+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek

Time management

Samuel Hornek foto34

Time management (plánování času) je základním principem pro to, abyste mohli vést spokojený život a úspěšné podnikání. Vědět jak si naplánovat čas a seřadit úkoly je klíčové pro život bez stresu a chaosu.

Nový kurz Time managementu 4 generace – vstoupit zdarma

kurz time management

Vypadá váš time management nějak takto?

Ráno vstáváte, čistíte si zuby, zapínáte počítač a do toho si vaříte svou ranní kávu. Po ranní očistě si vezmete kávu se snídaní, sedáte ke svému PC a kontrolujete svůj profil na Facebooku, potom zkontrolujete došlé emaily. Poštu zavřete, vypínáte počítač a jdete do práce nebo kanceláře.“

Pokud se v tom trochu poznáváte, přicházíte každý den o spoustu času (peněz), které můžete využít efektivněji. “Vybočte ze zaběhlých stereotypů svého života a naučte se řídit svůj osud.” Je pravý čas vstoupit do kurzu řízení času.

Kolik stojí time management?

Častá otázka. Správný Time management nestojí nic, je zdarma. Jak byste chtěli platit, za to že si organizujete svůj čas a úkoly. Kolik stojí kurzy, jsem rozepsal v novém článku. Nemyslím si, že jsou nezbytné. Člověk musí začít u sebe v hlavě! Zařiďte si život podle nového time managementu, kdy není cílem vyplnit všechen čas prací, ale mít co nejvíce volného času i se splněním všech podstatných úkolů. Domluvte si se mnou konzultaci a nechte změny probíhat.

Osobní time management

Vaše osobní strategie time managementu vám musí dát pevně stanovenou strategii plánování času a úkolů, které vám zajistí fungování vaší domácnosti či zaměstnání s minimem úsilí a s maximem výsledků. Základem pro získání volného času je několik principů, pomocí kterých se naučíte plánovat si úkoly podle důležitosti a tyto úkoly následně dělat podle toho, co je nejdůležitější. Většina se totiž řídí podle toho, co je nejnaléhavější. Stanovte si své osobní cíle a přidejte je do seznamu úkolů.

„Představte si, že v zaměstnání dokážete vystihnout tu práci, která vám zabere co nejméně času a přitom přinese firmě největší užitek. Dopřejete nadřízenému, aby si všiml, že jste udělali „nejvíce práce“. Anebo udělejte to, co ostatní. Zaplňte svojí pracovní dobu nesmyslnými úkoly. Běhejte rychle s telefonem a dokumenty z místa na místo a stěžujte si, jak máte málo času. Pravděpodobně dostanete přidáno v obou případech “

Firemní time management

Umět nastavit ve firmě procesy tak, aby se obešla bez vaší přítomnosti, je v dnešní době nezbytné. Bohužel ve většině firem fungují procesy špatně nastavené a každý se snaží přehodit práci na jiné oddělení. Pokud tedy chcete ušetřit za zbytečné výdaje, nastavte si procesy tak, aby fungovali nezávisle na zlovůli zaměstnanců. Naplánujte si práci tím způsobem aby to, co může dělat někdo jiný, někdo jiný také dělal. Co není potřeba dělat – nedělejte. Využijte šance moderní doby a vymaňte se ze stereotypů, které brzdí vaše podnikání.

„Porady jsou vysoce návyková, požitkářská činnost, již korporace a firmy provozují proto, že nemohou masturbovat.” Dave Barry

Time management pro zaměstnance

Naučte se být těmi, co práci řídí a ne těmi co ji dostávají. Vysvoboďte se z přihlouplých úkolů, které dostáváte od svých nadřízených a získejte osobní svobodu a výhody, které jiní nemají. Není to tak těžké, jak se zdá. Máte šanci stát se jedním z lídrů firmy a diktovat si podmínky, za kterých budete pracovat. Stačí k tomu jen lepší plánování času, úkolů a pár triků v jednání s lidmi. Na vaší cestě ke svobodě a výhodám vám mohu pomoci.

Řízení času v mém podání

Volný čas je to nejcennější co máme, hned po zdraví a rodině, nenechte se o něj okrádat jenom proto, že to tak dělají i ostatní. Mít více volného času neznamená – být líný. Naopak, volný čas je značkou vašich schopností. Kurzy a školení o time managementu vás připraví na to, jak využít čas do poslední minuty. Já se ptám. K čemu je to dobré? Chcete se upracovat, přijít o rodinu i o přátele?

Time Management v mém pojetí, má za účel navržení procesů tak aby jste dosáhli maxima volného času. Volný čas pak můžete využít jak pro rozvoj svého podnikání, tak pro “zažití života”.  Nestavte si svůj vlastní svět plný papírů a vyřizování elektronické pošty. ŽIVOT JE MOC KRÁTKÝ, NA TO, ABYCHOM HO STRÁVILI PRACÍ. Domluvte si se mnou poradenskou schůzku nebo koučování a společně vymyslíme nejrychlejší cestu.

Já sám řídím několik projektů za méně jak 20 hodin týdně. Na to, že to tak funguje, jsem přišel až po několika letech práce 12 hodin denně 6 dní v týdnu. Přečtěte si více informací o mně nebo si rovnou domluvte schůzku.

Každý týden můžete na mém blogu najít jednoduché návody jak zjednodušit své podnikání a vést bohatší a spokojenější život.Přihlásit se k odběru článků můžete zde.