+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek

ikona tužky na papíře Archiv pro štítek: jak uspět

download2

Z dotazů na FB – Best books forever

Přišel opět poměrně častý dotaz. Tak ho zde “otisknu” ať na tom internetu leží na věky věků.

“Ahoj můžu se s tebou poradit o několika zajímavých knížkách? Vím, že se věnuješ osobnímu rozvoji, takže bych byl vděčný za případnou radu ohledně knížek, které ti nejvíce pomohli. Mohl by jsi mi poslat 3 nejlepší knížky o osobním rozvoji a 3 nejlepší o leadershipu? Ty, které nejvíce pomohly tobě. Dekuju za pomoc (kráceno).

Osobně se věnuji jen podnikání, ale osobní rozvoj je škatulka kam se dá hodit prakticky cokoliv. Určitě nedám dohromady 6 nejlepších knih, ale můžu jmenovat pár opravdu zajímavých, které nesmí chybět ve vaší knihovně.

Mimo řadu

Výborná kniha v níž Malcolm Gladwell popisuje důvody, které vás předurčují k úspěchu. Narozdíl od osobního rozvoje, který si hodně všímá “rozvoje talentu”, kniha Mimo řadu se věnuje úspěchu z jiného úhlu pohledu a na řadě případů úspěšných osobností ukazuje, že se věc má zcela jinak. O úspěchu rozhoduje hlavně odhodlání, píle a vnější okolnosti. Talent hraje “druhé housle”.

Druhý věk strojů

Jedna z nejlepších knih současnosti. Pokud přemýšlíte, kam se bude váš život ubírat v nadcházejících desetiletích ( a nejen váš život), doporučuji přečíst. Je tam spousta čísel a faktů, které ukazují co bude mít smysl v budoucích letech a kde si můžete zlomit vaz.

Elon Musk

Zajímavá knížka o zajímavé osobnosti. Potvrzuje informace obsažené v knize Mimo řadu.

4 hodinový pracovní týden

Ačkoliv dnes bych se pod obsah knihy 4 hodinový pracovní týden nepodespal, protože spoustu lidí může zavést špatným směrem, v době kdy jsem ji četl mě hodně nakopla. Timhoty Ferris prakticky celou knihu opřel o Paretovo pravidlo (80/20). V knize však opomíjí fakt, že již měl za sebou vybudovanou firmu a tedy úspěšně aplikované pravidlo 10 000 (kniha Mimo řadu). Každopádně silně motivační kniha.

Co se týká leadershipu, tak jsem pár knih četl, ale nic zásadního jsem v nich neobjevil. Podle mně je vedení lidí hlavně otázkou charakteru člověka, osobních zkušeností a jen nepatrný zlomek lze naučit čtením.

Doporučuji hlavně nečíst jen vybrané žánry. Kolikrát najdu mnohem více moudra v knížce o filosofii nebo v dětské pohádce. Přijde mi, že si spousta lidí zbytečně zúží úhel pohledu právě tím, že se soustředí na knížky třeba z osobního rozvoje.

Své tipy na knížky přidejte do komentářů.

radost z prodeje pavel fara

Zatočí Radost z Prodeje s podvody a blbostí v obchodě?

Co má společného upocený realitní makléř, vtíravý finanční poradce na telefonu a majitel malé kavárny, krámku nebo prodejce mobilních tarifů na ulici? Většina z nich neuspěje!

Přestože se snaží a obchodní zástupci mají tabulkově jedny z nejvyšších příjmů, většina z nich skončí do roka. Důvody rozkrývá nový seriál a navazující program na RadostzProdeje.cz. (aff. link) Tenhle způsob výuky je přelomový svým formátem. Obchodníci Pavel Fara a Peter Urbanec převedli své 25 leté zkušenosti do online světa a zveřejnili video seriál zdarma, který má jiný formát, než na který jsme zvyklí.

cesta pravého muže tlačítko

Můj příběh jako klíč k úspěchu a soutěž o ceny

25.11 2013 Žádný komentář

Video s mým příběhem se stalo skutečností. Řeknu vám věci, které jsem ještě nikomu na internetu neřekl. Podělím se o svůj klíč k úspěchu, který jsem velmi dlouho hledal ve svazku plném rezavých klíčů.
Proč to dělám a k čemu Vám to bude?
Nejsem žádná superstar a ani nikdy nebudu. Neumím zpívat. Ale to neznamená, že nemám co nabídnout. Prošel jsem kus cesty, ale pokud ji nepoznáte celou, těžko si můžete udělat obrázek o tom, co dělám a k čemu to může být dobré i pro vás.
Možná díky tomuto videu pochopíte, že vaše sny se mohou plnit nejen o Vánocích. Možná vás to zaujme a zasoutěžíte si. Nebo vás můj příběh nudí a vypnete ho?

SAM_6408

Přátelé a známí jsou Vaše zlatíčka, tak si je hýčkejte!

Mám pro Vás trochu inspirace, jak může zveřejnění jednoho jediného článku na blogu posunout vaše podnikání o pěkný kus dopředu. Mnoho podnikatelů i odborníků na time management považuje blogování za „žrout času“. Samozřejmě že musíte věnovat nějaký čas tvorbě a správě obsahu, ale když se obsah povede, mají radost čtenáři a ti zase odmění Vás. Ukážu Vám tedy na reálném příkladu, výsledky u jednoho úspěšného článku.

Díky všem za neúspěch a neštěstí DOOPRAVDY

Myslím, že tohle je velmi aktuální téma. Poslední dobou si uvědomuji, jak moc je dobře, že některé moje projekty absolutně pohořely. Ano, přiznávám se, někdy jsem dělal věci hodně špatně. S odstupem času poznávám, že mě to k něčemu dovedlo. Tento článek je tedy poselstvím, že i neštěstí, které Vás potká, má svůj hlubší smysl.

Úspěchem vše začíná, je čas vykročit po spirále úspěchu

Téměř každého z nás již od malička učili, že úspěch si člověk musí zasloužit. Vštěpovali nám do hlavy, že pro úspěch musíme dlouho dřít a až potom, po té dlouhé námaze, si ho konečně zasloužíme. No, a potom přišel Internet. Internet a nové technologie najednou změnili život miliardám lidí. Nikdo již dnes nemusí čekat na úspěch roky. Stačí umět využít „spirálu úspěchu“ a rázem se vše otočí.

Filip Číhal – Cílem podnikání je živit se tím, co milujete!

Filip Číhal je stejný ročník jako já. S online tvorbou však začal mnohem dříve. Dnes má na kontě několik online projektů a tvoří webové stránky pro klienty. Rozhovor s ním jsem se rozhodl udělat pro jeho vlastní úspěch. Úspěch, který nespočívá v milionech na účtu. Dokázal totiž výborně skloubit své koníčky s prací. Kdo z vás by si nepřál dělat jen to, čím se bavíte.

Marketingový plán může pro menší firmy znamenat úsporu tisíců za reklamu – v praxi to ale nevidíme

Většina firem chce dosáhnout stabilního růstu, který ale často nepřichází. Obzvlášť menší firmy a živnostníci se dopouštějí největších chyb a marketingový plán neřeší. To je od efektivního marketingu vzdaluje. V praxi to dnes velmi často vypadá tak že firma, která chce získat nové zákazníky, investuje více peněz do reklamy. Pokud se ale řídí zažitými postupy, většinou neuspěje. Řešení přitom nejsou nijak obtížná.