+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek
Putinovi banky

Putinovi banky – VÝZVA Č. 10 revize účtů

I moje peníze pomáhaly Putinovi financovat válku.  A stejně tak to dělá nevědomky 1,1 milionu Čechů. Pár minut ve vaší bance může rozhodnout o další masivní sankci jednoduchou revizí bankovního účtu. A velmi pravděpodobně na tom ještě ušetříte. Jsou banky, kterým krvavé prachy nesmrdí.
Existuje bankovní skupina, která dále podporuje Putina a má z Ruska významnou část svých zisků. A co to znamená?
I to kam si posíláte výplatu, úspory, důchody nebo dávky rozhoduje o tom, zda Putin bude moci získat výhodné půjčky a finance na svoje krvavé invaze. Přitom nejde pouze o Ukrajinu. Putin vstupuje do války každé dva roky již 20 let.

JAKÉ BANKY NEPODPOROVAT

1. Ruské banky v Česku:
Expobank – nechápu, jak můžeme nechat fungovat banku s 200 zaměstnanci a pouze 5 pobočkami na našem území.
2. Reiffensen bank – 660 000 klientů v ČR
Její mateřská Raifka má z Ruska třetinu zisků. Vydali sice prohlášení, že odchod zváží, ale neudělali to. V ČR nutno ukončit korespondenčně, nebo osobně na pobočce.
3. Equabank – 470 000 klientů v ČR a patří pod Raifku.
Patří pod skupinu Raifky a tím pádem i zde podporujete nadnárodní společnost s významnou účastí na ruském trhu. V ČR lze ukončit i napsáním emailu.
4. Unicredit bank
Taktéž Italové se z Ruska stáhnout nechtějí.
Pokud si nechcete účet zrušit, doporučuji alespoň dočasně převést peníze do bank, které se významněji angažují v pomoci Ukrajině (ČSOB, Česká Spořitelna). V reálu stačí aby to udělalo pouze 10 % uživatelů bankovních účtů a na banku to vytvoří dostatečný tlak. Když by to udělalo více lidí, banka skončí jako Sberbank během několika dní. Následně je třeba vydržet, nabízeli mi modré z nebe – zrušení poplatků, výhodnější úroky. Tak jsem řekl, ať se ozvou až se stáhnou z Ruska.
Je vidět, že kombinace tlaku veřejnosti, sankcí a diplomacie nutí stále více firem přestat podporovat ruskou ekonomiku po čas konfliktu.
I firmy, které oznamují že na trhu zůstávají (jako Nestlé), nebo že se na trh vracejí (Renault) vzápětí po oznámení berou svá prohlášení zpět. Jediný kdo odolává, je bankovní sektor, který má v Rusku neuvěřitelné zisky. Pojďme to změnit. Reifka i Unicredit vydali prohlášení, že stáhnutí zváží, ale od té doby nic a je nutné je popostrčit. Jinak neodejdou.
Ukažme, že ukončení války nám stojí za tu cestu do banky. Opravdu to totiž za to stojí.  Lenost a strach je náš největší nepřítel.
Když se vás bankéř zeptá na důvod zrušení a vy řeknete, že je to proto, že se nechtějí stáhnout z Ruska. Ten pohled je k nezaplacení. Jen od lidí v mém okolí vím, že už se z různých bank stáhl značný kapitál. Ostatně stáhnutí kapitálu znamenalo i okamžitý bankrot Sberbank. Takže i Raiffku můžeme přimět naslouchat a nemusíme tam běžet všichni, někdo to ale udělat musí. Nebo si aspoň převést úspory.
P.S. Nebuďte lhostejní, samozřejmě ne každý si může zrušit účet (například tam má hypotéku), ale většina z nás to udělat může. I převod úvěru dnes za vás vyřeší jiná banka a možná na tom dokonce ušetříte pár set korun měsíčně. Stejně tak získáte někde možná výhodnější úrok, jen nás lenost brzdila si to zjistit.
Pokus ve vám zrovna nelíbí tato výzva, mrkněte se i na další na webu. Snažím se je aktualizovat a vydávat nové, jak to čas dovolí.
Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Zapojte se do diskuse!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*