+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek
kniha krev budoucnosti

Křtím knihu Krev budoucnosti vlastním ciderem

Uff! Tak je to konečně tady. Přiznám se, ani jsem neměl čas to oslavit. Letos konečně vyšla má sci-fi kniha Krev budoucnosti v tištěném vydání. Asi byste čekali, že vydám nějakou chytrou knížku o podnikání a on-line marketingu, ale takových knih už je dost a málokterá se dá strávit. Takže jsem se raději pustil do žánru sci-fi a románu, který si myslím s chutí přečtete.

Kup knihu, vysadíš strom!

Malá vsuvka: mou knihu si sice můžete koupit ve všech velkých knihkupectví a v on-linu dokonce i u toho vlezlého zeleného marťana, ovšem pokud ji zakoupíte prostřednictvím našeho startupu My Fair Landia, tak jde celý výtěžek na výsadbu stromů v čechách mimo lesy (takže ve veřejném prostoru). Takže si za jednu knihu vlastně koupíte aj trochu toho kyslíku a vody v krajině. Ňam, ňam, pojďme číst.

Chci koupit knížku, počíst si a přispět >>

KREV BUDOUCNOSTI aneb, jak vymyslet název knížky.

Knížka se věnuje tématům, které mně osobně hodně baví, technologiím a budoucím generacím. Když jsem si tedy probíral možnosti názvu (všecky dobrý už byly obsazený), tak jsem se nakonec pevně chytil pojmu “krev mé krve”. To odkazuje nejvíce na pojetí knížky, zda vám název sedí mi napište, až si knížku přečtete. Pomůže mi to u další knížky.

Temný a temnější, ale s happy endem

Příběh je, přiznám se bez mučení, trochu temný. Velký krvák v tom ale nehledejte. Jak si můžete přečíst v popisu knihy na každém knihkupeckém portálu, knížka vás přenese do nedaleké budoucnosti do světa po Velké krizi. Hlavní roli hraje “obyčejný” lidský příběh matky samoživitelky a pokusu o záchranu vlastní dcery, která umírá a její léčba je v nedohlednu. Delší popis knihy si můžete přečíst přímo zde.

Co jsem si z psaní knihy odnesl

Z psaní knihy jsem si odnesl několik důležitých věcí. Tou první je, že chci napsat ještě jednu knížku. Letos bych rád tvorbu zahájil a příští rok dokončil. Uvidím, jak mi to časové možnosti dovolí. Můžete to ale klidně brát jako můj závazek. 

Když si navíc koupíte knihu dnes, podpoříte stromky v Čechách a určitě mě to nakopne a začnu psát o sto šest. 

Další přínos knihy je, že vám pomůže překonávat sám sebe. Vždy se totiž dostanete do bodu, kdy se zaseknete a nevíte jak dál. Tak to funguje i v životě. Je to frustrující a většina lidí to v takové chvíli zabalí. Některé části knihy jsem psal doslova po větách či souvětích. Nakonec jsou to ty nejlepší pasáže. Tímhle pravidlem se nyní řídím všude – každý den alespoň malý krok.

V neposlední řadě se učíte jasně formulovat své myšlenky a dávat jim řád. Při psaní jsem měl nakonec největší problém s tím, že jsem v reálném životě docela stručný a jdu rychle k podstatě věci. Knížce to sice, i podle hodnocení lidí, dává docela dobrou dynamiku, ale zkracuje to obsah. Představoval jsem si knihu cca o 20 stran delší.

Když si knihu přečtete, budu rád. Když ji pak dáte hodnocení třeba zde či u zeleného marťana, určitě mi to pomůže a nakonec zasadím víc stromů.

S knížky nepočítám jakýkoliv profit. Vše má pokrýt pouze náklady a další suma půjde na výsadbu stromů, nebo další užitečné projekty. Ostatně s těmi vás chci na blogu seznamovat tento rok mnohem víc. Třeba o výrobě cideru, zavlažování pouště, nebo již zmíněném startupu My Fair Landia, který má již cca 4 000 registrovaných uživatelů v beta verzi.

Tak se můžete těšit.

 

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Zapojte se do diskuse!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*