+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek
markus-spiske-sOzFUpXN6Zw-unsplash

VÝZVA Č. 4 – Lépe tankuj a dej STOP ruským tankům

Naše pětiminutová válka pokračuje: Ruská ropa a plyn je hlavní zbraní Vladimíra Iljiče Putina. Tvoří přibližně 50 % jeho příjmů. Existuje ale také řada jeho podporovatelů, kterým můžeme dát jednoduše vědět, že jeho “tichá” podpora rozhodně není OK. My s ní nesouhlasíme. A když už musíme tankovat naftu a benzín, zvolme si alespoň menší zlo.

VÝZVA Č. 4 – Lépe tankuj a dej STOP ruským tankům

Tato výzva je jednoduchá. Vybírejte si lépe, na které čerpací stanici natankujete. Existují čerpací stanice, které přímo či nepřímo podporují vládu diktátorského magora. Tato výzva je tedy jednoduchá. Tankuj tam odkud poputuje do Kremlu méně peněz a podpory. A kde to je?

3 “BEZPEČNÉ” ČERPACÍ STANICE

  • Shell (Holandsko)

Shell jako jedna z prvních firem oznámila stažení svých aktiv ze všech společných podniků s Ruskem a Gazpromem.

  • Čepro a Eurooil (Česko)

Čepro a Eurooil vlastní Český stát. Na druhé místo jsem je dal, protože prozatím neprojevili dostatečnou snahu zajistit si dodávky z jiných zdrojů, než z trubky z Ruska. Minimálně však vracíme zpět do české ekonomiky nějakou korunu, kterou můžeme poslat jako stát Ukrajině.

  • Benzina / Orlen (Polsko)

Vlastní PKN Orlen. Poláci podporují Ukrajinu hodně. Kdyby je nepřijeli seřvat zbabělci z Ameriky, dali by Ukrajincům i své stíhačky. Mají podobnou potíž jako my – většina ropy k nim putuje trubkou z Ruska.

KTERÉ STANICE RADĚJI IGNOROVAT

  • Čerpací stanice MOL (dvojka na trhu v ČR)

25 % společnosti vlastní maďarský stát. Jak známo, pan Orbán to dneska hraje na obě strany a je zastánce vstřícného přístupu k Putinovi. I když to teď nemůže říct, chtěl by být zase jeho kamarád. Minoritní podíl vlastní ČEZ ale to lze vykompenzovat nákupem u české čerpací stanice viz. výše.

  • Čerpací stanice OMV (pětka na trhu)

Potíž OMV je, že 20 % vlastní Spojené Arabské Emiráty a dalších 48 % je volně obchodovaných. Protože se SAE zdrželi v Radě bezpečnosti OSN hlasování proti označení vpádu Ruska na Ukrajinu za agresi, tak jsem je sem přidal. Myslím, že zaslouženě.

Poznámka: Rád bych podotkl, že i když nakoupíte v jedné z doporučovaných stanic, pravděpodobně menší část peněz do Kremlu doputuje. Ropa se totiž míchá do různých směsí, ze kterých se palivo vyrábí. Ovšem stále je toto jedna z nejlepších forem vzdoru, které se Putina a jeho pomocníků přímo dotkne. Zelený puntík navíc mají dnes majitelé elektro vozu.

Předchozí výzvy

VÝZVA Č. 3: Mráz přichází z kremlu

VÝZVA Č. 2: Odvaha se zeptat

VÝZVA Č. 1: Dej Putinovi recenzi na válku

BONUSOVÁ VÝZVA:

A samozřejmě, stále platí, že Ukrajina má více lidí ochotných a schopných bojovat, než tam má Rusko. Potíž je, že na jihu a východě jim dochází munice a nutně potřebují naši pomoc. Nejlepší cestou je ukrajinská ambasáda v ČR, která má přesné seznamy všeho, co je na Ukrajině potřeba a rovnou koordinuje nákupy přímo u Českých firem.

Podpořit ji můžete na účtu 304452700/0300

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Zapojte se do diskuse!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*