+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek
Jak vydělat na internetu a jak založit blog

Milionový blog II. část (Mooreův zákon v podnikání)

Je to necelých pět měsíců, co jsem zveřejnil první článek Milionový blog. Nyní bych vám chtěl ukázat, jak se po pouhých 138 dnech věci vyvíjejí a dosažení další mety. Ukážu vám, že Mooreův zákon je platný i v podnikání a že z něj na internetu můžete hodně těžit.

Založíte-li blog, do dvou let vám může v klidu vydělat milion na zakázkách i na přímé monetizaci. Do tří let pak logicky 2 miliony – a pak při troše umu a dovedností posunete podnikání za rok na 4 miliony. Akorát už to nebude práce po večerech při zaměstnání, spíše „full time job“. Určitě ale nic z toho nepřijde, pokud ten blog nezaložíte, nebo sice ano, ale budete ho dělat špatně. Blog je prostě nejjistější způsob, jak vydělat na internetu.

Tím důvodem, proč podnikání na internetu může tak rychle růst, je Mooreův zákon trvalého zdvojnásobování. Zde dávejte dobrý pozor, protože toto pravidlo je momentálně platné pro veškeré obory moderních technologií.

Gordon Moore je spoluzakladatel Intelu. Vyslovil jednu zásadní myšlenku, která se vztahovala k počítačům. Zjednodušeně řekl, že výpočetní výkon počítačů se každý rok zdvojnásobí po dobu nejméně deseti let. No, už je to půl století – a pravidlo stále platí.

Bohatí internetoví podnikatelé

A jen čistě náhodou roste nejrychleji bohatství internetovým podnikatelům a technologickým gigantům. Náhoda?

Založíte-li blog, nestanete se ze dne na den milionářem, ale abyste pochopili, jak rychle poroste váš příjem, když vytrváte, je nutné podívat se na zdvojnásobování v dlouhodobém kontextu. V knize Druhý věk strojů je zákon ukázán na rodině Tribblů (potvory ze Star Treku). Každý Tribbl porodí každý den jednoho Tribbla. Po 14 dnech je jich neuvěřitelných 16 tisíc tvorů. Vtip je v tom, že nárůsty vašich příjmů z webu postupně úplně zastíní nepatrné dvojnásobné nárůsty na začátku. Viz obrázky.

Samozřejmě v podnikání na internetu lze hledat pouze paralelu. Není to tak, že byste měli každý den dvojnásobný příjem.

 • První kvartál zdvojnásobujete příjem každý měsíc.
 • První jeden až dva roky zdvojnásobujete příjem každý kvartál.
 • Pak zdvojnásobujete své příjmy půlročně až ročně.
 • Pak znásobujete ročně až po 18 měsících.

Tento růst jste schopni udržet relativně dlouho, jak dokazují projekty jako Amazon, Facebook, Alibaba a další internetové projekty, které se na začátcích potácely v úplně stejně malých číslech, jako se bude potácet váš blog, než z něho vznikne projekt, který se dostane za bod zlomu. Ostatně ve stejně malých číslech jsem se potácel i já.

Fakturační systém pro tento blog jsem spustil 1. 10. 2013 (tedy je to 2,5 roku).

Příjmy první měsíce:

 1. měsíc 0 Kč
 2. měsíc 11 000 Kč
 3. měsíc 36 000 Kč
 4. měsíc 42 000 Kč

 Příjmy v letech:

 1. rok 439 000 Kč
 2. rok 712 000 Kč
 3. Posledních 5 měsíců 950 000 Kč

*Poznámka: Tyto příjmy mohu zveřejnit, protože platím daně :-).

Roky nejsou kalendářní, ale podle spuštění fakturačního systému. Ptáte se, zda dokážu exponenciální růst udržet? Nepochybně ano, ještě dva roky. Pak se již budu plně věnovat jiným projektům, kde budu také postupovat dle Mooreova zákona a dle principů efektivního podnikání. Samozřejmě jsem „na začátku“, zde ještě čísla rostou relativně pomalu.

Bylo to zdarma a bez práce?

