+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek

Kolik stojí kurzy SEO optimalizace? Srovnání nejlepších školení v ČR

24.4 2013 3 Komentáře

Vyšlo zajímavé srovnání kurzů SEO optimalizace. Kurzy byly hodnoceny na základě 11 faktorů. O kvalitě školení SEO optimalizace rozhodoval hlavně obsah kurzu, ale hodnoceno bylo i to kolik kurz stojí a jaká péče je věnována absolventům.  Rozhodl jsem se zveřejnit údaje o 6 firmách, které školení nabízejí. A vy se můžete rozhodnout, zda poměr ceny a kvality obsahu stojí za nabité zkušenosti o seo optimalizaci.

Kurzy 6 (skutečně) profesionálních firem se hodnotili bodově a výsledná tabulka vypadá takto:

kolik stojí SEO

Ze zkušenosti mohu říct, že výsledek docela sedí.

Já jsem osobně v kontaktu s panem Řezníčkem z projektu SEOškola.cz i s Janem Linhartem, který stojí za firmou SEOlinhart.cz a několika dalšími projekty. Oba mají velmi profesionální přístup a i na lidské úrovni je s nimi řeč. Můžete si také přečíst rozhovor „Jan Linhart – Úspěch se nedostaví přes noc

Výsledek průzkumu trochu zkresluje fakt, že za průzkumem stojí majitel SEOškoly Josef Řezníček. To mně osobně vůbec nevadí. Jednak na ČESKÉM TRHU chybí dostatek kvalitativních srovnání SEO (jak kurzů, tak služeb), za druhé jsem kurzem na SEOškola prošel a tak vím, že tento kurz je „nositelem kvalitního obsahu“. Kurzu SEOškola.cz navíc hraje do karet jeho forma. Díky kvalitnímu online zpracování, si nemusíte vše zapamatovat ihned, ale můžete se k materiálům vracet. Díky online formě můžete nejdříve vyzkoušet free verzi kurzu. O kompletním obsahu kurzu jsem již článek psal.

OZ_728x90

Sami se rozhodněte, jestli se Vám investice vyplatí. Mně osobně se investice do vzdělání vyplatila vždy. Věřím, že průběžné vzdělávání je klíčem k úspěchu na internetu. Vývoj  v online prostředí jde totiž neuvěřitelně rychle dopředu.

Přeji mnoho zdaru. Ať Vaše snaha nese nejen to ovoce.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Komentáře

 • Chcelo by to prihodiť aj pár postrehov a hlavných dôdov, prečo by sa mal človek daného kurzu zúčastniť, do akej miery je prínosný pre pokročilých webmasterov a pod. Know-how rozdávať nebudú, takže informácie budú mať svoje hranice.

  • Dobrá poznámka. Dobré kurzy pro pokročilé jsou velkým nedostatkem ve všech oborech, internetový marketing nevyjímaje. Seo škola je výhodná, částí kurzu zdarma a garancí vrácení peněz, lze tedy vyzkoušet.
   Rozdávání Know-how je součástí každého kurzu, “objem” Know-how je samozřejmě rozdílný.
   Alespoň takové jsou trendy v západních zemích – pokud jste získal špičkové vědomosti, tak je prodáváte a prodáváte je všechny. Naopak základní vědomosti – ty dáváte ZDARMA, aby pomohli začínajícím podnikatelům a zájemcům o základní info. Tím budujete důvěru ve Vás a klienti si Vaše služby a kurzy rádí vyhledají sami. Tento trend je myslím v SEOškola jasně patrný.

   Možná by bylo dobré ještě rozdělit kurz na část pro zkušené webmastery, protože kompletní trénink obsahuje samozřejmě i známé informace. Zkusíme to navrhnout :)

 • Osobně bych šel na školení od Marka Prokopa. Z videí co jsou k dispozici zdarma na internetu je vidět, že opravdu ví o čem mluví, má praxi. Mnoho pozitivních reakcí na jeho kurzy, odborné články, populární sovavsiti, atd.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*