Příklady táhnou. Se synem (6 let) jsme spustili jeho první projekt. Škola plyšáků je úplně první soukromá škola na světě. Bereme i hračky, které nebyly přijaté na veřejné vzdělávací instituce.
Přihlaste své plyšáky
Projekt Plyšová-škola.eu je velmi jednoduchý. Webovu stránku s pomocí a podle tohoto návodu zvládne nainstalovat a vytvořit i malé dítě. Samotný projekt je pak asi nejlepší způsob, jak naučit dítě tvořit.
Motivace jednoho dítěte pak přiměje další děti, aby také něco dělali. Představte si, dítě přijde do školy, ukáže spolužákům svůj projekt na pěkné webové stránce. Ostatní uvidí, že má smysl něco dělat. Je v tom samozřejmě i soutěživost. Náklady jsou minimální a neexistuje žádná bariéra. Všechny děti mají stejnou příležitost. To je dneska vzácnost.
Syn vymyslel celý projekt, název, já mu pomohl s instalací a plněním obsahu na web, jinak by asi ztratil elán. Ambice tam ani nejsou, spíše jsme chtěli něco dělat. Za tu investici 400 Kč to stálo. Posoudit můžete sami.
Každopádně projekt je na světě za 4 hodiny společné práce a ještě jsme u toho stihli postavit bunkr. Jen jsem nějak nedomyslel, že teď budu ještě shánět plyšáky do naší školy, aby motivace nezmizela :-))
Projekt najdete na adrese plysova-skola.eu
A jestli měl tento článek něco říct, tak že to hlavní je asi umět děti vést, aby dělaly to co chtějí a překonávaly malé překážky. Tím se připraví na ty velké.
Dobrý den,
velice smekám nad vaším společným projektem.
Kdyby jen byli všichni rodiče takový jako vy.
Jen tak dál.
Dobrý děkuji za komentář.
Odkaz jsem vám však odebral, půjčkové projekty tohoto typu na svém blogu nepodporuji.
Děkuji za pochopení.