+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Jak dělat afffiliate web na půjčky

Kdy skončí největší affil svinstvo v Čechách?

9.2 2014 21 Komentářů

Za tenhle článek mě pravděpodobně pár úspěšných affiliate partnerů nebude mít rádo. Podmět k napsání mi dal Josef Řezníček, se kterým jsem natáčel rozhovor (brzy zveřejním) a potom jsme se bavili i o affiliate.  Zeptal se mě, jak dělat affiliate web na půjčky? Řekl jsem, že nijak protože je to svinstvo. A ačkoliv jsem nechtěl upozorňovat, že řada úspěšných affiláků vydělává na cizím neštěstí, je fakt že je to můj názor za kterým si stojím.

Kromě svého názoru, dodám i návod jak ze zakletého kruhu ven a jaké vidím možnosti živit se poctivě v oboru, který ničí řadě lidí životy. Existuje totiž poměrně snadný způsob, jak dělat tento obor poctivě a úspěšně…

ANO, mluvím o provizních programech na zprostředkování úvěrů. Není žádným tajemstvím, že affiliate na půjčky a finanční produkty je jedním z nejvýdělečnějších oborů. Aby ne, když provize za sjednání půjček se pohybují ve stovkách a pokud není odměna „za lead“ ale provize je z reálné půjčky, může být provize i v tisících. To je slušná finanční motivace a zisky firem, které se na tento typ affiliate specializují, jsou obrovské. Už málokdo mluví o tajemství, kolika lidem zničí půjčky život. Rozhodně za to mohou i affiliate partneři, kteří nám podsouvají půjčky na každém rohu a to často od společností, které mají v řadě zemí zakázanou činnost.

Víte, ono nejde jen o neschopnost splácet a hrozící insolvenci těch, kterým zprostředkujete půjčku za provizi. Vzali jste si někdy půjčku? Jak se vám žilo? Půjčka vám krade svobodu. Člověk, který si půjčku sjedná, je stále ve stresu. Stále podvědomě myslí na svůj závazek. Jakmile skončí jeden „dead line“, už myslí na další splátku a zda bude mít na úhradu.

To se projeví i ve vztazích a také k motivaci v zaměstnání. Pokud jste v práci, která vás již nenaplňuje, nebo po Vás zrovna chce šéf dělat nějaké „fuj“ věci, nemůžete se sebrat a odejít pokud máte úvěr. Nemůžete přestat prodávat svinstva a jít shánět poctivou práci, když byste neměli na splátku. Právě hodně zadlužení lidé, jsou často ti, kteří prodávají největší svinstva. Půjčka vás nepříjemně deformuje, nepříjemně formuje váš charakter i vztahy ve vašem okolí. Opravdu je nutné se na tom podílet?

Prodávali byste zbraně?

Argumentem affil partnerů bude fakt, že každý se může svobodně rozhodnout, zda si půjčku vezme a kterou?! To je samozřejmě pravda. Když budete vyrábět zbraně pro osobní ochranu v nebezpečí, pravděpodobně se stane, že vaší zbraní někdo bude zabit. I když chcete někoho ochránit, někdo jiný za to zřejmě zaplatí životem. Affiliate partner v tomto případě není výrobce, ale prodejce. Byli byste ochotní prodávat zbraně? Jaká je cena Vašeho štěstí/zisku a kdo zaplatí?

Půjčky nejsou černobílé

Abych nebyl tak jednostranný, umím si představit způsob jak i v tomto oboru vydělávat opravdu hodně peněz poctivým způsobem. Myslím, že existuje způsob jak eliminovat rizika, lidem pomáhat a ještě přeskočit „nekalou“ konkurenci, které je plný internet.

Tento návod jsem uzamkl pouze pro lidi, kteří sdílí můj názor. Ať ho využijí jen ty poctiví affiliate partneři a finanční poradci, kteří jsou ochotní se pod tento článek podepsat a sdílet ho s ostatními. Díky.

Návod, jak slušně prodávat finanční produkty a půjčky a vydělat na tom, získáte za sdílení.

Než se podíváme, jaké vidím možnosti, pojďme se podívat, jak provizní trh s půjčkami funguje…

OZ_728x90

 

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Komentáře

 • Karel Macalík

  Ahoj Same, díky za tento článek.

  Ty půjčky jsou pro mě osobně složitější, ale stojí za to na to mrknout a zjistit si více informací. Díky taky za ten web rychla-pujcka-online.cz je to něco jako v mém případě rozvoj-osobnosti-online.cz, který potřebuju změnit na něco finančního – jen stále na nic zajímavého nemůžu přijít.

  • Myslím, že to je celkově problém celé finanční sféry. Jeden z jednoduchých ukazatelů na špatně postavený, deformovaný online trh/obor poznáš podle kvality webů na hlavní klíčová slova… u pojištění a dalších produktů jsem nekoukal. U investičních příležitostí je situace lepší, tam zřejmě počítají se vzdělaným návštěvníkem :) ale i zde je prostor

 • Díky Same za zajímavý článek.

