+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
rawpixel-com-579263-unsplash

Víte kolik peněz budete mít zítra? A co za půl roku?

Ne, nemám na mysli, zda si zajít ke kartářce. Řeč je o cash flow a plánování / řízení financí. Je tu jedna šikovná aplikace, kterou si můžete zdarma vyzkoušet.

Řeč je o aplikaci Bankonaut Flow, kterou si můžete v freemium verzi zdarma vyzkoušet zde.

Kdysi jsem četl rozhovor s úspěšným miliardářem (jménem si už nejsem jistý) ale když se ho ptali, kterou věc by udělal jinak, tak odpověděl “našel bych si hned finančního ředitele”. Z toho je vidět, jak moc klíčová věc je to “cash flow”.

Ostatně každý , kdo podniká a má za sebou pár projektů, potvrdí, že je to dost často kamenem úrazu. Protože není až tak důležité, kolik máte peněz nyní, ale kolik jich budete mít za půl roku. A k tomu jsou potřeba buď finanční ředitelé, nebo, pokud si je nemůžete dovolit, užitečné nástroje a aplikace.

Bankonaut je dílo Michala Majgota, kterého znám ještě z dob, kdy jsem se věnoval affiliate marketingu a celkem se mi to dílo líbí. Přijde mi jednoduché, přehledné a užitečné.

Co se mi líbí?

1)  Aplikace především počítá stav cashflow do budoucna, aby vůbec člověk měl, co řídit.

Takže když si tam naklikám transakce (a jejich opakování), tak mi aplikace ukáže, kolik budu mít zítra, za týden, příští měsíc, za půl roku, nebo za dva roky, pokud se nic významně nezmění.

2) Můžu si testovacíma transakcema zkoušet, jestli mě nedostane do červených čísel, když si dnes koupím něco drahého a tak dále.

3) Bezpečnost! Dneska horké téma. Zákazníky uklidní, že data jsou případnému útočníkovi k ničemu. Nedá se z nich nic vyčíst. Nemůže odhadnout ani řád, ve kterém se uživatel pohybuje. Není uvedena měna, aby se aplikace dala použít v čemkoliv. Takže když vidíme transakci za 200, netušíme, jestli jde o transakci 200 Kč nebo 200 Euro nebo třeba 200 Bitcoinů. Zůstatky se vůbec neukládají, ty se počítají přímo v prohlížeči.

4) Přehlednost a jednoduchost. Naklikat si to zvládne opravdu každý a rozhodně je to snazší, než si to vytvářet v excelu.

28939179_10211856337183344_244852732_o

Nicméně je to mladý projekt a tak má 3 ale

1) Není to momentálně napojitelné na bankovní účty. I když autor správně argumentuje tím, že bankovní transakce ukazují pouze minulost, přitom tato aplikace má hlavně změnit naši budoucnost. Nicméně není to na škodu pro ověřování skutečnosti – zda se plán skutečně stal. A na predikci v delší časové ose by se to určitě také hodilo.

2) Freemium neumožňuje nastavit opakované platby. Což je celkem důležitá věc. Bez ní nemám šanci získat zájem aplikaci pořádně otestovat. Dost pochybuji, že to bez toho bude běžný uživatel (neplatící nepodnikatel) využívat.

3) Není API. Což, pokud nemohu tahat data například z bankovního účtu, potřeboval bych je tahat z fakturačního / účetního systému. Michal ale psal, že se nad importem dat z účetních systémů vážně zamýšlí, což by vyřešilo všechna má “ale”.

Závěrem?!

Pro nepodnikatele je to aktuálně plně dostačující apka, za předpokladu plné verze. Při méně transakcích postačí trvale i demo zdarma.

Pro podnikatele zatím chybí možnost hlubší a snadné integrace stávajících systémů, export peněženek do nějakého excelu atp.

Je jedno, zda si vyberete tuto apku, nebo jinou, či si vystačíte s excelem, důležité je své finance lépe spravovat. A na rovinu – nikdy to není dost dobře. Takže jestli někdy začít plánovat finanční toky do budoucnosti, nyní máte další příležitost.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Zapojte se do diskuse!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*