+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
affiliate software v češtině pro váš eshop

O čem marketingové agentury nemluví

19.9 2013 1 Komentář

Je to opravdu šokující. Včera jsem si počítal náklady na jednotlivé prvky marketingu a vzniklo z toho spontánně video, které Vám odhalí jeden z důvodů, proč se lidem podnikání na internetu nedaří. Spočítal jsem, že jeden z nejlepších způsobů jak zvednout tržby a zvýšit  zisk, vyžaduje investici pouhých 17 korun za den a další náklady narůstají až s postupným nárůstem tržeb. Statistika hovoří jasně : tohle vám zvedne tržby o 30%.

Když jsem začínal podnikat na internetu udělal jsem největší chybu v životě. Trochu jsem “tápal” co na internetu funguje a tak jsem si nechal radit od marketingových expertů a agentur jak dělat reklamu na internetu. Jak to dopadlo? Během asi 6 měsíců jsem utratil velké množství finančních prostředků a prakticky všechny příjmy, které mi přišly, šly právě na pokrytí nákladů na marketing. To se nestalo proto, že by mě marketingový poradci chtěli podvést, ale protože to jsou odborníci ve svém oboru. Když se budete věnovat 5 let SEO optimalizaci, jakou možnost propagace mi nabídnete? Když se 2 roky věnujete správě PPC kampaní, jakou pomoc nabídnete?

To je pro začínající online podnikatele docela problém. Musí se postupně “prokousat” tou změtí nabídek, informací a názorů které na internetu kolují. Nikdo jim totiž neřekne, a ani ve stručnosti nemůže, jak funguje synergický efekt na internetu. Jak do sebe “kolečka” postupně zapadají až vznikne fungující, dobře promazaný stroj, který se jmenuje webové stránky. Velmi často se pak stává, že ty nejdůležitější věci, děláme jako poslední. 

Do nedávna, ležely ty nejdůležitější způsoby propagace na okraji zájmu. Naštěstí se to už mění a stále více lidí si uvědomuje, že na internetu jde také o lidi. Že to nejsou jen uživatelé, kterým servírujeme bannery a sledujeme statistiky, kolik jich “proklikne”. Jsou marketéři, kteří aktivně ukazují, jak propagovat “příběh své značky” na sociálních sítích, jak tvořit kvalitní obsah pro lidi (né uživatele) a jak vytvářet reklamu, která nestojí skoro nic. Je způsob jak přimět lidi, aby aktivně sdíleli vaší činnost a získali z toho víc než jen dobrý pocit. Je tu možnost jak jednoduchou formou získávat stále nové zákazníky bez rostoucích nákladů za inzerci a SEO. Vy se pak můžete věnovat péči o ty stávající a kvalitu produktů.

OZ_728x90

 

Opravdu moc se mi líbí myšlenka a citát jehož autorem je Chris Guillebeau

“V budoucnosti bude marketing jako sex, platit si za něj budou jen zoufalci. Chris Guillebeau”

 PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NOVINEK, NA REÁLNÝCH PŘÍKLADECH UKAZUJI, JAK ZÍSKAT NÁSKOK

* 
Email:
    Jméno:
 Kdykoliv seodhlaste  Tohle se nahlas neříkáVaše data jsou v bezpečí – SmartEmailing.cz

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Komentáře

 • Chválím odvahu točit podobná videa, já se stále ne a ne odhodlat. :) A za tučňákovy magnetky taktéž palec hore. :)

  • Moc děkuji,
   opravdu to potěší, protože zrovna u videí jsou častější negativní reakce.
   Natočit video není vůbec jednoduché, beru to jako takovou terapii šokem. Když člověk vidí svoje chyby a projev, tak se postupně zlepšuje, ale samozřejmě to jde pomalu.

   Natáčení audio záznamů je také velmi dobrý nápad, protože to si dneska člověk může pustit a dělat něco jiného.

  • Natočit takovéto video vyžaduje nejednu odvahu. Za mě palec nahoru.

   • Martin

    Podle mě se to rozhodně vyplatilo, s takovými problémy bojuje dnes spousta lidí.

 • Martin

  Ještě jsem pár docela užitečných rad našel tady http://www.oxyshop.cz/nespolehate-se-v-propagaci-eshopu-na-prilis-malo-zdroju/novinka.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*