  Je mi jasný, že provize z půjček jsou zajímavé a jako produkt jsou půjčky lákavé. A že s nimi mám osobní zkušenost, nejspíš bych měl i vysoký podíl konverzí.

  A stejně jako prodeji zbraní a produktů farmaceutického průmyslu, i nabídkám půjček se vyhýbám. Je to moje volba :-)

  Samozřejmě o to vyšší konverze budou mít ti, kteří do toho jdou, ale co už. To je jejich volba :-)

 • Ak si to zoberiete z pohľadu ekonomiky, poskytovanie pôžičiek je služba ako každá iná. Niekto Vám poskytne službu, vy za ňu zaplatíte. Čo je na tom zlé?

  Skutočne nerozumiem tieto ohlasy na pôžičkový affiliate. Ja sám prevádzkujem magazín o pôžičkách (http://www.pozicka.sr) a vôbec sa za to nehanbím ani sa nijak sa zle morálne necítim.

  Skúste si to zobrať trochu z iného uhlu – ak niekomu poskytnete službu vy, napríklad vo forme affiliate poradenstva, vystavíte mu faktúru a človek Vám faktúru nepreplatí. Čo spravíte? Pošlete mu e-mail, dva, zavoláte mu. Nakoniec to ale aj tak predáte právnikovi a pravdepodobne sa to dostane na súd. Úplne rovnaký postup je aj pri pôžičkách. Budete sa cítiť zle, že sa daný človek bude súdiť, že bude stále v strese a bude myslieť na svoj závazok (ako píšete v článku)? Ťažko.

  Každú chvílu dostávam e-maily ľudí, ktorí naleteli podvodníkom a zaplatili za poskytnutie pôžičky súkromným osobám o ktorých už nikdy nepočuli. To je pre mňa svinstvo! Nie to, že im napíšem recenziu na pôžičku, vysvetlím koľko si môžu požičať, aké sú podmienky…a potom ich na pôžičku odkážem affiliate odkazom.

  Pokiaľ schválne nazavádzam, neklamem a neodkazujem ľudí na nepoctivé spoločnosti, v čom sa to líši od akéhokoľvek iného affilu? Ľudia majú problém a ja im ho pomožem vyriešiť. O tom je affiliate marketing.

  • Dobrý den,
   díky za komentář.

   Jak jsem psal v úvodu, je to můj názor. Určitě nedoporučuji tvrdit je to služba jako každá jiná. Stejně jako prodej coca coly není stejný jako prodej bio potravin. Jak jsem psal nejde jen o neschopnost splácet, ale i negativní dopad na psychiku člověka, který si půjčí.

   Pokud jste příspěvek sdílel, tak jste tam našel poznatky jak dělat affiliate na půjčky způsobem, který popisujete. Dokonce bych řekl, že váš web jde celkem příkladem a píšete informativní články o půjčkách. Právě takových webů je ale v tomto oboru až příliš málo.

   Stačí si projít hlavní klíčová slova a uvidíte, že webů jako je ten váš, který nese informační hodnotu je na prvních stránkách výsledků vyhledávání opravdu málo.

   A právě o tom byl tento článek, protože začínající affiliate partneři vidí jako vzor weby na prvních stranách výsledků vyhledávání, ale tam je příliš málo webů, které by se soustředili na tvorbu obsahu.

   Vaše cesta je tedy správná, ale ruku na srdce – kolik takových blogů a magazínů, které radí a pomáhají najdete na první stránce?

   • Nezdielal, tak neviem.

    Ale áno, ak to zoberiete takto tak súhlasím.

    Skor si myslím, že affiliate sa dá robiť poctivo v akejkoľvek sfére…tak isto ako sa dá robiť nepoctivo. Aj produkty na chudnutie patria do tejto “šedej” sféry a poznám X webov, ktoré skutočne dávajú návštevníkom hodnotu a prezentujú kvalitné produkty a tak isto X webov, ktoré naopak zavádzajú a klamú. Ale neviem, či to je problém odboru alebo problém práve marketérov.

 • Filip Wybraniec

  Naprosto s tebou souhlasím Same, skvělý článek.

 • Jiří

  Názor smysluplný a o to víc mě zajímalo jak to pokračuje. Ovšem už asi podruhé bych chtěl využít ten box na sdílení, ale prostě box nepracuje. Chyba na mé nebo na tvé straně?

  • AHoj,
   již jsem to řešil s programátorem, pro většinu lidí to funguje naprosto bez problémů. Na mém PC to nejde na google chrome , v ostatních prohlížečích to běží a co jsem se ptal tak ostatním to běží i na chromu. Zřejmě tedy bude chyba někde…

   Ale děláme na vlastním řešení, které bude daleko lepší.

 • Ahoj.

