+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek

Poznáš co je tvůj cíl a co prostředek k dosažení úspěchu?

Až příliš často lidé obětují svůj čas něčemu, co je nenaplňuje. Až příliš často se nám stává, že si jdeme za svým cílem a „vyhoříme“. Příliš často se spokojíme s kompromisem. Důvod, proč se to všechno stává je v záměně, kterou si neuvědomujeme. Obtěžkání starostmi každodenního života a zaneprázdněni řešením každodenní operativy, nás tato záměna prostředku a cíle vůbec nenapadne.

Prostředek VS. cíl

Poznat svůj cíl a prostředek k jeho dosažení je v dnešní době blahobytu skutečně obtížné. Když se k tomu obklopíme prací pro práci, nezbude nám na takové myšlenky ani čas. Cílů má každý z nás ve svém životě jen několik. Prostředků k jejich dosažení vyzkoušíte za svůj život opravdu mnoho. Nejhorší je, že většinou vidíte cíl v něčem, co je jen prostředek. Jak to zjistit?

Se zbraní u hlavy

Klientům doporučuji jednoduché cvičení pro ověření, zda skutečně chtějí to, co si myslí, že chtějí. Při rozhodování o tom, co chcete dělat, si miřte na mozek zbraní. Máte poslední den/ týden/ měsíc/ rok života. Když do té doby splníte tento cíl, zemřete spokojení??? Pokud je vaše odpověď ne, je tento cíl pouze prostředek k dosažení vašich cílů. Jaký je tedy Váš cíl? Co chcete dnes dělat?

Záměna, která nás zabíjí

Zdá se to jako nepodstatné. Ve skutečnosti má taková záměna katastrofické následky. Záměna prostředku za cíl je chyba, která vás může skutečně zabít. Záměnou priorit zabíjíte svůj život, své sny i rodinu. Nakonec Vám zbude jen kompromis.

Lidé mají pocit, že za své sny a cíle musí bojovat. Zaměníte-li prostředek za cíl, budete mít tendenci obětovat mu všechno. Obětujete svůj čas, energii i svůj soukromí život. Až vás o tohle o všechno prostředek připraví, přijde vyhoření. No a potom? Potom přijdete za mnou :). Takové případy jistě najdete ve svém okolí i u sebe.

Žít „se zbraní u hlavy“ neznamená žít ve stresu, jednat zkratovitě a impulsivně. Naopak, znamená to pečlivě vážit, na co využijete svůj čas a s kým ho budete trávit. Každé rozhodnutí je důležité, ale zároveň nemá smysl s rozhodnutím váhat. Když uděláte své úkoly na dnešek, budete o něco blíže svému cíli? To je zaručený návod jak být úspěšný. Mít volný čas a vést svobodný život, to je cesta k úspěchu. Nesnažte se obětovat vše pro jediný cíl. Cíle se mění!

OZ_728x90

„Žít smysluplně znamená zaměřit se na něco hodnotného. Není důležité, nepodaří-li se cíle dosáhnout.“- Längle Alfried

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Zapojte se do diskuse!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*