+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek
placla.cz jak vydělat

Jak vydělávat na Placla.cz kdekoliv na světě

21.6 2016 2 Komentáře

Dneska bych vám rád představil systém výdělku a propagace, který pro svou jednoduchost a účinnost řadím mezi nejlepší systémy výdělku na internetu vůbec – hlavně pro začátečníky. Jedná se o výdělek díky psaní článků, který je naprosto primitivní, přitom vám může přinést desetitisíce měsíčně. Nevyděláte tedy miliony, ale třicet tisíc měsíčně si můžete odnést celkem snadno. Pokud již máte svůj web a řešíte jak zvýšit jeho ziskovost, může toto být jedním z řešení. Je to zavedená platforma Placla.cz a mám s ní dobré zkušenosti.

Co je Placla.cz?

Placla je jednoduchá on-line platformaje to nástroj, který propojuje inzerenty s blogery (majiteli webových stránek). Inzerenti potřebují zpětné odkazy a návštěvníky, aby jim mohli prodat své produkty. Majitel webu zas chce, aby mu web vydělával peníze. Placla je způsob, jak svůj příjem značně navýšit. Přes Placlu proběhne měsíčně přes deset tisíc poptávek po článcích na bambilion možných témat.

Proč tolik článků?

Pokud se ptáte, proč je taková poptávka po článcích, tak je to proto, že řada podnikatelů staví úspěch svého webu na přirozené návštěvnosti a potřebují hodně zpětných odkazů z různých zdrojů, aby se jejich weby zobrazovaly výše ve výsledcích vyhledávání. Další důvod je ten, že lidé, kteří přijdou na weby inzerentů z článků, mají mnohem lepší nákupní chování, protože už jsou „nalomení k nákupu“.

Stálý příliv zakázek

Tyto dva faktory (zpětné odkazy a lepší konverze) vám zajišťují stálý příliv inzerentů. Vtip je totiž v tom, že články kupuje více a více inzerentů, často ze stejného oboru. Takže aby se inzerenti udrželi na předních pozicích ve vyhledávačích, potřebují nakupovat články pravidelně.

Pokud náhodou přijde finanční krize, váš zisk ještě vzroste, protože firmy nejdříve přesunou své rozpočty z brandových kampaní (rádio, časopisy, TV) do výkonnostních a měřitelných forem reklamy. Takže se nebojte; jakmile budete mít zaběhnutý web, váš příjem poroste, dokud na webu budete pracovat.

Kolik si vyděláte?

Pokud již máte web a děláte třeba affiliate, je Placla způsob, jak svůj zisk ještě zvýšit. Příjmy vychází ze dvou obchodních modelů.

 1. Články píšete sami.
 2. Články vám píše někdo jiný.

Pokud píšete články sami, je váš příjem ovlivněn jen tím, kolik článků jste schopni denně napsat, a jaké máte weby, abyste měli dostatek poptávek. Vzhled a stav webů (návštěvnost, ranky) ovlivňují to, kolik budou inzerenti za článek ochotni zaplatit.

Já mám minimální cenu za článek stanovenu na 185 Kč, ale mám články i za 350 nebo 500 Kč. Na jednom z webů mám nastavenou cenu dokonce na 5 000 za článek – a je to proto, že tam nechci mít žádný plevel. Je to tento blog. Samozřejmě většina inzerentů žádá spíše ten běžný internetový PR balast, ale když někdo chce skutečné zákazníky a neřeší jen SEO, rád si za článek připlatí.

Dále záleží na:

3. Počtu webů.

4. Tématech webů.

Nejlepší je mít lifestyle magazíny, protože tam můžete napasovat článek na téměř jakýkoliv obor. Abyste se mohli uživit jen články z Placla.cz, počítejte s tím, že budete potřebovat přibližně 5–6 webů na rozličná témata. Tam již začíná být příjem zajímavý. Přitom vaše investice do takového podnikání je naprosto minimální – jen domény, hosting a pár hodin denně.

Doporučuji mít weby na tato témata:

 • Móda a ženy.
 • Cestování.
 • Auto, moto.
 • Informační a recenzní weby.
 • Zdraví a životní styl.
 • Lifestyle
 • Bydlení

Témat je samozřejmě opravdu hodně a jde o to, co vás baví. Důležité je, abyste měli šanci získat prakticky jakoukoliv zakázku, která se zrovna v systému nabízí. Pak už dodržujete jednoduchý postup jak začít vydělávat na Placla.cz.

Jak začít vydělávat?

První krok

Ze všeho nejdříve si musíte založit web (pokud jej ještě nemáte). Je to naprosto jednoduché. Zde je kompletní návod zdarma, jak založit a vytvořit pěkný web jen za cenu pronájmu domény a webhostingu. Je i s videem, abyste věděli, kam přesně kliknout.

