+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek
Jak dělat afffiliate web na půjčky

Kdy skončí největší affil svinstvo v Čechách?

9.2 2014 21 Komentářů

Za tenhle článek mě pravděpodobně pár úspěšných affiliate partnerů nebude mít rádo. Podmět k napsání mi dal Josef Řezníček, se kterým jsem natáčel rozhovor (brzy zveřejním) a potom jsme se bavili i o affiliate.  Zeptal se mě, jak dělat affiliate web na půjčky? Řekl jsem, že nijak protože je to svinstvo. A ačkoliv jsem nechtěl upozorňovat, že řada úspěšných affiláků vydělává na cizím neštěstí, je fakt že je to můj názor za kterým si stojím.

Kromě svého názoru, dodám i návod jak ze zakletého kruhu ven a jaké vidím možnosti živit se poctivě v oboru, který ničí řadě lidí životy. Existuje totiž poměrně snadný způsob, jak dělat tento obor poctivě a úspěšně…

ANO, mluvím o provizních programech na zprostředkování úvěrů. Není žádným tajemstvím, že affiliate na půjčky a finanční produkty je jedním z nejvýdělečnějších oborů. Aby ne, když provize za sjednání půjček se pohybují ve stovkách a pokud není odměna „za lead“ ale provize je z reálné půjčky, může být provize i v tisících. To je slušná finanční motivace a zisky firem, které se na tento typ affiliate specializují, jsou obrovské. Už málokdo mluví o tajemství, kolika lidem zničí půjčky život. Rozhodně za to mohou i affiliate partneři, kteří nám podsouvají půjčky na každém rohu a to často od společností, které mají v řadě zemí zakázanou činnost.

Víte, ono nejde jen o neschopnost splácet a hrozící insolvenci těch, kterým zprostředkujete půjčku za provizi. Vzali jste si někdy půjčku? Jak se vám žilo? Půjčka vám krade svobodu. Člověk, který si půjčku sjedná, je stále ve stresu. Stále podvědomě myslí na svůj závazek. Jakmile skončí jeden „dead line“, už myslí na další splátku a zda bude mít na úhradu.

To se projeví i ve vztazích a také k motivaci v zaměstnání. Pokud jste v práci, která vás již nenaplňuje, nebo po Vás zrovna chce šéf dělat nějaké „fuj“ věci, nemůžete se sebrat a odejít pokud máte úvěr. Nemůžete přestat prodávat svinstva a jít shánět poctivou práci, když byste neměli na splátku. Právě hodně zadlužení lidé, jsou často ti, kteří prodávají největší svinstva. Půjčka vás nepříjemně deformuje, nepříjemně formuje váš charakter i vztahy ve vašem okolí. Opravdu je nutné se na tom podílet?

Prodávali byste zbraně?

Argumentem affil partnerů bude fakt, že každý se může svobodně rozhodnout, zda si půjčku vezme a kterou?! To je samozřejmě pravda. Když budete vyrábět zbraně pro osobní ochranu v nebezpečí, pravděpodobně se stane, že vaší zbraní někdo bude zabit. I když chcete někoho ochránit, někdo jiný za to zřejmě zaplatí životem. Affiliate partner v tomto případě není výrobce, ale prodejce. Byli byste ochotní prodávat zbraně? Jaká je cena Vašeho štěstí/zisku a kdo zaplatí?

Půjčky nejsou černobílé

Abych nebyl tak jednostranný, umím si představit způsob jak i v tomto oboru vydělávat opravdu hodně peněz poctivým způsobem. Myslím, že existuje způsob jak eliminovat rizika, lidem pomáhat a ještě přeskočit „nekalou“ konkurenci, které je plný internet.

Tento návod jsem uzamkl pouze pro lidi, kteří sdílí můj názor. Ať ho využijí jen ty poctiví affiliate partneři a finanční poradci, kteří jsou ochotní se pod tento článek podepsat a sdílet ho s ostatními. Díky.

Návod, jak slušně prodávat finanční produkty a půjčky a vydělat na tom, získáte za sdílení.

