+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek

ikona tužky na papíře Rozhovory

elise-laberge-34623

Proč nejím maso

Proč nejíš maso? Otázka, která je tak trochu ohraná a většina vegetariánů na ní nerada odpovídá. Po přečtení nadcházejícího článku je možná na čase otázku otočit na “Proč ještě jíš maso?”.

3 rozměry vegetariánství

To že někdo nejí maso může mít více důvodů.
 • Ekonomický
 • Ekologický
 • Sociální
 • Zdravotní
 • Náboženský
Ekonomický je jasný, nás Evropanů se ale moc netýká. Koupit kilo mouky prostě vychází “lépe”, než koupit kilo svíčkové. Stejně tak se nás moc netýkají náboženské důvody.
Ekologický rozměr mě osobně zajímá asi nejvíce. Jíst maso je dnes naprosto absurdní. Zde pár zajímavých bodů.
 • Na 1 Kg hovězího masa se spotřebuje minimálně 2 litry ropy.
 • Na 1 Kg hovězího masa se spotřebuje 16 000 litrů vody
 • Ke krmení dobytka se spotřebuje 60 % vypěstovaných obilovin (včetně soji – plodina s největší spotřebou vody).
 • Průmyslová zemědelská produkce vyprodukuje více skleníkových plynů než osobní doprava.
 • Zvířata se přikrmují masokostní moučkou (například rozemleté druhy ryb, delfínů, tuleňů, které se nesmí prodávat).
 • Až 30 % produkce skončí v koši. U sushi je to číslo násobně vyšší.
 • Masivní odlesňování v Jižní Americe je především důsledkem chovu dobytka a pěstování sóji (na krmení dobytka)

Sociální

Jak by lidé reagovali na masové vybíjení psů a chování tisíců psů vedle sebe na maso?
Zvířata žijí v nelidských podmínkách. Ať chcete nebo ne, většina zvířat, která sníte, jsou chována v prostředí v jakém byste svého psa neubytovali.
Prostě platí, že co nechci aby lidi dělali mně, nebudu dělat ani já. Nám by se v gulagu taky moc nelíbilo.

Zdravotní faktor

Víte, že se vegetariáni dožívají v průměru o 5 let více? Netrpí tolik dnou, nadváhou, sposta civilizačních chorob je z nějakého záhadného důvodu míjí. Vliv zelené stravy na prevenci rakoviny je věc, která se dlouhodobě diskutuje.
Trávení masa není pro tělo zrovna nejsnazší. Řada lidí, kteří pracují více, přechází na vegetariánskou stravu, protože pak mají více energie.
Musíš jíst maso, protože je v něm síla – to platí možná za války. Nejsilnější a největší zvířata na světě jsou bíložravci (vyjma kytovců – ti papají krill). Dokonce i všežravci – pes, medvěd v přírodě mají z větší části rostlinnou stravu. Medvěd hnědy až 80 – 90 %.
Nejsem přehnanej sluníčkár a neomlouvám se každému šnečkovi, co ho večer rozšlápnu na cestě. Když budu mít hlad, maso sním, nemám ani problém zvíře osobně zabít, ale tohle je prostě absurdní a nebudu se na tom podílet více než je nutné. Konzumace masa, tak jak je dnes postavená, nedává žádný smysl.
Součástí nějaké společenské zodpovědnosti by mělo být i rozvíjení těchto témat. Moje dítě třeba maso jí, kupujeme ho pro něj. Na důvody, proč ho nejíst, si bude muset přijít sám, až trochu povyroste. Stejně jako si na to bude muset přijít řada dalších lidí. Snad nebude pozdě, protože jde o jednu z největších ekologických katastrof.
reakce zákazníků

Reakce lidí – je dobré vidět, že někoho posunete dál

Ještě tomu není rok, co jsem spustil Progress Academy. Čas od času mi někdo napíše zpětnou vazbu, což je vždycky prima a rozhodl jsem se část z nich zveřejňovat. Účastníci tak získají nějaký zpětný odkaz na svůj projekt a díky článku je může oslovit někdo ke spolupráci – což je taky prima. Předevčírem napsal Jakub…

Rok změny

Rok změny a novoroční bilancování

Rok se s rokem seběhl a já mám opět narozeniny. Je mi 28 let, z toho 10 let podnikám, tedy maximální možnou délku; prostě jsem z toho vymáčkl, co to jde. Za tu dobu se toho samozřejmě hodně změnilo. Už nemáme tlačítkové telefony, schůzky si domlouváme na Facebooku a místo v Roudnici nad Labem bydlím v Praze. I přesto, že jsem toho stihl dost, nejvíce změn se odehrálo v roce 2015 – tak se pojďme podívat na to, co jsem si z tohoto roku odnesl.

