+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Aaa auto prodej vozu

Nelíbí se mi, jak probíhá nákup a prodej u AAA AUTO

20.5 2016 55 Komentářů

Vyrostl nám pes. Vyrostlo nám dítě. Proto jsme se rozhodli, že obnovíme vozový park. Staré auto prodáme, pořídíme nové/novější – klasika. A protože jsem získal zkušenosti, jak probíhá nákup i prodej vozů u AAA AUTO, rozhodl jsem se napsat článek, který vám ušetří mnohé potíže. Mají totiž svůj proces obchodně opravdu promyšlený a není úplně „košér“.

Nebudu však autobazar AAA AUTO nějak přehnaně hanět, je to prostě autobazar, více jde o rozbor jejich obchodních praktik. Jako člověk z marketingu mám práh snesitelnosti manipulace lidí hodně posunutý, ale co je moc, to je moc. Jejich manipulativní způsob prodeje jim mohou závidět i nacisté, protože v porovnáním s tímto je „konečné řešení“, které vyladili nacisté v období druhé světové války naprosto nicotné. Tehdy měli jednu cílovou skupinu marketingové a mocenské praktiky dostat do koncentračního tábora (a povedlo se). U AAA AUTO má vyladěný obchodní model dotlačit co nejvíce lidí z jedné cílové skupiny k ne/výhodnému nákupu či ne/výhodnému prodeji automobilu (samozřejmě také dobrovolnému). Od nich by se měli učit všichni prodejci předražených vysavačů a naháněči, kteří s důchodci uzavírají různá pojištění a předělávají stále dokola smlouvy na energie. To je myslím nejvyšší pocta, jakou si tento obchodní model zaslouží.

Doporučuji přečíst článek až do konce, abyste věděli, jak probíhá prodej i nákup, a sdílet ho na sociálních sítích.

Nákup vozů u AAA AUTO

Výběr vozů je široký. Tři áčka mají jak vozy ojeté, tak vozy nové či zánovní v záruce. Pokud náhodou vybíráte vůz, velmi pravděpodobně se nakonec můžete dostat až k výběru u AAA. V pár bodech zde níže vám vysvětlím, proč a na co si dát pozor.

 1. trik: skupování nových vozů od dealerů

První z triků, který je potřeba zmínit, je fakt, že AAA skupuje i vozy od autorizovaných dealerů. Každý prodejce dostává z továrny jen pár vozů, ostatní musí objednat a čeká na ně. AAA proto vozy vykoupí, aby co nejvíce lidí dorazilo až na jejich pobočku.

AAA auto nekupuje nové vozy nahodile. Přesně sleduje trh a má velmi podrobná data, o jaké vozy je zájem, jak rychle a za kolik se prodávají. Tato data nemá jen ze svých prodejů, ale i z informací dostupných zdarma na internetu. Zjednodušeně řečeno – sleduje inzeráty vozů na všech prodejních stránkách a sleduje dlouhodobý vývoj trhu, často až na úroveň jednotlivých vozů.

Vozy nejžádanějších značek v základní výbavě pak hromadně skupuje a prodává klidně o 20 tisíc dráž než autorizovaný dealer (tuto informaci mám přímo z interního zdroje). Totéž dělá s předváděcími vozy. Pokud přijdete k dealerovi pro nové auto, jednoduše na vás čekají pouze vozy v nadstandardní výbavě (často ty úplně nejdražší) a pokud chcete nějaký základní model, musí se zpravidla čekat i řadu měsíců.

Díky tomu si AAA AUTO udržuje silnou pozici na trhu. Pokud bude mít nejžádanější značky, stejně nakonec velká část lidí nakoupí u nich. Dealeři si prodejem nových vozů do autobazarů samozřejmě likvidují vlastní trh, ale na rovinu – dealer je dealer – jeho prací je hlavně prodat, co potřebujete, a na nic se radši neptat.

 1. trik: financování vozu je hodně na hraně

Největší trik, který by měla řádně prověřit Česká obchodní inspekce, je ten s cenovou nabídkou na internetu. Tato nabídka přivede do AAA AUTO nejvíce lidí. Stejný postup pak má například i Auto ESA.

