+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
laptop

Vydělejte si na vánoční dárky pohodlně

12.12 2015 2 Komentáře

Dnes Vám ukážu krásnou případovou studii.

Češi za vánoční dárky utratí v průměru 5 000 Kč. Jejich průměrná hrubá mzda je přitom cca 25 000 Kč. A to je průměr; reálná mzda je mnohem nižší. K tomu si přičtěte, že máte mnoho dalších výdajů (děti ve škole, dovolená, pojistky, doplatky na energie…). Rázem tak máte roční nálož nepravidelných výdajů, které slušně zahýbou vaší peněženkou a řádně ji provětrají.

Nebo taky ne

Než sahat do úspor, nebo (v horším případě) po půjčce před výplatou, je lepší hned teď začít tvořit nějaký vedlejší příjem bez velkých nákladů. Vlastně téměř bez jakýchkoliv nákladů. A právě proto je tu tenhle článek (případová studie) o tom, jak začít a mít chechtáky na dárky, a jak ještě navíc svou prací pomoci ostatním lidem.

Začínáme vydělávat

Aby vám systém výdělku bez nákladů fungoval, je potřeba udělat průsečík ve dvou oblastech:

 • Potřeba uživatelů – problém
 • Vaše znalosti oboru – řešení

V tomto případu skvěle zafungoval web www.jakzalozitweb.cz.

Najdete na něm jednoduchý návod, jak si vytvořit web bez zbytečných nákladů.

Výsledky (prozatím)

Pokud se příjmy statisticky udrží v průměru, pak web vydělá přibližně 24 000 Kč za první rok.

To už je tak akorát na ty vánoční dárky, k tomu možná i levnou dovču někde v kempu. Ale pojďme postupně – krok za krokem.

Jak postupovat, aby to fungovalo?

Pokud se chcete dostat na tyto příjmy, potřebujete jen pár hodin práce a dobrý nápad. Potom stačí projít:

 • Výběr oboru,
 • výběr domény,
 • výběr provizního programu,
 • vytvoření obsahu a jeho vložení na web,
 • zaindexování webu,
 • oslovení publika.

Samozřejmě můžete tento postup klidně kompletně zkopírovat, ale více užitku vám přinese, když ho aplikujete na obor, který je vám blízký a něco vám říká. Díky tomu můžete udělat něco, co bude mít přínos i pro ostatní lidi; něco, co bude dávat hlubší význam i vaší práci.

Postup krok za krokem

 • Výběr oboru

Zásadní je vybrat obor, kde máte jistotu, že je zde poptávka lidí. Já vycházel z potřeb mých zákazníků. 90 % podnikatelů, kteří na internetu začínají, vyhodí z okna 10 až 20 000 Kč za svůj první web. Pak zpravidla ještě další peníze za druhou verzi webu. Někdy vyhodí i více.

Jednoduše nevědí, co přesně potřebují, a tak si objednají a zaplatí řešení, které je nevyhovující a nevydělá jim peníze. Proto jim radím založit první web zdarma a použít profesionálně vypadající šablonu (také zdarma), budou tedy platit jen za doménu a webhosting. U šablony je pak snazší udělat si pár drobných úprav, než si nechat naprogramovat celé nové – a ve výsledku často nefunkční – řešení.

Díky návodu si postaví svůj web za 15 minut (lze i rychleji). Jakmile si osahají internet a zjistí, co jim bude fungovat a jak budou web monetizovat, mohou investovat větší peníze. Vybral jsem tedy obor na základě vlastní zkušenosti, kdy jsem věděl, že hodně lidem to ušetří hromadu peněz.

Pak jsem otevřel Sklik.cz – návrh klíčových slov – a podíval se, kolik lidí hledá témata „Jak vytvořit web“, „Jak založit web“ atd.

Zde vidíte výsledky hledání na Seznam.cz:

jak vytvořit web sklik

sklik 1
Jak vidíte, žádný velký objem vyhledávání tam není, je ale potřeba to vynásobit cca 2x; řada lidí hledá v jiném vyhledávači. Jakmile máme tento základ, můžeme přejít do dalšího kroku. Každopádně si můžete udělat obrázek o tom, jak snadné je najít podobné výrazy ve vašem oboru.

 • Výběr domény

Vybral jsem doménu, která byla volná a obsahovala „vyhledávané“ slovní spojení. V tomto případě jsem věděl, že se webu nebudu příliš věnovat, proto jsem nevybíral „brandový“ název, nýbrž čistě něco, co má stabilní objem vyhledávacích dotazů, a kde je nízká konkurence – to proto, abych se objevoval ve výsledcích vyhledávání.

Pak jsem si ověřil dostupnost domény zde >>

 • Výběr šablony

Přišel čas vybrat šablonu. U té jsem se potřeboval držet maximálního minimalismu. Jak jsem už říkal, webu jsem se nechtěl moc věnovat. Proto jsem nehledal blogovou, či magazínovou šablonu, ale nějakou, na které bude vypadat i jedna stránka textu jakž takž rozumně.

Nakonec jsem vybral na wordpress.org šablonu zdarma; na výsledek se můžete podívat zde >>

 • Výběr provizního programu

Výběr provizního programu byl v tomto případě snadný. Vybral jsem nejrozšířenějšího poskytovatele hostingů a domén Wedos.cz. Je to tím, že je nejpoužívanější a nejlevnější, navíc jde o spolehlivé řešení. Sám ho využívám u většiny projektů (kromě náročnějších aplikací). Stačí na to, aby vám vydělal první zajímavé peníze.

