+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek

sKoro manifest – poznáváme cenu života

Poprvé od 2. světové války stojíme tváří v tvář tak velkému společnému nepříteli. Na rozdíl od hrůzných ideologií si ale nevybírá. Přišel nepozorovaně do našich domovů. Zasel strach do našich srdcí a chaos do našeho světa.
  •  Nemůžeme ho ekonomicky oslabit, ale on nás ano.
  • Nemůžeme dobít jeho území, ale on naše ano.
  • Nemůžeme ho zabít, ale on nás ano.
  • Nevyhodíme ho do vzduchu, vzduch je jeho druhý domov.
Porazit ho může jen naše vnitřní ukázněnost, vzájemná pomoc a víra. Ano, je to tak. Je potřeba nejen věřit, že přijímaná opatření mají smysl, ale je třeba také věřit, že stejně jako 2. světovou válku, nakonec i nad tímto zabijákem zvítězí věda a společné úsilí mnoha lidí.
Věda ovšem potřebuje čas. Každý z nás může vědcům svou ukázněností  pár minut času poskytnout. A poskytnete ji tak nejen vědcům, ale i našim rodičům a prarodičům. Jejich zkušenosti, znalosti a vedení totiž mohou v tomto století sehrát zásadní roli.
V Asii jsme vyhráli první bitvy, je to důvod k oslavám, tato světová válka však ani zdaleka nekončí. V Evropě jsme na úplném začátku.

Úsvit lepších časů lidstva

Svět lidí ukazuje i svou lepší tvář. Útok viru nám poodhalil skutečnou hodnotu lidského života. Pro záchranu tisíců lidí, jsme ochotni obětovat velký kus HDP a světovou ekonomiku. Až na výjimky nikdo nic nenamítá. Každý zachráněný život tak oceňujeme možná i na miliardy dolarů. Z pohledu lidství nám to dává naději, že to s námi ještě není tak zlé. Snad nás tedy zkušenost dnešních dnů posouvá ke společnému poznání, že život ve vesmíru je velmi vzácný a je třeba si ho vážit a chránit nejen ten lidský.
A možná přichází i jiná uvědomění. Od malosti našich dřívějších rozhodnutí, až po nutnost zvolnit. Uvědomění, jak málo toho ve svém životě vlastně ovlivňujeme. Posouvá nás to k soustředění na to, co je skutečně důležité a ovlivnit můžeme. Drobné dobré skutky dnešních dní.
Mějme na paměti, že nakonec zvítězíme, tohle šílenství skončí a začne jiné, snad trochu komfortnější. Co neskončí jsou politicko ekonomické důsledky a to jak jeden druhého vnímáme mezi národy. Buďme proto stateční, strach z neviditelného nepřítele by neměl mít místo v našich srdcích. To místo je totiž vzácné a měli bychom si je vyhradit pro naše blízké. Chvilky strávené s nimi jsou totiž ještě vzácnější.
Tak si to uvědomujme.
Podpořit ostatní můžeš jakýmkoliv nákupem na našem projektu My Fair Landia. Čtvrtinu našich příjmů věnujeme na dobročinné projekty.
Můžeš tam také přispět přímo na pomoc seniorům prostřednictvím nadace Krása pomoci.
Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Zapojte se do diskuse!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*