+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek
etoro affiliate program

Největší provizní programy světa 1. Díl – eToro rozdal přes 50 milionů dolarů

12.7 2016 2 Komentáře

V posledním článku jsem upozornil, že jsem objevil jednu perličku mezi provizními programy. Pak mě napadlo, že jsem neviděl moc článků o TOP programech ve světě, ani o nástrojích pro monetizaci webů, které jsou třeba v zahraničí mnohem dál než u nás.

V prvním dílu si představíme affiliate program eToro.com

Co je projekt eToro.com?

Projekt eToro je celkem unikátní investiční projekt postavení na „sociálním obchodování“ (social trading). Možná jste již slyšeli o P2P půjčkách, kdy lidé půjčují lidem a obě strany vyhrávají. Ten kdo půjčuje dostane vyšší zhodnocení než v bance (dnes výrazně vyšší). A ten kdo si půjčí, může dostat lepší úrok než v bance, nebo dostane úvěr i když se v bance nevejde do škatulky (třeba na start podnikání).

Je to další krok do sdílené ekonomiky a do časů, kdy budou jednotlivci placeni za svou existenci.

Investiční platforma eToro dělá něco podobného na poli investičního obchodování.

Umožňuje uživatelům, aby sledovali výsledky investování ostatních uživatelů a to včetně historie (i roky dozadu). Ale co je důležitější, umožňuje vám „copy trading“.

Copy trading je jednoduchá metoda, kdy si vyberete nejlepší tradery, kteří obchodují na burze a mají dlouhodobě dobré výsledky. Investice těchto obchodníků pak můžete jednoduše kopírovat automaticky a na pár kliknutí. Pak už je vše na software a vašem nastavení.

Uživatel vybírá obchodníky

 • podle historie
 • podle toho, do čeho investují (akcie, komodity, měny, deriváty fondů, akciové indexy)
 • Podle rizikovosti investic (systém ukazuje na číselné stupnici, jak moc daný obchodník riskuje při obchodování).

Důležité je, že těmto obchodníkům nesvěřuje svůj kapitál, ale rozdělí si ho podle svého uvážení mezi více obchodníků (systém mu sám obchoduje) a on pak může své podíly kdykoliv prodat. Také může obchodovat sám na sebe a jen sledovat statistiky obchodníků, vývoje trhu a právě realizované obchody v reálném čase. Pro začátečníky je samozřejmostí demo účet zdarma a také bonusy za první transakci až do výše 1000 dolarů.

eToro.com affiliate

Podle mě, je to další krok do sdílené ekonomiky a do časů, kdy budou jednotlivci placeni za svou existenci. Tolik k samotné platformě a způsobu fungování.

Trochu čísel o eToro a provozním programu.

 • Aktuálně uvádí 4,5 milionu uživatelů

(Po vstupu na Ruský a Čínský trh je to 5m+)

 • Vyplaceno přes 50 milionů dolarů na provizích
 • Cookies 90 dní (respektive připsání provize, pokud si uživatel dobije peněženku do 90 dní).
 • Provize 25% (Per Revenue Commissions)

No, a jelikož je minimální dobití kreditu 200 dolarů, můžete už začít kalkulovat. Samozřejmě dvě stě dolarů si dobije jen někdo, koho nalákáte na zázračné zbohatnutí. Pokud budete prezentovat systém a smysl platformy, získáte opravdové obchodníky, kteří budou chtít získat počáteční bonus 300 až 1 000 dolarů a ti dobíjejí podstatně větší sumy.

Super zákaznická podpora!!!

Důvod proč jsem se rozhodl napsat tento článek je hlavně jejich zákaznická podpora. Pro nově registrované je prostě perfektní. Zaregistrujete se a do 24 hodin se vám ozve milá slečna „zo Slovenska“ (Jana Maricic), která má na starosti střední Evropu a Balkán.

Do ničeho netlačí, tak jak to vidíte u jiných platforem, kde se vás nadržení obchodníčci snaží občas natlačit do transakcí, které byste za střízliva neudělali.

