+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek

Koučink

Samuel Hornek foto34

Životní koučink (live coaching) je metoda, která umožňuje dosáhnout plného potenciálu osobnosti. Cílem koučování je přimět vaši osobu uvažovat v širší perspektivě, vymanit se z „bludných kruhů“ a najít nejlepší a nejrychlejší způsob k dosažení cíle. Osobní kouč vám pomáhá nalézt účinná řešení situací a uplatňovat tato řešení v každodenním životě.

Firemní koučink (business coaching) je efektivní způsob jak z vaší firmy vytvořit výkonnější organizaci, která bude schopna čelit trhu a zlepšovat svoji situaci na trhu. Nejlepší na firemním koučování je, že tato účinná a trvalá řešení naleznete vy a váš tým. Vy sami se pomocí prostředníka dostanete k řešení interních situací a úkolů, které brzdí výkonnost vaší firmy.

Vyzkoušejte metody sebekoučování. Stačí 5 minut denně a poznáte rozdíl. Spustťe si nový projekt na 5 dní zdarma.

Co vám může přinést koučink

Při koučování se řídím základními funkčními principy, které vám umožňují nalézat a uplatňovat vlastní postupy v různých situacích v osobním životě i v podnikání. Ušetří vám čas i peníze.

Pokud se při vymýšlení vlastních postupů budete řídit správnými principy, kterých je jen několik, vždy najdete účinné a snadné řešení v každé situaci.

U koučinku kladu největší důraz na správné plánování času a úkolů (time management). Své klienty vedu k tomu, aby sami odbourávali své „časožrouty“ a špatné principy, které používají. Pracovat efektivně totiž neznamená pracovat více. Dnešní doba umožňuje pracovní minimalizmus díky propracovaným technologiím a možnostem, které přináší.

Klienti se sami učí využívat principy delegace, outsourcing a získávají tak prostor pro budování pasivních příjmů i času na splnění svých cílů. Čas beru jako největší konstantu všeho. Kdo nemá čas, nemůže být svobodným člověkem. A jaká je hodnota vašeho času? Pomůžu vám ji přesně vyčíslit.

Je pro mě koučink vhodný?

Otázku, zda je koučování cesta právě pro vás, si položí asi každý. Koučink je vhodný pro všechny, kteří chtějí zlepšit svůj život, provést zásadní změny v profesním i osobním životě. Je vhodný také pro všechny, kteří mají velké cíle a nejsou si jisti, zda je mají realizovat. Kouč neudělá změny za vás, ani vám neporadí, jestli je váš cíl správný. Stane se pouze průvodcem na vaší cestě k velkým změnám.

Je potřeba se připravit na jednu věc:

„Když se kácí strom, létají třísky.”

Vyzkoušejte koučink zdarma a zjistěte, zda jste již připraveni na změnu.

S kým se mi nejlépe koučuje

Aby bylo koučování skutečně efektivní, je nejlepší, když je osobní kouč i koučovaný takzvaně “na jedné vlně“. Jelikož jsem mladý a podnikavý člověk, nejlépe se mi pracuje s lidmi do 35 let věku. Starší lidé jsou totiž často nedůvěřiví a myšlenkou „co mi má ten mladý hejsek co radit“ vytvářejí často nepřekonatelný blok. V koučování je potřeba mít otevřenou hlavu, která vám umožní širší pohled na situaci.

Rád pomáhám lidem s podnikáním. Pokud má klient zájem, můžeme se domluvit i na osobním poradenství, které se odlišuje od koučování tím, že navrhuji řešení, která se mi osvědčila při mém podnikání i v osobním životě. Více informací o mně si můžete přečíst zde. Nerad řeším partnerské vztahy. Ze zkušeností vím, že k úspěšnému řešení partnerských vztahů musejí chtít situaci řešit oba partneři. Jistě to znáte sami. Na tyto situace vám mohu doporučit jiné odborníky.

 Výhodné koučování pro studenty a startupy

Sám jsem si prošel fází, kdy jsem hledal vlastní cestu a vyzkoušel jsem řadu oborů, ve kterých jsem viděl svůj „osud”. Právě proto nabízím studentům a začínajícím podnikatelům možnost, jak společně nalézt vaši pevnou půdu pod nohama.

Ceny neskrývám. Kolik stojí koučink nebo osobní poradenství můžete zjistit ihned. Nikomu se nepodbízím. Věřím, že každý má svou vlastní cestu. Chcete-li, můžeme po ní chvíli kráčet společně.

Samuel Hornek