+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek

Úspěchem vše začíná, je čas vykročit po spirále úspěchu

Téměř každého z nás již od malička učili, že úspěch si člověk musí zasloužit. Vštěpovali nám do hlavy, že pro úspěch musíme dlouho dřít a až potom, po té dlouhé námaze, si ho konečně zasloužíme. No, a potom přišel Internet. Internet a nové technologie najednou změnili život miliardám lidí. Nikdo již dnes nemusí čekat na úspěch roky. Stačí umět využít „spirálu úspěchu“ a rázem se vše otočí.

Co je Spirála úspěchu

O spirále úspěchu začal veřejně mluvit miliardář William Henry Gates (Bill Gates) v souvislosti s jeho firmou Microsoft. Později existenci a fungování spirály potvrdili další boháči a je zřejmé, že ji pro svůj úspěch využívají i lidé, kteří o ní vůbec nevědí.

V podstatě jde o jednoduchou myšlenku, která staví na začátek podnikání úspěch, místo počáteční dřiny. Například firma Microsoft by neprodala řadu svých nepříliš povedených produktů, pokud by nebyla mezi prvními úspěšnými firmami. Nejde tedy o počáteční námahu firmy, ale o její první úspěch, od kterého se mohla odrazit. Pro nikoho dnes nemá smysl bojovat s tím, co vám dělá problémy. Internet působí jako mocný akcelerátor úspěchu a vy ho můžete využít.

Jak využít spirálu úspěchu

Spirála úspěchu se dá využít ve všech oblastech lidského života, v partnerských vztazích, podnikání nebo v zaměstnání. V zásadě jde o jediné. Přestaňte se zabývat problémy, tím co vás trápí a zaměřte se na to, co se vám podařilo. Vyberte si některý pozitivní počin, který jste již udělali s pozitivní zpětnou vazbou a ten využijte k dalšímu kroku po spirále.

Pokud se zrovna „topíte v bahně,“ nezoufejte. Stačí najít sebemenší událost, která se vám podařila a tu využít k dalšímu úspěchu. Krachuje Vám restaurace? Možná jste uvařili vynikající guláš, který si lidé pochvalovali. Využijte toho a pozvěte díky němu zákazníky na další specialitu.

OZ_728x90

Vždy si vyberte ten nejpevnější bod (předchozí úspěch) a od toho se odrazte k dalšímu úspěchu. Pokud je to zrovna jen ten guláš, co naděláte. Použijte to, co vám zajistí důvěru.

Internet vám v tomto směru může výrazně pomoci. O své úspěchy se můžete velice snadno a rychle podělit. Zapomeňte na starý způsob propagace. Internet je tu téměř zdarma a pro všechny. Můžete „skákat z úspěchu na úspěch.“ Stačí si najít ten první pevný bod.

Hodně štěstí

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Zapojte se do diskuse!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*