde chcete být, co nejrychleji. Mrkněte na ni.

A příště bude něco o Vánočních prodejích.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Zapojte se do diskuse!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*