Než se podíváme, jaké vidím možnosti, pojďme se podívat, jak provizní trh s půjčkami funguje…

OZ_728x90

[sociallocker]

V současnosti je affiliate na půjčky asi nejvýdělečnější obor v provizních programech. Bohužel se jen málo partnerů soustředí na kvalitu. Kromě toho, že na nás vyskakují inzeráty na půjčky na Facebooku, tak je najdeme na řadě ne tematických webech. Provizní odkazy na půjčky jsem viděl i na portálech zaměřených na studenty – proboha proč?. To je jen špička ledovce…

Partneři vydělávající na půjčkách dnes vydělávají hlavně na webech, které generují „leady“ tedy žádosti o půjčky. Odměnu pak mají většinou za každou schválenou půjčku. V praxi to tedy znamená, že partneři „vyrábějí“ velké množství webových stránek, které se soustředí na jednotlivá klíčová slova a jejich jediným obsahem jsou různé online kalkulátory a kontaktní formuláře pro vyřízení žádosti o půjčku. Kromě toho weby obsahují pouze texty prošpikované klíčovými slovy. Jakékoliv hodnotné informace pro čtenáře a zájemce o úvěr chybí!

Schválně si zkuste vyhledat klíčová slova: Půjčka online, půjčka bez ručitele, půjčka do 24 hodin atd. Buď narazíte na webové stránky banky, nebo na takovéto nekvalitní weby. V nejlepším případě se na webu setkáte alespoň se stránkou FAQ – nejčastější dotazy, která ovšem slouží jen pro „longtailové fráze“ v nadpisu, ale odpovědi na dotazy většinou hodnotné informace neposkytnou (za to klíčových slov mají hodně). ABSOLUTNĚ NEJVĚTŠÍ CHYBY se dopouštějí zkušení affil partneři, kteří radí méně zkušeným, aby si našli v tomto oboru málo konkurenční klíčové slovo a na tom postavili web. A když se vám podaří umístit se ve výsledcích vyhledávání, máte postup zopakovat, abyste na dané klíčové slovo odtlačili konkurenci za sebe a měli více takových webů.

TAKOVÝ POSTUP (a to v jakémkoliv oboru) je pro celý AFFILIATE TRH NEŽÁDOUCÍ. Vznikají pak takovéto hybridní trhy, kde téměř nejde najít kvalitní web, který by poskytoval hodnotné informace návštěvníkům a pomohl jim, když to potřebují. Když někdo potřebuje půjčit peníze, zpravidla to znamená, že potřebuje více než jen vyřídit žádost o půjčku. Má jistě i jiné problémy a potřebuje další informace. Když mu poskytnete jen možnost sjednat půjčku, nejen že se takový uživatel pravděpodobně na váš web nevrátí, ale ještě hrozí, že si přes vás půjčí někdo, komu půjčka zničí život.

Kromě toho, je celý princip tvoření, více webů špatný. Škálování do šířky je koncepčně špatné už ze své podstaty. K čemu je vydělávání na 10 webech, které obsadí první stránku ve výsledcích vyhledávání, ale nikomu nepomohou. Co vám to přinese do života? Lepší je mít jeden hodnotný „velký“ web, který se stane autoritou v oboru (zabere vám méně času a vydělá více). Každý úspěšnější affiliate partner/ podnikatel škálování do šířky opouští. Ačkoliv všichni tvrdí, že jsou půjčky velmi konkurenční prostředí, kvalitních velkých portálů s tímto zaměřením je málo. Je tu prostor pro řadu finančních poradců, pojišťováků a affil partnerů. Je tady obrovská příležitost, která čeká jen na to, až se pár chytrých finančně gramotných lidí spojí dohromady a „vyštípou“ tyhle nekvalitní weby z prvních míst ve výsledcích vyhledávání. Věřím, že na konci roku 2014 již takové weby budou k vidění častěji.

JAK UCHOPIT PŘÍLEŽITOST ZA PAČESY

Mnoho partnerů potřebuje konkrétní návody a koncepty – Jak vybudovat úspěšný web na půjčky?

Jste finanční poradce nebo affiliate partner a chcete vydělávat na půjčkách? Založte si web, který bude řešit skutečné potřeby a problémy lidí žádajících o půjčku. Takový člověk většinou potřebuje vysvětlit, co znamená jaká zkratka, jaká skrytá úskalí řešit u smlouvy s bankovní či nebankovní institucí. Člověk, který si půjčuje, má zřejmě problém s příjmy. Určitě ho tedy mohou zajímat způsoby jak lépe hospodařit s penězi. Zcela jistě potřebuje ušetřit, i zde existují chytré a snadno uchopitelné návody. Samozřejmě nesmí chybět články a stránky s popisky jednotlivých typů půjček.

