+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek

ikona tužky na papíře Archiv pro štítek: kryptoměny

22713010_1856009428043965_791341038_o

Karel Fillner a jeho Digitální zlato

21.10 2017 Žádný komentář

S Karlem Fillnerem se nepravidelně pravidelně potkávám v kavárně Paralelní polis, (jak jsem o tom psal minule) kde probíráme hlavně věci budoucí. Některé chci využít do své knihy a v Čechách je jen málo lidí, kteří mají takové zkušenosti s kryptoměnami a coiny všeobecně.

Je to Digitální zlato?

Kryptoměny se nazývají digitálním zlatem. Víte proč? No jasně, je to hlavně Bitcoinem, který je znám tím, že je ho omezené množství a uvolňuje se do oběhu postupně. A jak se jeho volně dostupné zásoby tenčí, prodražuje se jeho těžba, jeho cena roste. Podobně jako je tomu u zlata.

Kryptoměny ale nejsou jen Bitcoin, ale existuje celá řada dalších měn, které rychle získávají na popularitě a jejich cena roste. Výhodou u nich je, že si je můžete nakoupit levněji než třeba Bitcoin, a pokud se budou držet stejného trendu jako on, můžete vydělat mnohem více.

Pozor na ALE

Samozřejmě to má háček v tom, že dopředu nevíte, které měny nakoupit a také jak si je zabezpečit. Zda s nimi obchodovat, nebo si v nich spořit atd.

Právě proto je tu video kurz zdarma, kde Karel Fillner předává své zkušenosti a tipy v podobě videí a ebooku zdarma.

mpumelelo-macu-283883

Jak jsem vydělal 2 000 Kč na koupi nejdražšího kafe na světě

Dějou se kolem nás věci. Už je ani nestačíme sledovat a jde nám z nich hlava kolem. Ale to neznamená, že se nedějou. Tenhle článek je takový zajímavý příklad, co se stane když si dáte kafe ve správný čas na správném místě.

Byl jsem onehdá v kavárně Paralelní polis, což je kavárna, kde nelze zaplatit jinak, než kryptoměnou. Tuším, že jen Bitcoinem. tak jsem si založil peněženku a dobil si tam 500 Kč. Dal si kafe, pokecal s Karlem, s kterým se znám z marketingových kampaní a zase jsem šel. Na elektronickou peněženku jsem zapomněl až do nedávna, kdy jsem zjistil, že jsem si koupil nejdražší kafe na světě. Možná ne na světě, ale fakt bylo dražší než kafe ve Starbucksu.

Co se tedy stalo.

Podíváme se to na to očima printscreenů, protože ty znají pravdu.

1. Dobil jsem si na peněženku 5 00 Kč

BTC 1

2. Zaplatil za kafe (odhadem 70 korun)

btc2

3. Uběhlo pár měsíců a já kafe dávno strávil

Ale jak se šířili informace o stále rostoucích cenách kryptoměn a Bitcoinu v čele, k peněžence jsem se vrátil. Ta vám ukazuje výši původního výdaje i v přepočtu na dnešní hodnotu, pokud byste virtuální peníze neutratili. Což mi přijde dost motivační, aby člověk šetřil. Hodnota té jedné vypité kávy je totiž dnes skoro 13 dolarů (270 Kč) a to už je docela drahá káva.

Každopádně ničeho nelituji, protože jsem díky tomu dobití peněženky vydělal za 5 00 Kč další 2 000 Kč, bez práce a bez toho abych o tom vůbec věděl. Pokud půjde cena nahoru, tak jak analytici předpovídají, bude to za pár let skutečně hodně zajímavé.

Pozor, pouze 5 dní

Uběhlo pouze 5 dní od doby, kdy jsem rozepsal článek a ještě ho nedokončil. Cena Bitcoinu atakovala další hranici. Vážně přemýšlím, že odkládat si peníze na stáří do kryptoměn, nemusí být vůbec špatný nápad.

bitcoin3

 

No a jestli chcete vidět více o tom jak instalovat peněženku a jak to vlastně funguje, podívejte se na Karlovo video. Tento článek jsem napsal jako zajímavost, myslím, že je dobré všímat si co se kolem děje, protože v tomhle by nám asi neměl ujet vlak.