+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek
IMG-6482

Vision board 2021 – nebojte se být trochu blázni

Tento rok jsem se rozhodl, že si užiji trochu vlastního bláznovství. Začal jsem proto už v prosinci. Připravil jsem si bláznivou nástěnku, abych měl některé věci stále na očích. Minimálně jsem si u tvorby báječně odpočinul a věnoval jsem čas sám sobě.

Malé velké cíle

Mít velké plány je prima, ale dostat se k nim je třeba přes malé cíle, které budete postupně ukusovat. Tento rok jsem se rozhodl věnovat postupnému a pozvolnému růstu a trochu více osobnímu rozvoji. Jak totiž všichni víme, na konci příběhu želva předběhne zajíce a vyhraje celý závod. Ne proto, že by byla extra chytrá, ale protože jde soustavně vpřed.

 3 oblasti, které řídí mé kroky

Mám rád zjednodušení na základní principy. Když bych je rozložil na jednotlivé dílky pro tento rok, tak budou pouze 3.

  1. Udržet balanc práce a osobního života.
  2. Chránit přírodu.
  3. Pomáhat lidem.

Z toho důvodu jsem si tento rok naplánoval trochu více sportu a cestování. Některé cestování je spojeno s prací a projekty na kterých pracuji.

Tento a další roky se již (dáli vesmír) budu věnovat jen dvou projektům. Zřízení soukromého Creative space inkubátoru pro nápady, které stojí za realizaci a investici. Díky němu budu pomáhat lidem růst díky užitečným projektům, které budou zlepšovat dalším lidem život a snad i naši planetu. Rád bych stihl tento rok pomoci 4 lidem stát se milionářem právě díky Creative space v Praze.

Druhý projekt Evergreen Earth je v přípravě a bude pomáhat lidem v pouštních oblastech a zároveň řešit jedno z nejrychleji rostoucích odvětví a to je zemědělství v těchto oblastech, bez kterého se neobejdeme má-li naše populace růst a zároveň máme kompenzovat klimatické změny, které (ať už na ně máme jakýkoliv vliv) změní v následujících dekádách náš život více než jsme si ochotni připustit. Podobné projekty vznikají všude po světě a některé mají za sebou již více než dvacetiletou historii. Máme se tedy kde učit. Já například pojedu do Egypta a Alžíru, když to půjde. Nicméně u tohot projektu není kam spěchat. Úspěch zde netrvá pět, ale deset a více let. Zatím je to tedy spíš příprava a uvidíme, kam to povede.

Z osobních cílů jsem si dal ultramaraton. Prý je lepší než maraton, protože se tam “méně” běhá :D. S tím souvisí trochu víc tréninku, protože to už není jen o běhání. Loni jsem dal nejvíce dvacet kilometrů, takže mám co dohánět, hlavně v tréninku, aby se nohy obešli bez zranění.

A čeká mně trip se synátorem – tentokrát snad na Balkán a to je již trochu divočina. Každopádně se z toho stává docela pěkná tradice, tak doufám, že přežije i jeho pubertu… Pak mně čeká snad i překlad mé knížky Krev Budoucnosti a lunch nové hry, kterou už před sebou chvíli valím.

Abych to vše stihl, začínám testovat dvoufázový spánek. Měl bych tím získat čas na sport. Rád bych toto testování vydržel minimálně rok a uvidím, co tomu bude říkat tělo a hlava.

Nakonec je to stejně v rukou někoho jiného a tak nezbývá než věřit. Existuje totiž moc pěkný vtip: Chceš-li rozesmát Pána Boha, řekni mu o svých plánech.”.

Takže to neberme zas tak vážně, on nás vesmír na té kulaté věci někam za ten rok popoveze.

 

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Zapojte se do diskuse!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*