+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek

O kolik Vás denně připraví váš IPOD a další chytré aplikace

Za poslední roky se doslova „ roztrhl pytel“ s chytrými telefony. K tomuto článku mě přiměl rozhovor s mým přítelem. Na jeho tvrzení, že potřebuje velký dotykový displej kvůli vyřizování emailů, jsem prostě neměl argument. Nyní ho ale již mám, dokonce ho má každý z Vás. Můžete si totiž snadno spočítat, o kolik peněz Vás denně připraví používání chytrého telefonu.

Když pomineme to, že kvůli novým „chytrým“ telefonům mizí deštné pralesy snad nejrychleji v historii a že v dolech pod vykácenými lesy pracují malé děti, můžeme se soustředit na další důvody, proč nemít chytrý telefon. Jedním z hlavních argumentů je, že u každého z nás podporuje špatné návyky, které stojí nemalé peníze.

OZ_728x90

Nyní se zaměřte na svůj běžný den. Kolikrát denně vás chytrý telefon upozorní na nový email nebo nový komentář či zprávu na Facebooku. Kolikrát za den neodoláte a podíváte se jaká vtipná hláška „přistála“ na vaší zdi. Vyřizování emailů během dne je pak největší z nešvarů dnešní doby a o radikálním řešení tohoto zlozvyku jsem zde již psal.

Pokud chcete být úspěšní, jinak byste asi tento blog nenavštívili, musíte se přestat srovnávat s ostatními. To, že máte nový telefon, z vás nedělá úspěšného. Dělá to z vás šedý průměr, který se srovnává s ostatními. „Co je bulvární, je mylné.“ Ipod vám může umožnit pracovat efektivně, musíte se ho ale naučit používat jinak než ostatní. Nevšiml jsem si, že by úspěšní podnikatelé a inovátoři 20. století měli chytré telefony. I přesto se jim podařilo vybudovat milionová impéria. Znakem dnešní doby je nutkání mít všechno pod kontrolou. Znakem úspěšného člověka je svěření kontroly do rukou ostatním.

Kolik že vás chytrý telefon denně stojí? Je to různé. Spočítejte si, kolik času strávíte kontrolou emailů po telefonu, kontrolou různých upozornění, aplikací a událostí. Pokud k tomu ještě na mobilu surfujete na internetu a hrajete hry, tento čas připočtěte. Nyní si stačí spočítat cenu vašeho času. Možná zjistíte, že se potřebujete zbavit této závislosti na kontrole. Chytrý telefon je úžasná věc. Lidé se jej jen naučili špatně používat. Vypněte si oznamování příchozích emailů, propojení s Facebookem a ostatními nepodstatnými aplikacemi. Pokud byste je nutně potřebovali, vždy je můžete během vteřinky stáhnout, ale nejspíš se to nikdy nestane.

Špatná zpráva je, že čas letí. Dobrá zpráva je, že Vy jste pilot. – Michael Althsuler

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Zapojte se do diskuse!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*