DSC_0182

Rozhovory v zimní zahradě – James Bond o ranním vstávání a změně návyků

Seriál rozhovorů v zimní zahradě jsem obohatil o nový prvek. Kromě aktuálních informací od internetových podnikatelů jsem přidal pravidelné soutěže, jako odměnu za vaši pozornost. V tomto dílu jsem přivítal Českého “Jamese Bonda”. S Pavlem Říhou jsme se rozpovídali nejen o škole návyků, ale hlavně jsme se rozpovídali o ranním vstávání. Věřím, že téma jak čile ráno vstávat je aktuální téma pro hodně lidí..

OZ_728x90

Vladimír Bohm - jak psát blog

Rozhovor v zimní zahradě – Vladimír Bohm, jak vybudovat úspěšný blog díky tomu co milujete

26.11 2013 Žádný komentář

Tolik lidí touží začít něco dělat, podnikat a ukázat co umí na internetu, ale co je brzdí? Dnes si pusťte rozhovor s člověkem, který dokázal překonat své strachy a píše o věcech, které spousta lidí považuje za “bláznovství”. On však ne a právě proto jsem si ho pozval do studia. Vladimír Bohm založil blog a vykročil se svojí zkušeností do internetů. Vladimír spustil blog právě před rokem a dnes má širokou základnu pravidelných čtenářů. Dokázal to navíc v tak úzkém segmentu trhu, že málokdo sázel na úspěch.

Zdeněk Steiner a projekt businessmasters zkušenosti

Rozhovory v zimní zahradě – Zdeněk Steiner a BusinessMasters

Na zimní sezónu jsem pro Vás připravil nový projekt. Jmenuje se Rozhovory v zimní zahradě a jde o video reportáže. Mým prvním hostem je Zdeněk Steiner, který vybudoval nejvetší velkoobchod z Outlet oblečením v ČR. Začal s 10 000 Kč a loni obrat jeho firmy Eurostock dosáhl na 18 milionů!!! A nemyslete si, že má nějakou velkou firmu. Z 10 tisíc na 18 milionů se vyšplhali v úzkém týmu 8 lidí. Právě proto jsem si ho pozval na zimní zahradu a povídali jsme si nejen o jeho novém projektu Businessmasters, ale i o jeho 8 leté zkušenosti s podnikáním.

Slibuj méně X Dávej více, Rozhovor s Martinem Mažárem nejen o video Kurzu

Dnes jsem připravil rozhovor s odborníkem na psychologii prodeje a trenérem prodejních dovedností Martinem Mažárem. V první řadě jsem se chtěl dozvědět více o tom, proč začal podnikat v „Čechách nepříliš populárním“ oboru finančního a pojistného poradenství.V druhé části rozhovoru jsme se zaměřili na Martinovi aktivity, co mu přinášejí a prozradíme nějaké podrobnosti o online kurzu pro finanční poradce a obchodníky, který nese název PredajNaruby.sk. Rozhovor určitě stojí za pozornost.

Filip Číhal – Cílem podnikání je živit se tím, co milujete!

Filip Číhal je stejný ročník jako já. S online tvorbou však začal mnohem dříve. Dnes má na kontě několik online projektů a tvoří webové stránky pro klienty. Rozhovor s ním jsem se rozhodl udělat pro jeho vlastní úspěch. Úspěch, který nespočívá v milionech na účtu. Dokázal totiž výborně skloubit své koníčky s prací. Kdo z vás by si nepřál dělat jen to, čím se bavíte.

Zdeněk Dvořák – Linkbuilding znamená pomáhat webům, dnes ale může i ublížit

Rozhovor se Zdeňkem Dvořákem jsem připravil proto, abyste viděli, že úspěšné podnikání se dá postavit i na něčem zdánlivě bezvýznamném jako je odkaz na webovou stránku. Zdeňku, ne každý zná tvůj web a tvou činnost…