+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)

Nebát se svých slabých stránek, to jsou cesty k úspěchu v životě i podnikání

Ve většině článků o slabých stránkách osobnosti se dozvíte důležitou informaci: Využívejte svých silných stránek a se slabými počítejte. Já mám na to odlišný názor. Počítat s tím, že máte slabé stránky, Vás může připravit o peníze, čas a především zkušenosti, které nasbíráte, když zvolíte odlišný přístup.

Vědomí toho, že máte slabinu, se může stát brzdou vašeho osobního rozvoje. Myšlením na své slabé místo vytváříte negativní afirmaci, která vám ubírá sebedůvěru. Vytvoříte si předsudek k vlastní osobě a ten se následně stane brzdou vašeho pokroku. Nespoléhejte na dokonalost. Využívat pouze toho, v čem jste dobří, z vás udělá stroj, který bude mít jenom několik využití. Při dělání věcí, u kterých víte, že v nich jste na propadnutí, se stáváte sám sobě hrdinou a zvyšujete tak své sebevědomí. Naučte se postavit sami sobě a dělejte i věci, které vám nejdou tak dobře jako vašim spolupracovníkům. Možná budete někomu pro smích, možná vás chyba bude něco stát, ale to je účel. Když se budete srovnávat s okolím, vždy dosáhnete jen stínu lidí, u kterých hledáte inspiraci. Vždy se najde někdo, podle koho to děláte špatně.

Tento článek vychází z mých zkušeností za posledních několik let. Jsem dyslektik a psaní pro mě vždy bylo zapovězenou činností. Dnes mám za sebou přes 50 článků a některé z nich byli opravdu úspěšné. Podobně je tomu u jednání s lidmi. Myslel jsem, že mám v komunikaci nedostatky. Nejspíš je také mám, ale již tomu nevěnuji pozornost. Jenom díky tomu můžu dělat to, co dělám a komunikovat s lidmi o velkých i malých starostech. Podobně na tom bude někdo třeba s cizím jazykem. Dokud se nepřestanete soustředit na to, že něco neumíte, bude se neustále zvětšovat blok, který vás vzdaluje od cíle.

OZ_728x90

Slabé a silné stránky jedince určitě existují a dají se vyhodnotit. Když ale budete používat jen to, v čem jste nejlepší, brzo s vámi nikdo nebude chtít „hrát“. Když vynecháte ze svého života věci, v kterých nevynikáte, nikdy nezjistíte, jestli vás budou bavit. Snažte se tedy dělat to, co chcete dělat a ne jen to v čem jste dobří.

Slabé pohlaví je silnější díky slabosti silného pohlaví. – Charles Aznavour

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Zapojte se do diskuse!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*