Probere s vámi vaše záměry a dokonce nabídne i úvodní individuální zaškolení s platformou zdarma (po skypu). Možná si myslíte, že je to samozřejmostí, ale není. Pokud chcete být affiliate partnerem, tak to řekněte právě jí, zašle vám provizní odkaz a obchodní podmínky. Samozřejmě mají i online průvodce a nějaké edukativní e-mail kampaně, ale jejich největší síla je právě v zákaznické podpoře.

Dále se o vás, jako případné affiliate partnery stará Eran Efrima, kluk z Izraele. Česky ani Slovensky neumí, ale Anglicky ano :-). Také komunikuje obstojně a je vidět, že zákaznická peče je to, co jim přineslo 5 milionů uživatelů.

Základem úspěšného affiliate partnera tedy je, že si otevře alespoň demo účet zdarma a vyzkouší si přednosti aplikace i sociálního tradingu. Můžu říct, že je to hodně dobře vymyšlené a žádného průvodce to nepotřebuje. Rozhraní je jednoduché, pochopí ho každý a není tak nudné jako některá konkurenční řešení.

Váš obchodní účet je spárován přímo s affiliate účtem (máte stejné přihlašovací údaje) a peníze za provize se vám převádějí do vaší peněženky, kde s nimi buď můžete obchodovat, nebo si je nechat zaslat přes Pay Pal.

Bonusy k registraci

To co vám v propagaci pomůže, jsou bonusy k prvnímu dobití. Klíčové totiž je, aby uživatel začal aplikaci opravdu používat a viděl, jak funguje. Je sice prima, když si zahraje na demo účtu zdarma, ale když začne opravdu investovat, vy dostanete provizi.

Jak opravdu něco vydělat

Teď pár chyb, kteří affiliate partneři dělají. Pokud budete eToro propagovat jako snadný výdělek a zázračné zbohatnutí, chytnou se na to hlavně lidé, kteří peníze nemají. Konverze na platícího investora bude 1 % nebo i méně.

Pokud ovšem budete prezentovat funkce, své výsledky a platformu i obchodování na burze jako výhodnější zhodnocení oproti ostatním nástrojům, můžete mít konverzi i 50%. A to je velký rozdíl.

Uvědomte si totiž, že zhodnocení na burze je v rovině vyšších jednotek maximálně desítek procent. Lepší než v nemovitostech, ale ne až tak moc. Pokud vidíte v systému tradery, kteří mají zhodnocení nad sto procent, znamená to, že extrémně riskují nebo je jejich zisk pouze dočasný.

Také si spočítejte, kdo je vlastně cílová skupina. To nejsou lidé, kteří nemají úspory a investují ze své výplaty. To jsou lidé, kteří mohou investovat alespoň desítky tisíc, aby se jim vůbec vyplatilo věnovat platformě pozornost.

Pokud byste měli zhodnocení deset procent měsíčně (to jste dobří) tak potřebujete mít rozinvestováno alespoň stovky tisíc, abyste mohli mluvit o pasivním příjmu. Takže asi tak.

Výhoda pro drobné střadatele je právě ta jednoduchost, možnost kopírování nejlepších lidí v síti a automatizace. Pokud někdo investuje 10 000 korun, je to pořád lepší, než když je nechá hnít na spořícím účtu. První bonus 100 dolarů získáte při dobití 300 dolarů (cca 7 500 Kč).

Poslední rada při propagaci je – mějte reálná očekávání. Česko a Slovensko je poměrně malý trh a počet lidí ochotných investovat na burze je omezený, možných řešení investování je více. Pokud získáte měsíčně 10 investorů, jste dobří.

Ale proč pak web nepřeložit do angličtiny nebo jiného světového jazyka?

Mrknout na demo účet se každopádně můžete.

Příště to bude o affiliate platformě, která automatizuje výdělky z affiliate programů pomocí automaticky umisťovaných textových odkazů. Je jednou z nejvýdělečnějších reklamních platforem na světě vůbec.

V textu jsou použity affiliate odkazy. Je to běžný zdroj monetizace článků, které jinak píši zdarma a nikdo mi za ně neplatí.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Komentáře

 • Jana Maricic

  Dakujem za krasne opisanie mojej prace!!!! Velmi zaujimavy clanok.

 • Etoro

  Etoro je fajn, hlavně teď, když už tam jdou nakupovat klasický akcie bez poplatků.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*