>> Přečíst návod <<

Druhý krok

Dále musíte mít web naplněný obsahem, který musí být pravidelně aktualizován. Minimum jsou dva články měsíčně. Placla.cz chce samozřejmě kvalitu, takže vyžaduje, aby váš web měl historii 6 měsíců. Pokud jste netrpěliví, je dnes možné koupit již zaběhnuté weby, ale když si je postavíte sami, ušetříte a obsah bude zcela podle vašich představ.

Pokud budete vytvářet nový web, můžete do schválení (i po něm) ještě navíc vydělávat na affiliate. Budete tedy psát články (do nichž vložíte odkazy s affiliate kódem) a vydělávat peníze pokaždé, když někdo nakoupí díky vám.

Třetí krok

Přihlásíte se do Placly. Vyčkáte na schválení webu, ovšem mezitím stále píšete články a vyděláváte na affiliate nebo si najdete inzerenty přímo. Mohou vás oslovit SEO agentury, nebo si najděte inzerenty třeba na webtrh.cz. Poptávka po dobrých webech je větší než nabídka.

Kalkulace investice a zisku

Pojďme počítat. Představte si, že založíte 5 webových stránek.

Úvodní náklady:

 • Doména + webhosting                                                                                        5 x 500 Kč
 • Šablona webu a WordPress                                                                               0 Kč
 • Vytvoření startovacího obsahu                                                                         20 hod.
 • Psaní článků (10 článků měsíčně)                                                                    10 hod.

 

Do začátku tedy potřebujete investovat přibližně 10 hodin měsíčně a 20 hodin do vytvoření základních webů. Jelikož už vkládáte na web affiliate odkazy, velmi pravděpodobně vyděláte nějaké peníze navíc.

Následně budete po schválení psát 4 články denně + budete 10 minut věnovat odklikání zájmu o poptávky. To je maximálně 5 hodin denně. Ty články nejsou na psaní nijak obtížné, spíše je to takový ten PR balast.

Měsíčně napíšete 80 článků s průměrnou odměnou 250 Kč.

Váš příjem tedy bude 20 000 Kč jen z článků prodaných přes Placlu.cz. K tomu samozřejmě na webu umístíte reklamu (nějaký banner nebo formulář), budete sbírat e-maily a vydělávat na affiliate.

“Velmi brzy se tedy můžete i bez zkušeností dostat na 20 až 30 000 Kč měsíčně.”

Stačí jen

 1. Založit webové stránky.
 2. Registrovat web na Placla.cz.
 3. Věnovat se affiliate marketingu.

Když budete chtít, klidně ten začátek zvládnete při zaměstnání nebo při studiu, byť to bude náročné.

Velkou výhodou je, že pokud vás to přestane bavit, takový vytvořený web prakticky vždy prodáte. Každý web roste časem na hodnotě, pokud přibývá obsah a roste návštěvnost.

Ostatně já jen na jediném webu vydělal první rok 400 000 Kč a napsal jsem o tom článek zde. V té době ještě ani žádná Placla neexistovala, vše byl zisk z affiliate marketingu = z provizí.

V dalších článcích se budu postupně věnovat dalším formám monetizace. Pokud se chcete posunout a vydělávat více než 30 000 Kč měsíčně, doporučuji rovnou investovat do kompletní Progress Academy s bonusy a mou osobní podporou.

Mrkněte se na ni zde.

Další článek věuji právě affiliate marketingu. Popíši možnosti a jejich výhody a nevýhody.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Komentáře

 • Karla

  Děkuji za tip, jdu do toho! Nicméně pokud stránky buduji úplně od začátku, tak asi nebude stačit umísťovat jen nové články na weby? Je potřeba stránky ještě jinak propagovat? Abych skutečně dosáhla toho, že mi za článek někdo do budoucna nabídne výše zmíněné částky?

  • Dobrý den,
   jak je psáno, na začátku – u jednoho webu – vás placla hned neschválí, je potřeba tam mít historii, aby bylo vidět, že je o web postaráno.
   Mezitím je ovšem řada možností jak na webu něco vydělat i jak ho propagovat.

   to je potřeba již plánovat ke každému projektu zvlášť. Například vyberete téma bydlení a do toho máte svou realitní praxi, tak obě činnosti propojíte na jednom webu. Web pak doplníte například o ppc reklamu či recenzní affiliate články, různé hypoteční kalkulačky atd. Toto je vše potřeba promyslet dopředu, než začnete web stavět. Díky tomu se vyhnete zbytečným předělávkám nebo investicím.

   A co se týče propagace webu, tak ano, ten musí splňovat řadu bodů a postupně ho propagujete na sociálních sítích, tvoříte obsah a přispíváte na jiné tematické weby, budujete zpětné odkazy. Díky tomu vám soustavně roste návštěvnost a pokud se na to nevyprdnete, tak přibližně po těch 6ti měsících již uvidíte výsledky.

   Jde to i dříve, ale to člověk potřebuje vědět kam “sáhnout”. Jestli chcete, mohu vám s tím i pomoci v rámci členství v Progres Akademii. https://samuel-hornek.cz/progress-academy/ V ní pomáhám účastníkům i konzultačně na konkrétních věcech.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*