 V těchto i v ostatních článcích musíte dát prostor klíčovým slovům. Vytvořením hodnotných článků, a návodů získáte srdce návštěvníka, protože pochopí, že máte zájem o koncepční vyřešení jeho situace. Vytvoříte tak prostor pro sdílení informací o vás na sociálních sítích. Uživatel vám také může za konkrétní návod nebo vzor smlouvy s popisky zanechat email (za stažení). A věřte, že to udělá!

Když vytvoříte takovýto web a budete publikovat pravidelně o finanční problematice, NĚCO SE STANE. Zlepšíte trh finančních produktů – podpoříte ho a on poroste. Vaši návštěvníci budou informovanější, vzdělanější a v dlouhodobém horizontu získají i vyšší příjmy. CHA – A pak již nebudou potřebovat půjčit peníze a vy přijdete o zdroj příjmů, říkáte si?! Ale kdepak, podporou a vzděláváním uživatelů vyděláte daleko více.

 1. O Váš web začnou mít zájem inzerenti.
 2. Na Vašem webu budou chtít tvořit obsah finanční poradci, výměnou za odkaz nebo vizitku pod článkem (případně nějaké drobné).
 3. Vzdělaný uživatel má vyšší příjmy a proto se v budoucnu zcela jistě bude zajímat více o hypotéky, spoření, investiční příležitosti nebo pojištění svého hodnotnějšího života.

A díky tomu, že jste v úvodu vyměnili nějaký vzor smlouvy, nebo návod za email, máte na uživatele kontakt a tak mu můžete veškeré tyto služby nabízet postupně. Jednou mu pomůžete snížit cenu za havarijní pojištění, když budou řádit povodně tak bude větší zájem o pojištění proti živlům. To vše jsou možnosti pro affiliate nebo příjem od inzerentů. Vše zároveň někomu pomůže – pokud to budete dělat poctivě.

CO BY NA AFFILIATE WEBU O PŮJČKÁCH NEMĚLO CHYBĚT:

 • Určitě musíte mít již zmíněný kvalitní obsah (zajišťuje stálé, vracející se návštěvníky), buduje vztah a váš „Brand“.
 • Potřebujete mít v menu integrovaný formulář pro vyřízení půjčky, hypotéky, nebo pojištění – podle oboru na který bude z počátku nejvíce cílit. Postupně tyto formuláře testujete a rozšiřujete o další a další témata, podle toho jak se vyvíjí váš web a roste obsah.
 • Neměl by chybět přímý odkaz na právnické a poradenské služby, protože člověk může chtít řešit různé problémy a zároveň je to prostor pro zdroj affiliate příjmů, který půjčkové weby vůbec neřeší. Tahle přidaná hodnota (právní poradenství) vám může vydělat hodně peněz.
 • Uživatel si občas potřebuje postěžovat, poradit a svěřit někomu své starosti a strachy. K tomu byste na webu měli mít chatovací okno – online podporu. To je opět přidaná hodnota, která vás nic nestojí a přitom zvyšuje konverzní poměr. Nemusíte být finanční guru, abyste dokázal zodpovědět 90% všech dotazů, nebo uživatele odkázal na nějaké poradenské služby. STATISTIKA HOVOŘÍ JASNĚ: Návštěvník, který s vámi komunikuje přes chatovací okno online podpory, kupuje 5X častěji. Navíc vás online podpora nutí se v oboru vzdělávat a hledat odpovědi :).

To je vše – byznys může začít.

Není to těžké, jen nesmíte chtít obsáhnout celou šíři hned z počátku, ale rozplánovat si celý růst webu. Začněte třeba s půjčkou na jedno klíčové slovo, ale nezastavte se a pokračujte. Rozšiřujte obsah o další longtailové fráze a postupně o další obory a informace. Proto zvolte správnou doménu, která vám dovolí růst. Například doména „rychla-pujcka-online.cz“ vám moc možnosti růstu ani radosti nepřinese.