  Díky za tento článek. Naprosto souhlasím a už jsem se o tom na jednom Affil čtvrtku zmiňoval. Hodně záleží jestli chce člověk jako affil lidem i pomáhat nebo pouze jen vydělat. Popravdě mě překvapilo, kolik lidí v tom jede a vytváří jeden web za druhým na půjčky.

  Zrovna včera jsem publikoval článek – štěstí na dluh. Tyhle mikropůjčky táhnou lidi ke dnu.

  Petr

 • Podobně to vidím s podporou gambling společností. viz promo přednáška na minulém affil čtvrtku. Také affilák vydělává na závislosti hráčů. potažmo na nich.

 • Já souhlasím spíše s Petrem, v čemkoliv můžete být na straně dobra, nebo zla.
  Cestovní affil je OK? A co když někdo bude propagovat cestovku, o které ví, že mu dá dobrou provizi, ale klienty nechá v cílové destinaci?
  Nebo takové online hry. 12 Kč za registraci, ale co když ten chudák je na hraní online závislý a od hry se – kvůli tobě – neodtrhne a zničí mu to rodinný život?
  Každý to má prostě nastavené jinak, já neodsuzuji gambling, půjčky ani adult, ale když mi někdo nabídne zlatou investici a možnost vydělávat 1.000.000,- do 9 měsíců, tak takové věci odsuzuji, pyramidy bych trestal.

  Honza

 • Naprosto souhlasím s autorem, mám s půjčkami i osobní zkušenost a prostě tvrdá pravda je, že to NENÍ služba jako každá jiná. Když vám někdo prodá šmejd, máte záruku, jdete to vrátit nebo mu aspoň můžete rozbít výlohu či úsměv. Banky jsou trošku ve specifické pozici, protože nemáte šanci cokoliv reklamovat a tak 95 % produktů má v podmínkách minimálně jednu (obvykle několik) hodně podrazáckých podmínek. A téměř nikdy vám nesdělí KOLIK přesně za tu službu zaplatíte. To je podle mě klamání zákazníka a podvod jak vyšitý, nejde to omlouvat svobodnou volbou či blbostí klienta – prostě je to úmyslně nastaveno aby to tak bylo! Můžete si stěžovat kde chcete, soudit se, obvykle s nulovým výsledkem. Vše je ošetřeno zákonnými kličkami a chráněno luxusně placenými právníky, kteří jsou dnes především placeni za ohýbání zákona ve prospěch klienta. V mezičase ovšem musíte platit anebo čelit exekuci. Gambling, casina, farmacie, hubnutí či fitnes jsou také obvykle pořádný odpad. Ale holt za peníze i zabijem, že? Každý ať si zamete před vlastním prahem, já osobně tyto věci nedělám a dělat nebudu.

 • Myslím si, že affil se začíná budovat kvalitně, protože každý zjišťuje a je publikováno mnoho informací, že obsah je král. A taky je to pravda. Většinou narážím na kvalitní affil weby.

 • Největší problém půjček je, že si jí nejčastěji berou lidé, kteří si neumí spočítat, jestli budou mít na její zaplacení, nebo dokonce vědí, že nebudou. Podle mě není špatné půjčky nabízet, ani na ně dělat affil weby, ale problém je v poskytovatelích, kteří schvalují půjčky lidem, u kterých je ihned jasné, že nebudou mít na to je splatit… A jak už se tu psalo – v tom případě by neměli existovat ani affil programy na gambling, na provize z eshopů prodávající návykové látky a spoustu dalších odvětví…

 • Je to byznys jako každý jiný. Pseudohumanisti křičí…

 • Robert

  Já vidím spíš velký problém v tom, že affiláci propagovanému produktu většinou sami moc nerozumějí a jsou schopni nahánět lidi darebákům, kteří mají ve smlouvách zašifrované pasti na zákazníky. Pasti, které je při zaváhání při splácení připraví o majetek. Nebo tam mají schované šílené poplatky, které vyženou RPSN na stovky procent. A najít férovou půjčkovou firmu je oříšek i pro špičkového odborníka.

 • Max

  Největší problém půjček je, že si jí nejčastěji berou lidé

 • Lidé kteří si berou půjčky by si je vzali i tak. Pokudby nebyli k dispozici kvalitní nebankovní půjčovatelé, kteří půjčují sice s velkým úrokem ale vcelku transparentně, ti lidé si půjdou půjčit k pokoutnímu lichváři, který je dostane do ještě větších problémů

  • S tímto obecným tvrzením by se dalo souhlasit za předpokladu, že by Češi nepatřili mezi nejzadluženější národy krátkodobými úvěry – zpravidla u nebankovních poskytovatelů.

   Affil jsme dělal dlouho. Není to tak, že je tu taková poptávka po úvěrech. Ta poptávka je uměle vytvářena a živena (stejně jako např. u prodeje nových vozů) a v tomto případě velkou část práce odvádějí affiliate partneři.

   A já si myslím, že člověk by se měl časem propracovat k tomu, že dělá věci které mají smysl a to myšlenka “ti lidé si stejně půjčí někde jinde” úplně nevystihuje.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*