+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek
download2

Z dotazů na FB – Best books forever

Přišel opět poměrně častý dotaz. Tak ho zde “otisknu” ať na tom internetu leží na věky věků.

“Ahoj můžu se s tebou poradit o několika zajímavých knížkách? Vím, že se věnuješ osobnímu rozvoji, takže bych byl vděčný za případnou radu ohledně knížek, které ti nejvíce pomohli. Mohl by jsi mi poslat 3 nejlepší knížky o osobním rozvoji a 3 nejlepší o leadershipu? Ty, které nejvíce pomohly tobě. Dekuju za pomoc (kráceno).

Osobně se věnuji jen podnikání, ale osobní rozvoj je škatulka kam se dá hodit prakticky cokoliv. Určitě nedám dohromady 6 nejlepších knih, ale můžu jmenovat pár opravdu zajímavých, které nesmí chybět ve vaší knihovně.

Mimo řadu

Výborná kniha v níž Malcolm Gladwell popisuje důvody, které vás předurčují k úspěchu. Narozdíl od osobního rozvoje, který si hodně všímá “rozvoje talentu”, kniha Mimo řadu se věnuje úspěchu z jiného úhlu pohledu a na řadě případů úspěšných osobností ukazuje, že se věc má zcela jinak. O úspěchu rozhoduje hlavně odhodlání, píle a vnější okolnosti. Talent hraje “druhé housle”.

Druhý věk strojů

Jedna z nejlepších knih současnosti. Pokud přemýšlíte, kam se bude váš život ubírat v nadcházejících desetiletích ( a nejen váš život), doporučuji přečíst. Je tam spousta čísel a faktů, které ukazují co bude mít smysl v budoucích letech a kde si můžete zlomit vaz.

Elon Musk

Zajímavá knížka o zajímavé osobnosti. Potvrzuje informace obsažené v knize Mimo řadu.

4 hodinový pracovní týden

Ačkoliv dnes bych se pod obsah knihy 4 hodinový pracovní týden nepodespal, protože spoustu lidí může zavést špatným směrem, v době kdy jsem ji četl mě hodně nakopla. Timhoty Ferris prakticky celou knihu opřel o Paretovo pravidlo (80/20). V knize však opomíjí fakt, že již měl za sebou vybudovanou firmu a tedy úspěšně aplikované pravidlo 10 000 (kniha Mimo řadu). Každopádně silně motivační kniha.

Co se týká leadershipu, tak jsem pár knih četl, ale nic zásadního jsem v nich neobjevil. Podle mně je vedení lidí hlavně otázkou charakteru člověka, osobních zkušeností a jen nepatrný zlomek lze naučit čtením.

Doporučuji hlavně nečíst jen vybrané žánry. Kolikrát najdu mnohem více moudra v knížce o filosofii nebo v dětské pohádce. Přijde mi, že si spousta lidí zbytečně zúží úhel pohledu právě tím, že se soustředí na knížky třeba z osobního rozvoje.

Své tipy na knížky přidejte do komentářů.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Zapojte se do diskuse!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*