Jestliže chcete vydělávat tolik, abyste se stali plátci přidané hodnoty, musíte přidanou hodnotu vytvářet. Bez hodnotného obsahu, který poskytnete k možnosti vyřídit si půjčku, dnes neobstojíte. ANO, weby bez této hodnoty mají v tomto oboru skutečně velkou konkurenci :)). Jinak uvidíte, že se do třech měsíců můžete stát majitelem úspěšného webu, kterému lidé píší děkovné emaily a dotazy, protože vás považují za odborníka.

TEĎ JSTE SE ASI ZASEKLI

Pokud jste dočetli až sem (wau, díky), zřejmě se ptáte jak vytvořit skutečně hodnotný obsah. Vůbec se toho nebojte. Vypište si dotazy, které najdete v klíčových slovech a sepište si otázky, které by trápili vás, pokud byste si museli půjčit. Sepište odpovědi a vsaďte na selský rozum, to vždy zabere.

K tvorbě obsahu, který si najde rychle své čtenáře, vám můžu dát jednu radu. Můj kamarád Vladimír Bohm se stal úspěšným blogerem za jeden rok. I ve velmi specifickém oboru vytvořil web, který navštíví přes 17 000 unikátních uživatelů měsíčně. DNES, po pouhém roce, nestačí odpovídat na nabídky spolupráce. To skvělé je, že stále pomáhá lidem a o své zkušenosti se podělil v nově vydané E-knize „Jak blogovat“. Jestliže chcete vytvořit web postavený na kvalitním obsahu a důvěře návštěvníků, je právě tato publikace dílko, které stojí za to přečíst.

Děkuji za přečtení a pevně věřím, že se mezi vámi najdou lidé, kteří začnou dělat půjčkový affil na úrovni a začnou lidem skutečně pomáhat. Takový nově vytvořený web rád podpořím. HODNĚ ŠTĚSTÍ

[/sociallocker]

 

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Komentáře

 • Karel Macalík

  Ahoj Same, díky za tento článek.

  Ty půjčky jsou pro mě osobně složitější, ale stojí za to na to mrknout a zjistit si více informací. Díky taky za ten web rychla-pujcka-online.cz je to něco jako v mém případě rozvoj-osobnosti-online.cz, který potřebuju změnit na něco finančního – jen stále na nic zajímavého nemůžu přijít.

  • Myslím, že to je celkově problém celé finanční sféry. Jeden z jednoduchých ukazatelů na špatně postavený, deformovaný online trh/obor poznáš podle kvality webů na hlavní klíčová slova… u pojištění a dalších produktů jsem nekoukal. U investičních příležitostí je situace lepší, tam zřejmě počítají se vzdělaným návštěvníkem :) ale i zde je prostor

 • Díky Same za zajímavý článek.

  Je mi jasný, že provize z půjček jsou zajímavé a jako produkt jsou půjčky lákavé. A že s nimi mám osobní zkušenost, nejspíš bych měl i vysoký podíl konverzí.

  A stejně jako prodeji zbraní a produktů farmaceutického průmyslu, i nabídkám půjček se vyhýbám. Je to moje volba :-)

  Samozřejmě o to vyšší konverze budou mít ti, kteří do toho jdou, ale co už. To je jejich volba :-)

 • Ak si to zoberiete z pohľadu ekonomiky, poskytovanie pôžičiek je služba ako každá iná. Niekto Vám poskytne službu, vy za ňu zaplatíte. Čo je na tom zlé?

  Skutočne nerozumiem tieto ohlasy na pôžičkový affiliate. Ja sám prevádzkujem magazín o pôžičkách (http://www.pozicka.sr) a vôbec sa za to nehanbím ani sa nijak sa zle morálne necítim.

  Skúste si to zobrať trochu z iného uhlu – ak niekomu poskytnete službu vy, napríklad vo forme affiliate poradenstva, vystavíte mu faktúru a človek Vám faktúru nepreplatí. Čo spravíte? Pošlete mu e-mail, dva, zavoláte mu. Nakoniec to ale aj tak predáte právnikovi a pravdepodobne sa to dostane na súd. Úplne rovnaký postup je aj pri pôžičkách. Budete sa cítiť zle, že sa daný človek bude súdiť, že bude stále v strese a bude myslieť na svoj závazok (ako píšete v článku)? Ťažko.