Na internetu se totiž dočtete, že vůz můžete pořídit s velkým cenovým zvýhodněním při nákupu na splátky. Pro představu přikládám dva obrázky s nabídkou.aaaauto bazar hyundai i20

prodej vozu aaa auto

Trik je v tom, že firma AAA AUTO delegovala poskytování úvěrů na druhou firmu. Píše tedy na internetu cenové zvýhodnění, jehož poskytnutím si nemůže být jistá, ale to není účel. Účel je přivést vás na pobočku. Toto vám potvrdí sami prodejci u AAA AUTO – řeknou, že nevidí ani nedostávají žádné informace o důvodech zamítnutí či schválení žádosti.

Ve skutečnosti toto cenové zvýhodnění při „schvalování úvěru“ zamítnou. Neznám jediný případ, kdy by tomu bylo jinak (zřejmě tam nějaké malé procento případů bude – kvůli dodržení zákona). Po zamítnutí vám místo toho nabídnou dvě cenové kalkulace vycházející z běžné ceny vozu (ta cena menším nevýrazným písmem), které se občas příliš neliší od ceny nového vozu.

Chápete tu logiku?? Oni vám neschválí úvěr na nižší cenu vozu, místo toho vám schválí úvěr na více peněz. To si i nenažraný bankéř musí ukroutit hlavu z úvěrového paradoxu.

Příklad: nepůjčíme vám 130 000 na auto, protože nesplňujete podmínky, ale půjčíme vám klidně 190 000. WTF?

Samozřejmostí ovšem je, že proti České obchodní inspekci je tento model celkem imunní. AAA AUTO nemůže nést zodpovědnost za schvalování úvěru a úvěrová instituce zcela jistě nemusí odhalovat inspekci svůj algoritmus pro schvalování úvěru. Je to velmi dobrá parazitická symbióza dvou firem.

Zajímavost: co by při řešení tohoto jednání mohlo „čojce“ pomoci je fakt, že AAA AUTO nabízí cenové zvýhodnění při úvěrování, které je dokonce pod výkupní cenou vozu, nebo v jeho výši. Sám jsem jim auto do výkupu nabídli více, než za kolik tato auta nabízí v takzvané “akční ceně”. Pokud jste vychodili aspoň první stupeň základní školy, tak si snadno spočítáte, že to podnikatelsky poněkud kulhá. Prodávat vůz za stejné peníze, nebo dokonce méně, než za kolik ho vykoupíte, je jistá cesta k bankrotu. A i když dostávají za sjednání úvěru tučné provize, nejsou zas tak tučné, aby tento fakt vyrovnaly. Tudíž je na České obchodní inspekci, aby prokázala úmysl oklamání spotřebitele, který je dle mého osobního názoru zjevný. Stačí, aby při kontrole sledovali nabízená zvýhodnění u konkrétních vozů, pak si nechali ukázat výkupní cenu vozu a výslednou prodejní – a pravda vyjde najevo.

Když známe tyto dva triky, můžeme se vrhnout na to, jak probíhá váš nákup vozu u AAA AUTO.

Jak probíhá nákup vozu

1) Telefonní komunikace

Zavoláte si na pobočku (nebo vyplníte formulář na webu, kde vám slibují cenové zvýhodnění až 15 000 – to pak, alespoň v mém případě, nedostanete).

Na telefonní lince se vám dostane náležité péče. Zjistí, o jaký vůz máte zájem, na vaše přání vám předají i VIN kód vozu, abyste si vůz mohli sami prověřit (což určitě doporučuji). Následuje však psychologický nátlak, který vás má dostat ještě ten den na pobočku. Triky a argumenty se v tomto případě liší. V základu se setkáte s několika typy argumentů, proč musíte nutně ještě ten den přijet:

 • O auto má někdo zájem.
 • Není možné držet vám vůz v rezervaci bez složení rezervační zálohy.
 • To auto musíte hlavně vidět.
 • Musíte se do něj posadit.
 • Musíte se svézt.
 • Dáme vám cenové zvýhodnění při financování úvěrem. Vážně jsou ochotní slíbit vám další cenové zvýhodnění i 20 000 při úvěru nad rámec zvýhodnění, pokud dorazíte ještě ten den. To, že vám žádost zamítnou a nabídnou stejné auto za více peněz, samozřejmě „nemůže“ operátor na telefonu tušit.
 • Zeptají se, zda budete dávat vůz protiúčtem. I kdyby ano, doporučuji říkat opakovaně, že ne. Dostanete za něj více peněz později. K tomu se ještě dostaneme.

