+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek
mark-konig-mx94V7uE1eU-unsplash

VÝZVA Č. 7 – zastav TROLA

Tato výzva je zaměřená především na ochranu nás samých a prostředí ve kterém se každý den pohybujeme. Tohle prostředí chrání 3 MAGICKÉ TEČKY, které se potřebujeme naučit používat. Bez ochoty věnovat 5 vteřin naší vlastní ochraně totiž neochráníme ani ničí hranice.

VÝZVA Č. 7 – zastav TROLA

Tato výzva je výzvou proti lenosti. Všichni z nás jsme někdy byli svědkem totálně stupidního, či nenávistného komentáře a nechali jsme jej bez reakce. Bohužel se díky tomu rozmohl takový nešvar, že jsou diskuzní fóra a sociální sítě plné “trolů”. Z analýzy těchto komentářů pak například tajné služby vyhodnocovaly, zda a jak bude reagovat západní svět na invazi na Ukrajinu.

V tomto případě se nepochybně spletly, ovšem to, že jsme se jako lidé vyprdli na ochranu svého informačního prostoru má nepochybně svůj díl viny na tom, proč jsme dnes v situaci v jaké jsme. Ukázalo se to již při Trumpově vítězství ve volbách v USA, stejně tak při Brexitu a postupně se to horší. Důsledky vidíme všichni, kromě trolů. Pravda je, že na falešné a nenávistné projevy nelze napsat dokonalý algoritmus. Ochrana našeho prostoru je tak hlavně v našich rukou. Brání ji jenom naše lenost, protože nahlásit podezřelé, nebo nenávistné chování zabere přesně 5 vteřin.

JAK ZASTAVIT TROLA

(pro zjednodušení ukazuji na jedné sociální síti, všechny moderní platformy to mají podobně)

1. Klikněte na magické 3 tečky

Screenshot_79

2. Klikněte na “Nahlásit” / “Report post”

3. Zvolte důvod nahlášení:

– Falešné zprávy / Fals information

– Projevy nenávisti / Hate speech

– Falešný profil

– atd…

Screenshot_78

Následně si můžete uživatele zablokovat, skrýt, jak chcete.

CO NEDĚLAT:

Na pochybné, urážlivé a často snadno vyvratitelné zprávy vůbec nereagujte. Zkušený trol ví jak vyvolat diskuzi, proto často používá takové obraty, nebo nesmyslné informace, které budete chtít vyvrátit. Jen mu tím zvýšíte dosah.

Nereagujte. Jen obsah / uživatele nahlaste.

Poznámka:

Dělejte to s rozumem a citem. Každopádně se nemusíte bát, že někoho takto neprávem zablokujete. K zablokování trola dojde teprve v situaci, kdy příspěvek / uživatele nahlásí v krátké době více uživatelů.

Sociální sítě pak mají různé úrovně ochrany proti takovýmto lidem, od omezení dosahu jejich příspěvků, přes dočasnou blokaci až po úplné zrušení účtu.

Každopádně bez naší ochoty věnovat 5 vteřin na čištění společného internetového prostoru to nebude fungovat. 

Chcete-li výzvu splnit hned teď, tak silní trolové se množí například v této facebookové noře: Ukrajina – nezávislé zprávy

 

 

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Zapojte se do diskuse!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*