+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek
zkhvtmg967c-sven-scheuermeier

Proč kurzy kryptoměn letí nahoru

Po zimním pádu, kdy kurzy bitcoinu i dalších kryptoměn sletěly z nebeských výšin, nastává další oživení a altcoiny postupně opět nabírají směr vzhůru. Za rok si připsal cca 93 %. Zopakuje se letos horní hranice z loňského prosince nebo ji dokonce překonáme?

Mít křišťálovou kouli

Křišťálovou kouli nikdo nemáme. Přesto je zajímavé sledovat vývoj, kterým se technologie a obor financí ubírá. Hlavně se nezapomenout včas zapojit, protože v budoucnu bude finační sektor fungovat podstatně jiným způsobem. Vědí to i největší banky, které samy pracují na vytvoření kryptoměn, nebo alespoň přecházejí na technologie postavené na Blockchain, které vykazují mnohem větší transparentnost a bezpečnost.

Proč budou kryptoměny nadále růst

Důvodů, proč budou kryptoměny nadále růst, je celá řada. Tím nejzásadnějším je, že mnohem lépe odolávají inflačním tlakům než běžné měny. Zatímco dolar od svého “vzniku” ztratil většinu své hodnoty (přes 90 %), Bitcoin si připsal růst o tisíce procent. Je to sice extrémní srovnání, ale pro pochopení stačí.

I když Bitcoin a kryptoměny v zimě utrpěly výrazný pád, jejich hodnota je většinou stále mnohem větší než před rokem. Příklad (Bitcoin + 93 %, Litecoin + 134 %, Dash + 50 %, Monero + 144 %). Srovnejte si to s investičním fondem. Proto celkový objem investic do kryptoměn a technologií v této oblasti masivně roste.

Jedním z faktorů, proč je tomu tak je, že svět se dnes výrazně mění. Všichni už jsme slyšeli o autonomních vozech, inteligentních televizorech, kávovarech a podobně. Tyto stroje spolu v budoucnu budou komunikovat a Smart city jich budou plná. Ovšem i tato zařízení si navzájem budou platit, a platby budou probíhat prostřednictvím kryptoměn a tokenů. Příklad: Auto zaparkuje u jakékoliv dobíjecí stanice (nebo dokonce u jiného vozu s “indukčním” nabíjením), dobije se a okamžitě pošle tokeny. Vy tak nemusíte kreditku vůbec tahat z kapsy. Zaplatíte přímo provozovateli auta – zřejmě opět kryptoměnou.

Je velmi pravděpodobné, že bez kryptoměn se svět 21. století prostě neobejde. Stejně jako jsme přešli od výměny korálků a kožešin za med a mléko a následovali jsme vývoj potřeb civilizace přechodem ze vzácných kovů na papírové peníze, v tomto století přejdeme z kreditek na kryptoměny. Ten přechod bude v tomto srovnání mnohem snazší a rychlejší, než si možná uvědomujeme. Proto se vyplatí do kryptoměn investovat peníze i pozornost.

Pozor na rizika!

Uložíte-li si část svých financí můžete se dopustit tří chyb. Tou první je samotné zabezpečení. Pokud si je necháte na malé neznáme burze, je to jako kdybyste si je nechali na konkrétní pobočce malé lokální záložny. Taková záložna může zkrachovat, může ji někdo vyloupit. U Bitcoinu a kryptoměn je takovým lupičem namísto pána s punčochou na hlavě hacker, jinak se to ale nijak neliší.

Drouhou chybou je investice do špatných kryptoměn. Kryptoměn je v současnosti přes 3 000 a lidé často investují i do těch, které aktuálně prudce rostou, ale dlouhodobě není jejich růst udržitelný. Opět je to stejné, jako když se investuje do akcií nebo měny nějaké rozvojové země. Pokud se na trhu orientujete, můžete velmi slušně vydělat. Riziko je zde ale podstatně větší, než když peníze uložíte do zlata nebo stříbra (v kryptoměnách Bitcoin, Litecoin).

Třetí chybou je pak zabezpečení přístupových údajů. Existuje dnes řada bezpečných řešení, jak přístupové údaje (klíče) uchovávat v bezpečí. Řada lidí to ovšem podceňuje, a pak se diví, když jim někdo peníze vyfoukne nebo přístupové údaje ztratí. U kreditních karet již jsme se již naučili, že pin 1234 není nejlepší nápad, stejně jako není dobré si ho nosit s kartou v peněžence. U kryptoměň se zásady zabezpečení musíme teprve naučit.

Proto letí kurzy na Bitcoin a školení o kryptoměnách

Nejen z těchto důvodů jsou nyní v kurzu školení a přednášky o Bitcoinu, kryptoměnách a technologii blockchain. Investice do získání informací se jednoznačně vyplatí. Výsadní postavení pak má online kurz Bitcoin a další kryptoměny představující. Výhodou je zde možnost se k jednotlivým tématům kdykoliv vrátit.

Příkladem může být projekt Altclub.com. Ten má členskou sekci a výuku rozdělenou na tři části:

Kurz pro začátečníky pro ty, kteří s kryptoměnami teprve začínají.

Kurz pro pokročilé, kteří již své první Satoshi a altcoiny dávno prodali a nyní chtějí výrazněji růst.

Klubové členství, v němž máte jako na talíři nejnovější informace ze světa kryptoměn.

Velmi zajímavá je i on-line kalkulačka zdarma, kde si můžete spočítat, kolik byte vydělali, pokud byste si do kryptoměn odkládali pravidelně i úplně malé peníze. Doporučuji si ji vyzkoušet.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Zapojte se do diskuse!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*