+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek
Návrh bez názvu

VÝZVA č. 8 – NEDOVOL KRVAVÉ SUDETY

Obrázek Sudet si jistě všichni pamatujete z dějepisu. Včera jsem stejný obrázek objevil na Wikipedii a tentokrát se týkal Ukrajiny. U obrázku byl popisek, který označil všechny aktuálně dobývaná území jako nárokovaná. A co více, po chvilce hraní s obrázkem jsem zjistil, že připravený plán byl na větší území a Putin možná říkal “pravdu” že šlo vše podle plánu, protože celou Ukrajinu teď obsadit nechtěl, ale k tomu se dostaneme.

VÝZVA č. 8 – NEDOVOL KRVAVÉ SUDETY (alespoň na Wikipedii)

Dnešní výzva se týká Wikipedie, kde potřebujeme odstraňovat informace, které normalizují ruskou invazi a tváří se, jako “reakce na aktuální dění”. Ve skutečnosti jde o profesionální práci ruských trolů a možná také (užitečných idiotů). Tyto informace pak zobrazuje Google i je čtou naše děti pro své referáty.

V tomto případě šlo o upravení Ukrajinské mapy tak, že obrázek s volně přeloženým popisem “sporná území nárokovaná separatistickou republikou Doňeck, Luhaňsk sahala až ke Kyjevu.

Europe-Ukraine_(и_не_контролируемые)

PRVNÍ VĚC CO DĚLAT

1. Jdi na Wikipedii
2. Vytvoř si účet registrací
3. Projdi stránky o Ukrajině
4. Uprav či smaž nepravdivé a zavádějící údaje a odůvodni je (stačí alespoň “fals news”)
Prozatím jsem vyhrál a obrázek se podařilo smazat a alespoň zatlačit Rusko zpět na Krym a Doňeck. Ale jak uvidíte níže, tím to nekončí. Můžete se podívat, jak aktivní trollové jsou a kolik obsahu každý den upraví jen jeden z nich. Potíž je, že informace z Wikipedie přebírá a zobrazuje Google i děti do referátů. Níže pak uvidíte, kolik aktivity vytvoří jeden “ruský trol”.
Screenshot_2

ŠOKUJÍCÍ PŘEKVAPENÍ

Když jsem se snažil opravit obrázek Ukrajiny, zjistil jsem že nejde jednoduše vybarvit, byl totiž mnohokrát překreslován. Postupným obarvováním jsem zjistil, že měla ruská propaganda ještě větší ambice než na obrázku nahoře. Na mapce s oranžovou barvou níže vidíte, jak velké území již měli trolové předpřipravené jako nárokované (světle a tmavě zelená). Ano, včetně Kyjeva. Podívejte se na velikost Slovenska nebo ČR. Přiznám se, je to spekulace, ale ukazovalo by to, že Putin možná říkal pravdu, když oznámil, že to jde podle plánu. Toto byl zřejmě jejich plán (asi ne s bombardováním vlastních občanů), včetně uzavření příměří výměnou za “neutralitu”. Vytvořil by tím učebnicové Ukrajinské Sudety, které rozloží zbytek Ukrajiny na nesamostatnou slabou republiku závislou na Rusku. Zároveň požerou část jejich armády a průmyslovou infrastrukturu. A jakmile bude Ukrajina bezbranná, vezme si ji celou. Mírová dohoda v současné situaci bude nový “Mnichov”. Co po něm následovalo všichni víme. Polsko? 3. světová?
Ukrajina Rusko

Prosím, berte to vážně

Všichni chceme mír a klid, ale nemůžeme nechat Putina vyhrát. Vidíme, že jejich vedení jede přesně podle historických učebnic – ať už se to týká Sudet a Mnichovské dohody, invaze vojsk Varšavské smlouvy z 68., nebo útoku na Kyjev, který provedl
Jedna věc se ale změnila. Nebojujeme proti “Sovětskému svazu”, bojujeme proti “Nacistickému Rusku”.
a) Podporujme Ukrajinu v boji za svobodu.
Nenuťme je do míru, který bude jen začátkem něčeho mnohem horšího pro celý svět. Putina musíme vyhnat za hranice Ukrajiny z co nejvíce oblastí. A ano, nepříjemná dohoda nakonec přijde, ale musíme zachránit severovýchod a jih země.
b) Vyžadujme větší zapojení Evropy u našich politiků.
Podporujme Fialu, podporujme ty, kteří jdou s kůží na trh a pracují na novém obranném uskupení pro “východní blok” (Česko, Polsko, Slovinsko – pobaltské státy se jistě přidají). Pro představu: Východní Evropa má 300 tisíc vojáků, lépe vycvičených i vybavených. Spolu s Ukrajinou máme větší převahu než si vůbec umíme představit. A to nejen vojensky, ale hlavně ekonomicky.
c) Nespoléhejme na Francii, Británii, nebo dokonce USA.
V ohrožení je hlavně střední a východní Evropa. Postoj USA a Franice je proto pochopitelný, Británie zatím ještě přešlapuje, zda si zvolit “Hanbu”.
I my jsme silnější než si myslíme. HDP na obyvatele je v Rusku stejné jako v Rumunsku. Jen země střední a východní evropy jsou tedy silnější než Rusko a s opatrnou podporou západu Putina porazíme.
d) Hoďme na demonstrace.
Dokud ještě můžeme.
Jen se nesmíme bát, brzy totiž může jít i o naše životy a životy našich dětí.
Sláva Ukrajině.

 

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Zapojte se do diskuse!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*