+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek

Proč mají v podnikání úspěch lidé s většími cíli. Tajemství úspěchu odhaleno.

Asi každý člověk někdy přemýšlel o tom, že zanechá studia nebo opustí své zaměstnání a začne se věnovat podnikání, uspěla už řada lidí, proč ne právě vy! Skutečně ale vykročit do nejistoty už zkusí výrazně méně z nás. Úspěšné splnění snu čeká jen na pár procent vyvolených. Kde se skrývá to tajemství úspěchu v podnikání a proč je tolik projektů neúspěšných?

Rizika spojená s podnikáním

Velké cíle sebou nesou větší riziko neúspěchu. Každý to ví! Možná právě proto mají větší šanci na úspěch velké cíle. Za velkými projekty stojí většinou muži. Proč??? Je všeobecně známo, že v podnikání vynikají spíše muži. Pokud hledáte důvod v potřebě mít děti a sedět doma u plotny, tak jste na špatné stopě. Vykročit na cestu podnikání nese velké riziko nejistoty. Ženy jsou od přírody opatrnější (bojí se o děti, domov). Muži jsou ochotni podstoupit větší riziko (loví a válčí už tisíce let) a tím se podstatně zvětšuje jejich šance splnit si svůj sen. Ženy podnikatelky radši volí menší riziko a tím se paradoxně riziko neúspěchu zvyšuje. Proč mají menší šanci uspět?

Když přichází překážky na cestě….

U každého projektu se vyskytnou překážky. Můžete je obejít, přelézt nebo podlézt. Většinou Vás ale zastaví nechuť hledat novou cestu k cíli. Sami se zamyslete a řekněte si, kdy byste svůj projekt opustili. Menší projekt (cíl) se rozhodnete opustit snáz. Riziko spojené s ukončením činnosti pro vás bude menší, než v činnosti pokračovat. „Za ty starosti mi to nestojí“ řeknete si.

Velký cíl tak snadno neopustíte, budete se za něj prát do roztrhání těla (což není dobře, ale uděláte to).

OZ_728x90

Konkurence na cestě k cíli….

Přemýšlíte, že si otevřete malý krámek s oblečením? Zapomeňte na to! Přemýšlejte o tom, jak vytvořit franšízovou síť obchůdků s oděvy. Větší šanci na úspěch má totiž ten větší cíl. Když důkladně promyslíte, jaké produkty nabídnete, není žádný důvod, proč byste nemohli uspět právě Vy.  Opravdu, čím jednodušší a menší projekt zvolíte, tím větší konkurenci se vystavíte. Je to zaběhnutý systém uvažování. Pokud dokážete uvažovat jinak, máte daleko větší šanci na úspěch, ať jste muž nebo žena. Hodně štěstí!

„Překážky jsou obávané věci, které vidíme, když odvrátíme zrak od svého cíle.“ – Henry Ford

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Zapojte se do diskuse!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*