  Každú chvílu dostávam e-maily ľudí, ktorí naleteli podvodníkom a zaplatili za poskytnutie pôžičky súkromným osobám o ktorých už nikdy nepočuli. To je pre mňa svinstvo! Nie to, že im napíšem recenziu na pôžičku, vysvetlím koľko si môžu požičať, aké sú podmienky…a potom ich na pôžičku odkážem affiliate odkazom.

  Pokiaľ schválne nazavádzam, neklamem a neodkazujem ľudí na nepoctivé spoločnosti, v čom sa to líši od akéhokoľvek iného affilu? Ľudia majú problém a ja im ho pomožem vyriešiť. O tom je affiliate marketing.

  • Dobrý den,
   díky za komentář.

   Jak jsem psal v úvodu, je to můj názor. Určitě nedoporučuji tvrdit je to služba jako každá jiná. Stejně jako prodej coca coly není stejný jako prodej bio potravin. Jak jsem psal nejde jen o neschopnost splácet, ale i negativní dopad na psychiku člověka, který si půjčí.

   Pokud jste příspěvek sdílel, tak jste tam našel poznatky jak dělat affiliate na půjčky způsobem, který popisujete. Dokonce bych řekl, že váš web jde celkem příkladem a píšete informativní články o půjčkách. Právě takových webů je ale v tomto oboru až příliš málo.

   Stačí si projít hlavní klíčová slova a uvidíte, že webů jako je ten váš, který nese informační hodnotu je na prvních stránkách výsledků vyhledávání opravdu málo.

   A právě o tom byl tento článek, protože začínající affiliate partneři vidí jako vzor weby na prvních stranách výsledků vyhledávání, ale tam je příliš málo webů, které by se soustředili na tvorbu obsahu.

   Vaše cesta je tedy správná, ale ruku na srdce – kolik takových blogů a magazínů, které radí a pomáhají najdete na první stránce?

   • Nezdielal, tak neviem.

    Ale áno, ak to zoberiete takto tak súhlasím.

    Skor si myslím, že affiliate sa dá robiť poctivo v akejkoľvek sfére…tak isto ako sa dá robiť nepoctivo. Aj produkty na chudnutie patria do tejto “šedej” sféry a poznám X webov, ktoré skutočne dávajú návštevníkom hodnotu a prezentujú kvalitné produkty a tak isto X webov, ktoré naopak zavádzajú a klamú. Ale neviem, či to je problém odboru alebo problém práve marketérov.

 • Filip Wybraniec

  Naprosto s tebou souhlasím Same, skvělý článek.

 • Jiří

  Názor smysluplný a o to víc mě zajímalo jak to pokračuje. Ovšem už asi podruhé bych chtěl využít ten box na sdílení, ale prostě box nepracuje. Chyba na mé nebo na tvé straně?

  • AHoj,
   již jsem to řešil s programátorem, pro většinu lidí to funguje naprosto bez problémů. Na mém PC to nejde na google chrome , v ostatních prohlížečích to běží a co jsem se ptal tak ostatním to běží i na chromu. Zřejmě tedy bude chyba někde…

   Ale děláme na vlastním řešení, které bude daleko lepší.

 • Ahoj.

  Díky za tento článek. Naprosto souhlasím a už jsem se o tom na jednom Affil čtvrtku zmiňoval. Hodně záleží jestli chce člověk jako affil lidem i pomáhat nebo pouze jen vydělat. Popravdě mě překvapilo, kolik lidí v tom jede a vytváří jeden web za druhým na půjčky.

  Zrovna včera jsem publikoval článek – štěstí na dluh. Tyhle mikropůjčky táhnou lidi ke dnu.

  Petr

 • Podobně to vidím s podporou gambling společností. viz promo přednáška na minulém affil čtvrtku. Také affilák vydělává na závislosti hráčů. potažmo na nich.

