+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek

ikona tužky na papíře Archiv pro štítek: Afirmace

cesta pravého muže tlačítko

Můj příběh jako klíč k úspěchu a soutěž o ceny

25.11 2013 Žádný komentář

Video s mým příběhem se stalo skutečností. Řeknu vám věci, které jsem ještě nikomu na internetu neřekl. Podělím se o svůj klíč k úspěchu, který jsem velmi dlouho hledal ve svazku plném rezavých klíčů.
Proč to dělám a k čemu Vám to bude?
Nejsem žádná superstar a ani nikdy nebudu. Neumím zpívat. Ale to neznamená, že nemám co nabídnout. Prošel jsem kus cesty, ale pokud ji nepoznáte celou, těžko si můžete udělat obrázek o tom, co dělám a k čemu to může být dobré i pro vás.
Možná díky tomuto videu pochopíte, že vaše sny se mohou plnit nejen o Vánocích. Možná vás to zaujme a zasoutěžíte si. Nebo vás můj příběh nudí a vypnete ho?

SAM_6669

Učím se být člověkem 1. DÍL – Sobectví

16.10 2013 Žádný komentář

Tak se mi hodně lidí směje, ale zjistil jsem, že nežiji jako člověk. Tak jsem se to zase začal učit. Nejhorší na tom je, že nemám moc zdrojů, ze kterých bych mohl čerpat. Rozhodl jsem se tedy začít takový miniseriál, který si můžete přečíst. Začal jsem s něčím, co společnost neumí moc dobře používat…sobectví.

Co je Vaše MAŠINKA na bohatství, velká inspirace z bláznivé komedie The Lone Ranger

Léto je v plném proudu, skvěle. Jelikož se držím hesla „více přemýšlet, méně pracovat“ strávil jsem další krásný víkend se svou úžasnou ženou a vůbec jsem nepracoval. Šli jsme do kina na film Osamělý jezdec, který má perfektní recenze a skvěle jsme se bavili. Kromě toho jsem tam nabral mnoho inspirace a našel několik AHA momentů, které využiji pro své podnikání. Pro Vás jsem tedy napsal tenhle krátký spot o „MAŠINCE NA BOHATSTVÍ“. Co myslíte, už jste ji našli?

Úspěchem vše začíná, je čas vykročit po spirále úspěchu

Téměř každého z nás již od malička učili, že úspěch si člověk musí zasloužit. Vštěpovali nám do hlavy, že pro úspěch musíme dlouho dřít a až potom, po té dlouhé námaze, si ho konečně zasloužíme. No, a potom přišel Internet. Internet a nové technologie najednou změnili život miliardám lidí. Nikdo již dnes nemusí čekat na úspěch roky. Stačí umět využít „spirálu úspěchu“ a rázem se vše otočí.

Neuvěřitelné! 4 věci, které má společné úspěšný podnikatel na volné noze a drogový dealer

Včera jsem zaslechl neuvěřitelný rozhovor v restauraci. Ihned mě zarazilo, jak moc na mě seděl popis osoby, o které byla řeč. Pokud pracujete na volné noze z domova, zpozorněte! Možná Vás totiž už odposlouchávají a čtou vaše emaily. Rozhovor, který skupinka vedla, se točil kolem jejich souseda. Údajný drogový dealer a já toho máme tolik společného, že jsem se nestačil divit. A co je nejhorší, příště můžou ukázat prstem i na vás, na všechny, kteří pracují z domova a jsou jenom trochu odlišní a úspěšní.

Uznat neúspěch není slabost – jak poznat, že jsme šlápli do ho§vna a složit karty

Velmi často přirovnávám podnikání k hraní pokeru. V hazardní hře je také dobré umět odejít od stolu, pokud zrovna nemáme svůj den. Známé české přísloví říká: „Čím víc se s ho§nem mažeš, tím víc smrdí“. Ale opustit projekt hned při prvním problému je spíše známka slabé vůle a každý správný podnikatel přece první překážky k úspěchu překoná. Jak tedy poznat že jsme šlápli do projektu špatnou nohou a je lepší ho opustit? 

Poznáš co je tvůj cíl a co prostředek k dosažení úspěchu?

Až příliš často lidé obětují svůj čas něčemu, co je nenaplňuje. Až příliš často se nám stává, že si jdeme za svým cílem a „vyhoříme“. Příliš často se spokojíme s kompromisem. Důvod, proč se to všechno stává je v záměně, kterou si neuvědomujeme. Obtěžkání starostmi každodenního života a zaneprázdněni řešením každodenní operativy, nás tato záměna prostředku a cíle vůbec nenapadne.

Proč mají v podnikání úspěch lidé s většími cíli. Tajemství úspěchu odhaleno.

Asi každý člověk někdy přemýšlel o tom, že zanechá studia nebo opustí své zaměstnání a začne se věnovat podnikání, uspěla už řada lidí, proč ne právě vy! Skutečně ale vykročit do nejistoty už zkusí výrazně méně z nás. Úspěšné splnění snu čeká jen na pár procent vyvolených. Kde se skrývá to tajemství úspěchu v podnikání a proč je tolik projektů neúspěšných?

Nebát se svých slabých stránek, to jsou cesty k úspěchu v životě i podnikání

Ve většině článků o slabých stránkách osobnosti se dozvíte důležitou informaci: Využívejte svých silných stránek a se slabými počítejte. Já mám na to odlišný názor. Počítat s tím, že máte slabé stránky, Vás může připravit o peníze, čas a především zkušenosti, které nasbíráte, když zvolíte odlišný přístup.