 • Vytvoření obsahu a vložení na web

Teď přichází to nejdůležitější – moje tajná zbraň. Na webu jsem kromě textového obsahu připravil také video. To je samo o sobě nahrané také na Youtube, kde má přes 1 100 zhlédnutí.

Najednou máte během okamžiku dva prodejní a komunikační kanály, i když jste udělali jen jednu práci. Návody jsou všeobecně na Youtube velmi vyhledávané. Stačí nabídnout kratší a srozumitelnější návod, použít lepší klíčová slova… a máte u diváků vyhráno. Proč by měli koukat na 45minutový návod, když mohou kouknout na minut 15 – se stejným, nebo lepším výsledkem.

Textový web jsem moc neřešil, ještě by si korekturu zasloužil. Každopádně je přehledný, strukturovaný, obsahuje klíčová slova. Poskytuje čtenáři obrázek o tom, jak rychle vytvořit web.

Takže: připravil jsem video, nahrál textový obsah, vložil video na web. Pak jsem šel na další tajnou zbraň.

 • Zaindexování webu, videa

Když už postavíte web, pak to minimum, které můžete udělat na začátek, je zaindexovat web. To znamená – dát ho přečíst robotům vyhledávačů. Někdy může být tenhle krok kontraproduktivní, avšak u začínajícího MFA webu může jedině pomoci. Jednoduše zkopírujte URL adresu videa na Youtube a URL adresu vašeho webu; vložte obojí do formuláře na těchto stránkách:

https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url?

http://search.seznam.cz/pridej-stranku

http://www.bing.com/toolbox/submit-site-url

 • Oslovení publika

Pak stačí nasdílet web na sociální sítě, použít třeba nějaký ten hashtag – a pokud máte e-mailovou databázi na dané téma, můžete kontakty pozvat na stránku.

Rekapitulace nákladů

Doména a webhosting 500 Kč.

Největší náklady byly časové:

 • Průzkum trhu 1 hodina.
 • Výběr a registrace domény 30 minut.
 • Natočení a střih videa 1 hodina.
 • Výběr šablony 1 hodina.
 • Nahrání webu a šablony 15 minut.
 • Vytvoření textového obsahu 3 hodiny.
 • Doladění do smysluplného stavu 30 minut.

Dohromady maximálně 7,5 hodin + 500 Kč. Za to jsem v průběhu 3 měsíců dostal 6 329 Kč. Když to vydrží, pak mám za rok 24 000 Kč (a jakože to vydrží). Protože se mrkněte níže.

Jak vypadají provize

jak vydělat na affiliate

Vtipná je výše provizí, které v tomto případě dostávám. Začínají na nějakých šesti korunách, což je hodně vtipné proto, že i na tom se dá vydělat celkem slušný peníz. Do teď jsem si to nemyslel. Viz přehled provizí.

wedos

Co můžete udělat teď

Na letošní Vánoce už asi žádné weby postavit nestihnete, ale na příští Vánoce nebo dovolenou už buďte připraveni. A začněte teď hned.

Upřímně, tomuhle způsobu jak vydělat na internetu říkám „monkey business“. To proto, že vás sice potěší výdělek 5, 10, 20, 30 tisíc ročně, ale vlastně se tím ve vašem životě nic nezmění. Chybí nějaký vývoj – Progress. Můžete pak škálovat do šířky a zakládat další weby, točit další videonávody, nebo začít dělat něco rozumnějšího – a škálovat do výšky.

Pro porovnání: web, na kterém teď jste, už se blíží k příjmům 2 miliony, což je podstatný rozdíl. A právě tenhle rozdíl učím v Progress Academy. Jak propojit jednotlivé kroky a udělat to tak, abyste viděli rostoucí křivky.

Rozdíl mezi růstem do šířky a do výšky je v tom, že když rostete do šířky, máte na začátku malé náklady i málo práce, avšak postupně se objem práce i nákladů navyšuje. Často to končí v bodu, kdy nevíte, kam dřív skočit, takže začnete jen záplatovat to, co hoří, budete honit deadline termíny.

Růst do výšky je složitější na začátku. Musíte vytvořit dlouhodobou strategii, dát na začátku víc energie i práce, ale ve výsledku to dělá přesně ten rozdíl mezi pěti a šesti, či sedmiciferným příjmem. Většina se vydává tou snazší cestou. To nehodnotím jako špatné. Prostě to tak je.

Ať se rozhodnete tak či onak, hlavně něco dělejte. Pasivní vyčkávání ještě nikoho neuživilo. Podle mě je snadnější 4 roky dřít a budovat svůj byznys, než dřít 40 let a pak mít důchod 7 tisíc, když mi to může vydělat jeden malý web.

Pokud chcete začít rychle budovat vedlejší příjem ve stylu, jaký jste právě viděli v tomto článku, tak je pro vás odlehčená verze On-line zisky.

Chcete li vytvořit dlouhodobě funkční koncept, který poroste do výšky, pak doporučuji kompletní Progress Academy. Není to bez práce, ale vyplatí se to. Za dva roky, až se ohlédnete zpět, uvidíte cestu, kterou jste ušli a budete překvapeni.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Komentáře

 • Krista

  Ještě jsem neviděla,aby někdo zdarma pomohl někomu.?Pořád tom někdo věří??Tak jsem asi poslední Mohykán,nevěřím…ale děkuji.

  • Dobrý den,

   to je mi upřímně líto. Já to tak nemám…
   Doporučuji se obklopit lidmi u kterých to možné je. Ostatně jsou částečně odrazem Vás samých.

   Já pomoc dostávám a dávám neustále. Tak se poznají opravdoví přátelé. Život máme takový, jaký si ho děláme každodenní činností.

   Pěkné Vánoce

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*