2) Přijdete na pobočku

Je jedno, jestli přijdete v týž den, nebo až nějaký další den, postup je vždy stejný. Základním faktorem jejich úspěšného prodeje je čekání = vaše čekání. Je pravda, že tam mají celkem hodně práce, ale s ohledem na to, že si vás pozvou na konkrétní časy, je délka čekání neúměrná. Vše má ovšem svůj smysl.

Nejdříve čekáte, až vám někdo auto ukáže.

Pak si ho prohlédnete, projedete se v něm. Zde se názory zákazníků liší. Mně asistent prodeje vyšel maximálně vstříc, netlačil na mne, auto bylo čisté a vypadalo v pořádku. Z registrů jsme také již předem zjistili, že by mělo být v pořádku.

Pokud se asistenta prodeje zeptáte na cokoliv z financování nebo položíte otázky o prodeji vozů a ceně, odkáže vás na kolegy se slovy typu „já tu nejsem od toho, abych s vámi řešil financování, já prodávám auta“.

Pokud si auto vyberete, následuje sepsání smlouvy. A ano, opět je na řadě vaše čekání. Počítejte, že budete během celého procesu čekat hodiny.

Čekání, čekání, čekání. Pokud máte notebook, vezměte si ho s sebou, ať můžete alespoň pracovat. I tento článek jsem sepsal částečně při čekání v AAA AUTO.

Následuje (ne)schválení financování. Jelikož cena při platbě v hotovosti není moc výhodná, drtivá většina lidí chce získat to zázračné cenové zvýhodnění, které vidí na internetu, díky kterému to vypadá, že prodávají auta pomalu ještě levněji než samotný výrobce. U některých vozů je to fakt hodně očividné i když to nejde stoprocentně srovnat (což je právě dobře).

srovnání

aaa auto srovnání( Zde vidíte, že akční cena nemůže odpovídat ceně, za kterou vozidlo pořídili. Zde vidíte cenu přímo od Hyundai a následně cenu srovnatelného vozu u AAA auto. Jen obtížně si však lze představit, že by získali v AAA auto nový – předváděcí vůz takto extrémně pod cenou a tedy nabízená akční cena nebude pravděpodobně poskytnuta, protože by vám to museli zadotovat).

Místo schválení akční ceny dostanete dvě cenové nabídky na financování za tutéž cenu jako při platbě v hotovosti a k tomu úroky. Na webu píší opět zavádějící údaj o 98% schvalovatelnosti úvěrování – to sice ano, ale za naprosto jiných podmínek, než na jaké na webu lákají. Opět pro obchodní inspekci trochu oříšek, který by ovšem stál za rozlousknutí právníky.

V době, kdy dostanete dvě nabídky financování, hrají již všechny karty pro vítězství AAA AUTO.

 • Nové vozy v základní výbavě u prodejce nejsou.
 • Investovali jste do toho tolik času (Na webu tvrdí, že do 1 hodiny odjíždíte s novým vozem).
 • Často jste jeli i desítky kilometrů.
 • Financování je schválené (i když za více peněz).
 • Nákup ojetého vozu někde jinde je často ještě větší riziko.
 • Třeba už mezitím počítáte i s prodejem starého vozu a máte kupce nebo domluvený protiúčet (a tak vyšší cena tolik nebolí).

Pokud vozidlo nekoupíte, počítejte s tím, že vám budou další den volat a nabídnou cenové zvýhodnění. Pokud vám tedy nevadí investovat další svůj čas, snížíte cenu tím, že napoprvé odmítnete. Druhý den dostanete slevu i desítky tisíc, nebo nabídku jiného vozu. Pokud koupíte, najednou již tolik nečekáte. Připraví se smlouvy a za chvilku odjíždíte s novým vozem.

To jsou v kostce manipulativní techniky prodeje, pokud chcete vůz koupit. Jak to vypadá, když chcete vůz prodat?

Prodej vozu u AAA AUTO

Výkup vozů mají zmáknutý ještě lépe. Základní triky jsou stejné.

