+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Hunger Games 2 official

Tyto 2 věci otvírají bránu ke všemu

8.12 2013 4 Komentáře

Tento článek mi leží v hlavě delší dobu, ale dostal jsem se k němu až teď před Vánoci. Možná je to dobře, protože většina lidí teď jede na plný plyn. Podnikatelé mají nejsilnější měsíc v roce a lidé musí vyřešit kam investovat své naspořené peníze, které jim nestačila spláchnout ČNB.

Takže zde je možnost investovat v klidu 3,5 minuty do čtení článku, který odhalí dvě věci, které když převedete do svého podnikání i života, stanete se o hodně šťastnější a bohatší…

Nedávno jsem po dlouhé době zavítal do kina. Vyrazili jsme na film „Hunger Games 2“ a musím říct, že druhý díl je o hodně „mocnější“ než ten první. Manželka trochu plakala a já téměř taky. Myslím, že každý bystřejší člověk si tam najde hodně věcí.Hunger Games 2 official

Já jsem si z toho odnesl dvě věci, které mi od té doby zní v hlavě! Je naprosto jisté, že jsou to ingredience, které když přimícháte do svého života nebo byznysu, lidé vás budou milovat i nenávidět (nic mezitím). Produkty, které obsahují tyto dvě ingredience, jsou vždy skvěle prodejné. Obsahují totiž něco, po čem lidé „k smrti touží“. Jsou ochotni pro to jít na kraj světa a bojují za to celá tisíciletí.

První ingredience je SVOBODA

Jen pro málo věcí a myšlenek položilo tolik lidí dobrovolně život jako pro svobodu. Lidská bytost a to včetně mně, instinktivně touží po svobodě. Nikdo se necítí dobře, když ho druhý omezuje. Nikdo nechce dřít celý život bez možnosti se svobodně rozhodnout, co a jak bude dělat.

Každý chce mít v životě možnosti volby. Čím více svobodných rozhodnutí uděláte, tím šťastnější jste. Ten kdo nemá na výběr – nemá svobodu volby, se chová jako zvíře zahnané do kouta. Nemůžeme se proto divit, že v této frustrované a zoufalé společnosti, kde jsou lidé méně svobodní, než si myslí, na sebe „štěkáme a požíráme se navzájem“.

Když si vezmete jakýkoliv úspěšný produkt, který není jen reklamní masáží a není návykový, má v sobě tuto ingredienci. Pomáhá lidem svobodně získávat informace. Pomáhá lidem bavit se bez omezení. Získává lidem více volného času, aby se mohli svobodně rozhodnout, jak s ním naloží. Může taky pomáhat lidem získat pracovní svobodu (třeba díky angličtině), lepší místo nebo finanční svobodu. Pro každého má pojem svoboda trochu jiný význam a tak je jen na nás, jak ji začleníme do svého života. Jak můžete udělat ostatní lidi svobodnější?? Čím jim ulehčíte práci?!

Druhá ingredience je NADĚJĚ

Často, když jsme v koncích, se stále více musíme starat o to, co je nutné pro naše přežití, pro přežití naší rodiny. Když přijdeme o práci, krachne nám podnikání, nebo se prostě nedaří jinak, ztrácíme svobodu. Děláme už jen věci, které musíme. Smysl a radost ze života se vytrácí. „Bohužel si tohle děláme, i když v koncích nejsme – nalháváme si, že něco musíme – nemám jinou možnost“.

To co všechny lidi drží lidi na živu, je šance, že bude líp. Ať už zuří světová válka, hladomor, nebo máme zrovna manželskou krizi, jediná věc která nás přesvědčí, že to ještě vydržíme, je naděje. Každý člověk chce světlo na konci tunelu. Všichni lidé žijí a jsou ochotní bojovat jenom do té doby, než jim vezmete naději. Naději, že jednou budou zase svobodnější.

Je to svým způsobem strašlivé, protože to jsou 2 věci, kterými je společnost vydírána. Lidem nikdo svobodu dát nechce (třeba za 4 roky, až se změní vláda, až skončí krize, až splní plán prodeje) ale zároveň jim nikdo nechce vzít naději, protože potom by to všichni zabalili.

Pro mě je to ale krásné a pozitivní. Osobně totiž vím, že můžu svým drobným jednáním a podnikáním pomáhat lidem ke svobodě a dodávat každý den naději těm, kteří ji už ztrácejí.

Proto jsem hrozně rád, že se mi podařilo spustit kurz, který může některým lidem pomoct ke svobodě místa (je jedno kde pracuji), svobodě vlastní tvorby (dělat co chci), finanční svobodě (vydělat si bokem peníze), svobodě času (více času na rodinu).

Je mi jasné, že třeba nemůžu pomoct všem, ale stejně to zkusím. Stejně tak nepomůžu lidem, kteří již svobodní jsou, nebo mají důvod proč „musí“ dělat něco jiného. Je to pro mě velký závazek, plnit lidem sny a věřím, že právě vánoční svátky jsou čas, kdy se to může podařit.

OZ_728x90

Vidím v internetu a tzvn. „infoproduktech“ obrovský potenciál. Internet totiž přesně tohle dělá. Infoprodukty tohle slibují a naštěstí to některé i plní. Každopádně nejbohatší člověk planety dal lidem právě tyto věci. Ano Bill Gates dal lidem svobodu a dodává naději těm nejpotřebnějším po celém světě. Právem mu za to patří všechny peníze světa (nebo většina).

Jestli pro Vás mají pojmy „Freedom“ a „Hope“ stejnou hodnotu jako pro mě, dejte příspěvku like. Kdyby byl „Like“ cena za něčí svobodnější život, upadl by vám prstík kdybyste to sdíleli?

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Komentáře

  • Krásný inspirativní článek, vedl mě k zamyšlení jak tyto dva aspekty ještě více promítnout do svoji práce. Děkuji za něj Same. Určitě se na tento film podívám také.

  • Trefně napsáno a prstík mi neupadne :-). Sdílím.

  • Co teď napíšu myslím upřímně, ale upřímně. jeden z nejlepších článků. Další silný motivátor je uznání, ale tyhle dva jsou TOP

  • Linda

    tak zatim nejrychlejsi a nejvystiznejsi clanek, co jsem cetla. Dalo mi to snad vic nez vse zatim dohromady. Neuveritelny a pritom tak prosty a jednoduchy, Neuveritelne mi to zmenilo a zjednodusilo pohled na praci a MOC DIKY!!! a preji na oplatku jen, ale i tak hodne uspechu i Vam at pracovnim nebo rodinnem !!!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*