+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek
octavian-rosca-369460

Předpověď počasí na celý rok 2018

31.12 2017 Žádný komentář

Než si dáme první předsevzetí, pojďme se podívat, jak bude vypadat politika, ekonomika, nebo technologický vývoj v roce 2018.

  • Lokální politika
  • Globální politika
  • Počasí a uprchlíci
  • Ekonomika
  • Technologie

Někdy je zajímavé vypsat si dopředu své předpoklady na delší časové období. A i když je samozřejmě v tomto článku všecičko vycucané z mého pravého palce, třeba si v tom pro sebe něco najdete. Samozřejmě body výše spolu hodně souvisí.

Lokální politika

Zde není třeba celou věc extra rozmazávat, protože “čím déle se s ho*nem mažeš, tím víc smrdí”. Prostě, prezidentem zůstane pravděpodoně Mko s volební podporou velkého Véčka z Ruska a tichou podporou Áčka z Česka. Trochu se obávám, že o tom bylo tak trochu rozhodnuto bez nás. Ale třeba přijde překvapení.

A Áčko? Tak ten bude “makat”. Hned jak se vykroutí z Čapího hnízda, zkusí po prezidenstkých volbách asi aj předčasné volby, “keť mu ta menšinovka neurobí dobre”. Na jeho místě bych to udělal. Všechny politické strany už své peníze na volby utratily a pokud jim zbylo, Andrej a jeho Agroland to v pohodě přeplatí. Však “všecko se dá kúpit”.

Globální politika

I zde se bude odehrávat velká hra pošuků. Velké Véčko potvrdí svou pozici v Rusku a obtloustlý blázen v Severní Koreji dál bude děsit svět ohňostroji. Ale tipuji, že na vojenský zásah to ještě nebude. To až později, až bude potřeba odvrátit pozornost od vnitřních problémů USA.

A EU? Ta se bude dál handrkovat a pomaličku rozkládat.

POČASÍ a uprchlíci

Bude sucho. Bude sucho. Bude sucho. V USA bude opět pár hurikánů a nedostatek pitné vody a přebytek slané vody se začnou skloňovat ještě častěji než doposud. No a jak s tím souvisí uprchlíci? Stejně jako u války v Sýrii. Když je sucho, je to průšvih a lidé se stěhují ke kohoutkům s pitnou vodou. Můžeme jim říkat ekonomičtí migranti a že je tu nechceme.

Ekonomika

Dolar bude slábnout, kryptoměny posilovat. Nejrychleji nadále porostou africké státy. Zatímco rok 2017 byl ve znamení Bitcoinu, rok 2018 bude ve znamení dalších kryptoměn, o kterých se bude mluvit. Bitcoin, Litecoin i Ethereum mají dále posilovat, ale velký kus pozornosti si ukrjí Ripple, Electroneum a další “menší” kryptoměny, které nabízí potencionálně lepší zhodnocení a netrápí je některé technické nedostatky “Digitálního zlata a stříbra”.

Zároveň se nastaví první osnovy regulací, placení daní a přijímání kryptoměn coby běžného platidla. Za mně si myslím, že částečné regulace budou jen ku prospěchu celého trhu altcoinů.

Technologie

Když pominu samotný nástup technologií blockchainu a kryptoměn, je tu několik důležitých technologií, které si nepochybně vezmou kus naší pozornosti.

Určitě mezi jednu z nich patří Powerwally, které jsou stěžejním pilířem pro rozvoj elektormobility a obnovitelných zdrojů energie. Za nedlouho budeme schopni vyrábět obrovské množství energie ze slunce, moře a větru a právě powerwally budou klíčovou součástí, bez které to nebude fungovat. Zajímat by nás to mělo i proto, že v čechách roste obrovská továrna na baterie a systémy pro centrální ukládání el. energie.

Nadále se bude rozvíjet umělá inteligence. Která přinese své ovoce v úspoře energií (hlavně při těžbě kryptoměn) a také v obchodování nebo reklamně a zákaznické podpoře. Myslím, že v těchto oborech budou brzy lidé přicházet o pracovní místa.

Virtuální realita se bude vyvíjet podobně jako “průmysl 4.0″ a zřejmě v roce 2018 žádný zásadní zvrat nepřinese.

A co myslíte vy? Jak se bude vyvíjet rok 2018 ve vašem oboru?

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Zapojte se do diskuse!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*