+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek
IMG_1285

Konečně to někdo napsal. O podnikání na Amazonu

Není tomu tak dávno, co i do Čech dorazila vlna podnikavých nadšenců toužících po dobití největšího tržiště světa. Ano správně, toužili po podnikání na Amazonu. A ti co nelenili, hned se pustili do sbírání zkušeností a prodeje selfie tyček, masážních válečků, čelenek, náramků, švihadel a dalšího zboží. Uběhlo dalších 8 měsíců a my se můžeme podívat, jak tito nadšenci dopadli a zda jim 168 milionů návštěvníků pomohlo, nebo si spíš zavařili na pořádný průser.

Pravda je takováto:

Znám osobně raz, dva, tři, čtyři, pět lidí, kteří na Amazonu “odlunchovali” prodej produktu. To znamená, že nejen že o tom mluvili, pěkně o tom psali, ale také založili v USA firmu, vytvořili značku, produkt, naskladnili ho, vytvořili prodejní stránku, udělali reklamu a dosáhli reálných prodejů.

Z těchto pěti lidí jeden člověk prodělal peníze. Rozhodl se totiž pro špatný produkt. Začal prodávat selfie tyčky v době, kdy jejich wow efekt už dávno zastínili jiné novinky a penetrace trhu teleskopickou tyčkou s držátkem byla již velká.

Všichni ostatní se, i když s velkým úsilím dostali k zisku a tři z nich dokonce spouštějí nebo již spustili prodej dalšího produktu. Co z toho plyne pro vás? Ano, na Amazonu je skutečně možné vydělávat peníze. Ano, můžete o peníze přijít a ano, dá se to škálovat do šířky i výšky a růst. Taky počítejte s tím, že to dá nějakou práci, potřebujete peníze na investici a nebudete milionáři pozítří.

Škálováním do šířky myslím přidáváním nových a nových produktů. Do výšky znamená začít prodávat na všech kontinentech (každý Amazon se naskladňuje zvlášť) a zvyšovat prodeje konkrétního produktu dobrým marketingem a péčí o zákazníky. Obě verze jsou funkční a platné.

Zdeněk Steiner o podnikání na Amazonu napsal

Velmi dobře, stručně a pochopitelně to sepsal na 297 stránkách Zdeněk Steiner v knížce o Podnikání na Amazonu. Je dobře napsaná, má pěkné ilustrace, nechybí ani motivační citáty a stránka na poznámky. Samozřejmě bych to tu nepsal, kdybyste si ji teď hned nemohli objednat jenom za poštovné.

>> Objednat jen za poštovné <<

Je to takový základní soupis, na co se připravit jak po psychické, tak po praktické stránce a proč do podnikání na Amazonu vůbec začít šlapat.

Kdo to myslíte vážně, hoďte se do klidu

Klidně zvolněte. Pokud máte produkt vhodný na Amazon, dejte se v poklidu do pití kávy. Pozítří opravdu nebudete milionáři. Potřebujete vědět co přesně udělat, kdy, jak a proč. Jen zalistování produktu chvilku trvá. Navíc je opravdu opravdu důležité mít kvalitní unikátní produkt s výborným grafickým zpracováním. Chvilku potrvá, než získáte dostatek recenzí, nastavíte reklamu atd.

Takže pokud teprve tápete, co to vlastně Amazon je, nechte si poslat knížku za poštovné.

Pokud už netápete, ale zvažujete reálnou investici do nákupu zboží, přijďte na jeden ze seminářů. Potkáte tam nejen lidi propagující tuto formu podnikání, ale taky desítky lidí, kteří na Amazonu buď již jsou nebo brzy budou.

Můžete se zeptat na cokoliv. Semináře jsou v Praze a Brně.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Zapojte se do diskuse!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*