 • Já souhlasím spíše s Petrem, v čemkoliv můžete být na straně dobra, nebo zla.
  Cestovní affil je OK? A co když někdo bude propagovat cestovku, o které ví, že mu dá dobrou provizi, ale klienty nechá v cílové destinaci?
  Nebo takové online hry. 12 Kč za registraci, ale co když ten chudák je na hraní online závislý a od hry se – kvůli tobě – neodtrhne a zničí mu to rodinný život?
  Každý to má prostě nastavené jinak, já neodsuzuji gambling, půjčky ani adult, ale když mi někdo nabídne zlatou investici a možnost vydělávat 1.000.000,- do 9 měsíců, tak takové věci odsuzuji, pyramidy bych trestal.

  Honza

 • Naprosto souhlasím s autorem, mám s půjčkami i osobní zkušenost a prostě tvrdá pravda je, že to NENÍ služba jako každá jiná. Když vám někdo prodá šmejd, máte záruku, jdete to vrátit nebo mu aspoň můžete rozbít výlohu či úsměv. Banky jsou trošku ve specifické pozici, protože nemáte šanci cokoliv reklamovat a tak 95 % produktů má v podmínkách minimálně jednu (obvykle několik) hodně podrazáckých podmínek. A téměř nikdy vám nesdělí KOLIK přesně za tu službu zaplatíte. To je podle mě klamání zákazníka a podvod jak vyšitý, nejde to omlouvat svobodnou volbou či blbostí klienta – prostě je to úmyslně nastaveno aby to tak bylo! Můžete si stěžovat kde chcete, soudit se, obvykle s nulovým výsledkem. Vše je ošetřeno zákonnými kličkami a chráněno luxusně placenými právníky, kteří jsou dnes především placeni za ohýbání zákona ve prospěch klienta. V mezičase ovšem musíte platit anebo čelit exekuci. Gambling, casina, farmacie, hubnutí či fitnes jsou také obvykle pořádný odpad. Ale holt za peníze i zabijem, že? Každý ať si zamete před vlastním prahem, já osobně tyto věci nedělám a dělat nebudu.

 • Myslím si, že affil se začíná budovat kvalitně, protože každý zjišťuje a je publikováno mnoho informací, že obsah je král. A taky je to pravda. Většinou narážím na kvalitní affil weby.

 • Největší problém půjček je, že si jí nejčastěji berou lidé, kteří si neumí spočítat, jestli budou mít na její zaplacení, nebo dokonce vědí, že nebudou. Podle mě není špatné půjčky nabízet, ani na ně dělat affil weby, ale problém je v poskytovatelích, kteří schvalují půjčky lidem, u kterých je ihned jasné, že nebudou mít na to je splatit… A jak už se tu psalo – v tom případě by neměli existovat ani affil programy na gambling, na provize z eshopů prodávající návykové látky a spoustu dalších odvětví…

 • Je to byznys jako každý jiný. Pseudohumanisti křičí…

 • Robert

  Já vidím spíš velký problém v tom, že affiláci propagovanému produktu většinou sami moc nerozumějí a jsou schopni nahánět lidi darebákům, kteří mají ve smlouvách zašifrované pasti na zákazníky. Pasti, které je při zaváhání při splácení připraví o majetek. Nebo tam mají schované šílené poplatky, které vyženou RPSN na stovky procent. A najít férovou půjčkovou firmu je oříšek i pro špičkového odborníka.

 • Max

  Největší problém půjček je, že si jí nejčastěji berou lidé

 • Lidé kteří si berou půjčky by si je vzali i tak. Pokudby nebyli k dispozici kvalitní nebankovní půjčovatelé, kteří půjčují sice s velkým úrokem ale vcelku transparentně, ti lidé si půjdou půjčit k pokoutnímu lichváři, který je dostane do ještě větších problémů

  • S tímto obecným tvrzením by se dalo souhlasit za předpokladu, že by Češi nepatřili mezi nejzadluženější národy krátkodobými úvěry – zpravidla u nebankovních poskytovatelů.

   Affil jsme dělal dlouho. Není to tak, že je tu taková poptávka po úvěrech. Ta poptávka je uměle vytvářena a živena (stejně jako např. u prodeje nových vozů) a v tomto případě velkou část práce odvádějí affiliate partneři.

   A já si myslím, že člověk by se měl časem propracovat k tomu, že dělá věci které mají smysl a to myšlenka “ti lidé si stejně půjčí někde jinde” úplně nevystihuje.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*