+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek

ikona tužky na papíře Archiv pro štítek: výzva

Návrh bez názvu

VÝZVA č. 8 – NEDOVOL KRVAVÉ SUDETY

Obrázek Sudet si jistě všichni pamatujete z dějepisu. Včera jsem stejný obrázek objevil na Wikipedii a tentokrát se týkal Ukrajiny. U obrázku byl popisek, který označil všechny aktuálně dobývaná území jako nárokovaná. A co více, po chvilce hraní s obrázkem jsem zjistil, že připravený plán byl na větší území a Putin možná říkal “pravdu” že šlo vše podle plánu, protože celou Ukrajinu teď obsadit nechtěl, ale k tomu se dostaneme.

mark-konig-mx94V7uE1eU-unsplash

VÝZVA Č. 7 – zastav TROLA

Tato výzva je zaměřená především na ochranu nás samých a prostředí ve kterém se každý den pohybujeme. Tohle prostředí chrání 3 MAGICKÉ TEČKY, které se potřebujeme naučit používat. Bez ochoty věnovat 5 vteřin naší vlastní ochraně totiž neochráníme ani ničí hranice.

valery-tenevoy-fuZ443b1Amk-unsplash

VÝZVA Č. 6 SMSkou k pádu Kremlu

Pokračujeme v pětiminutové válce. Přesto, že ruský režim utahuje šrouby a jejich propaganda je neuvěřitelná, existuje ještě pár možností, jak proniknout skrze hradbu kremelských lží, které Putin postavil kolem většiny občanů. Pojďme se hecnout a i dnes 5 minut věnovat tomuto úkolu. 

markus-spiske-sOzFUpXN6Zw-unsplash

VÝZVA Č. 4 – Lépe tankuj a dej STOP ruským tankům

Naše pětiminutová válka pokračuje: Ruská ropa a plyn je hlavní zbraní Vladimíra Iljiče Putina. Tvoří přibližně 50 % jeho příjmů. Existuje ale také řada jeho podporovatelů, kterým můžeme dát jednoduše vědět, že jeho “tichá” podpora rozhodně není OK. My s ní nesouhlasíme. A když už musíme tankovat naftu a benzín, zvolme si alespoň menší zlo.

VÝZVA Č. 4 – Lépe tankuj a dej STOP ruským tankům

maxim-tolchinskiy-PgdBXEqjSYg-unsplash

VÝZVA č. 3: Mráz přichází z Kremlu

Každý den zveřejňuji jednu výzvu (kromě soboty kdy máme narozdíl od Ukrajiny klid zbraní), do které se můžete zapojit a pomoci porazit zlo. Jinak než zlo se to pojmenovat nedá. Každý den se můžete zapojit do naší pětiminutové války a pomoct z domova.

VÝZVA č. 3: Mráz přichází z Kremlu

Všichni jsme si vědomi, že tato invaze je financována našimi platbami za ruský plyn a ropu. Každý z nás přitom může tohle změnit již dnes. Domácnosti jsou zpravidla vyhřívané na 21 stupňů. Pokud budeme do konce topné sezóny 2021/22 držet teplotu v plynem vyhřívaných prostorech na nebo pod 18 °C, povede to k úsporám spotřeby plynu až o 40 %. Tím omezíme závislost na plynu dováženém z Ruska a hlavně jim pozvolna začne ubývat příval kapitálu.

Co tedy udělat?

1) Snižte si teplotu na nebo pod 18 °C.

2) Nastavte si noční termostat tak, aby mohla být teplota klidně 16 °C.

3) Překopírujte / sdílejte výzvu na svých soc. med.

Platí to i pokud využíváte elektřinu (pokud nemáte ostrovní systém), protože část elektřiny se vyrábí spalováním plynu. To stejné, pokud odebíráte teplárnu. Já osobně se budím do 16°C a zapínám malý přídavný radiátor (jsou elektrické či olejové) a funguje to.

Je to fakt maličkost, kterou může udělat každý.

PŘEDCHOZÍ VÝZVY:

Výzva č. 1: Dej recenzi na válku

(aktuálně to funguje již jen po omezenou dobu, než je recenze odstraněna)

Výzva č. 2: Měj odvahu se zeptat

BONUSOVÁ VÝZVA:

A samozřejmě, stále platí, že Ukrajina má více lidí ochotných a schopných bojovat, než tam má Rusko. Potíž je, že na jihu a východě jim dochází munice a nutně potřebují naši pomoc. Nejlepší cestou je ukrajinská ambasáda v ČR, která má přesné seznamy všeho, co je na Ukrajině potřeba a rovnou koordinuje nákupy přímo u Českých firem.

Podpořit ji můžete na účtu 304452700/0300

274662324_474687874304379_7585171331688398448_n

Výzva č. 2: Neboj se zeptat!

Účinek této druhé výzvy mě opravdu překvapil. Každý žijeme ve své bublině, ale když z ní vylezeme a zeptáme se okolí, může to hodně pomoci. Po úspěchu první výzvy recenzí je tu další výzva, která zabere pouze 5 minut a může hodně změnit.

Výzva č. 2: Neboj se zeptat!