Jestli se ptáte, zda takový výsledek z ničeho (z deseti tisíc Kč) dokážete při čtyřhodinovém pracovním týdnu, tak asi určitě ne. :) Hodně peněz je třeba reinvestovat – čím více, tím lépe. Pracujete 7 dní v týdnu po večerech, na dovolené, o polední pauze řešíte telefony, vaše rodina na vás divně kouká. Kamarádi chodí do hospody, ale vy nemůžete – nebo spíš nechcete. Odměnu sklidíte za dva až tři roky. Stejně jako zraje dobré víno, tak i váš příjem z blogu potřebuje čas.

Pracovní nasazení je potřeba udržet první rok až dva. Děláte k tomu třeba ještě druhou práci, někdy je vám z toho smutno, ale pak si uvědomíte, proč to děláte. Protože vaše sny se samy nesplní, hypotéka se sama nezaplatí a děti tu soukromou školu také bez pomoci nedostudují. No a po těch pár letech nemusíte mít nutně ještě Porsche, ale ohlédnete se a uvidíte, že ta práce stála za to.

Uvidíte taky reakce lidí, budou vám chodit děkovné e-maily (někdy nasrané) a naučíte se tolik věcí, že je budete moci předávat dál – a celý proces tímto předáváním opět znásobíte. Já vám můžu pomoci v těch začátcích, když vám web ještě nevydělává, nebo ho ještě stále ani nemáte. Přicházíte tím o více, než si možná dokážete představit.

Mooreův zákon není zákon

Mooreův zákon vlastně není zákonem; je to pravidlo. Na rozdíl od jiných zákonů, jako je třeba zákon o gravitaci, má totiž u tohoto jevu přímý vliv na výsledek aktivita člověka.

Například u výpočetního výkonu počítačů se výkon skutečně každý rok zdvojnásoboval, pak se interval chvilku pohyboval na úrovni dvou let a později se ustálil čas pro zdvojnásobení výkonu na přibližně 18 měsících. Totéž platí o zmenšování foťáků, telefonů a koneckonců i o tom on-line podnikání.

*Poznámka: Samozřejmě nepředpokládám, že někdo dáte do podnikání miliardu a pak ji budete zdvojnásobovat. Proto to také není zákon v doslovném smyslu slova, ale je to pravidlo, které se mění v čase a situaci.

Čím méně investujete, tím více vyděláváte

A víte, co je největší sranda? Že zároveň se zvyšováním výkonu a zlepšováním výsledků jde ruku v ruce zlevňování. Na dobrý web už není potřeba desítek tisíc; můžete ho mít zdarma nebo za pár dolarů. Fakturační nástroj můžete mít do začátku také zdarma. Doména a webhosting stojí pár korun. Nepotřebujete mít na skladě ani jeden kousek zboží, a přesto ho můžete prodávat ve velkém objemu. Logo pořídíte za 5 dolarů a první peníze můžete mít vydělané na sociálních sítích ještě dříve, než investujete první kačku. Tohle všechno vás můžu naučit.

Dokonce platí pravidlo, že čím méně do začátku investujete, tím lépe. Peníze, které investujete navíc, upřímně řečeno, stejně „rozfrcáte“ za věci, které nejsou důležité a nepotřebujete je mít teď hned.

Investujete-li jen svůj čas a třeba 2 až 3 tisíce, porostete zpočátku ještě rychleji, než určuje Mooreův zákon, alespoň podle mé zkušenosti. Není problém vydělat první měsíc dvojnásobek, pak se dostat na minimální mzdu, pak na průměrnou mzdu – a na konci roku můžete mít prvních pár set tisíc. Ale chce to si máknout.

Inženýři také musí makat přes čas, aby stihli zvýšit výpočetní výkon, zmenšit objem a zlevnit výrobu. Věřte, že se fakt zapotí, takže pokud se bojíte práce, žádný zázrak vás tu nečeká.

Něco tu pro vás mám

Mám tu program On-line zisky, což je asi to nejlepší, co můžete pořídit, pokud chcete vydělávat peníze na internetu. A protože Mooreův zákon platí pro každého, máte dokonce absolutní garanci vrácení peněz. Pokud nevyděláte do roka násobky částky investované do kurzu On-line zisky, vrátím vám vaše peníze.

Můžete si říkat, že je to zajímavé, ale nic neudělat, nebo investovat ještě 4 minuty času a podívat se na tuhle stránku >>

Je tam vše popsáno i s bonusy, které můžete získat.

Cena odpovídá Baťovským zásadám a potěší.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Zapojte se do diskuse!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*