 • Telefonická manipulace.
 • Dostat vás co nejdříve na pobočku.
 • Čekání.
 • Nejvyšší nabídka až další den.

AAA AUTO se ohání nejvyšší cenou výkupu. Ve skutečnosti nabízí cenu o hodně nižší než jejich konkurence. Já jsem si v konkrétním případě zjistil výkupní cenu u jejich konkurence předem. Dostal jsem nabídku na 150 000 Kč hned v prvním případě po prohlédnutí vozu. U AAA byla první nabídnutá cena o 23% nižší.

Ale zpět k telefonu. Pokud chcete prodat vůz, pravděpodobně vyplníte formulář na jejich webu. Během chvilky se vám ozvou zpět. Zeptají se na nějaké drobnosti k vozu a zeptají se na vámi požadovanou cenu (zde doporučuji říct tržní cenu vozu).

Následně vám řeknou, že tato auta vykupují za nižší částku, ale že zrovna teď nutně potřebují právě tyto vozy, nebo že mají konkrétního zájemce na tato auta. Následně vám řeknou, že by vám klidně dali i cenu, kterou požadujete (čistě z dobroty srdce nebo v rámci konkurenčního boje). Je ovšem potřeba přijet teď hned.

Také opět počítejte s tím, že budou chtít vědět, zda koupíte auto protiúčtem. To aby mohli vyrukovat s lepší nabídkou, a vy jste opravdu přijeli ještě ten den. O to vaše auto je opravdu zájem a už máte peníze v hotovosti de facto v kapse.

Když přijedete, čeká vás opět čekání. Následně se dočkáte prověření vašeho vozu. V podstatě se s ním někdo projede, sepíše závady, najeté kilometry, poškození, míru opotřebení, úroveň výbavy atd. Motor a technický stav se nijak zvlášť neřešil. Opět se zeptá na to, jakou částku si za auto představujete – tuto cifru budete ještě mnohokrát opakovat.

Potom opět čekáte. Teď přichází ta nejvtipnější část. Čekal jsem několik hodin, takže jsem viděl, že to probíhá vždy naprosto totožně u každého zákazníka.

Přijde pán a vyvolá vaše jméno. Vezme si vás kousek stranou. Zrekapituluje, co je na autě špatně, a nabídne cenu o hodně nižší, než byl váš požadavek. Následuje debata o tom, že je to málo. Zde je to těžká psychologie a výkupčí si vás přitom odhaduje podle vaší reakce. Pokud cenu nepřijmete a trváte si na svém, výkupčí odejde záležitost „projednat s manažerem”.

Opět čekáte. Zde jsem si to měřil a vycházelo to celkem shodně na cca 5–10 minut u každého zákazníka (asi podle toho, jak rychle pijí kafe).

Po projednání s manažerem přijde nová nabídka, již o něco vyšší, ale pořád těžce pod cenou. Pokud ji nepřijmete a dáte dobré důvody, může následovat další kolo čekání a nabídky. Nebo se v této fázi rozloučíte a odjedete.

Druhý den… kdo by to řekl, brzy ráno vám zazvoní telefon. Dozvíte se, že mají o auto opravdu zájem, takže by vám dali i více. Ovšem tato nabídka platí jen, když přijedete ještě dnes – protože bla bla bla – někdo to auto chce koupit, nebo je potřebují naskladnit.

V tomto bodě můžete prodat, protože to je jejich nejvyšší nabídka srovnatelná s ostatními autobazary. Ovšem v mém případě byla ještě stále o deset tisíc nižší než první nabídka konkurenčního bazaru. Samozřejmě počítejte s tím, že starou pixlu vám vůbec nevykoupí, to je logické.

Dalším trikem pod čarou je například obvolávání inzerentů bez představení jménem autobazaru. Dozvíte se fiktivní jméno a velký zájem o váš vůz, ale že se k vám nemůže dostat, takže by byl rád, abyste dorazili, že by si auto volající hned vzal. Pokud přijedete, zjistíte, že jde o autobazar. Mně se toto stalo u Auto ESA a reference na Facebooku svědčí o tom, že toto zřejmě dělá i AAA AUTO, ale z osobní zkušenosti to nemohu říct.

To nejlepší nakonec – reklamace

Absolvoval jsem celá tato dvě kolečka (napsal u toho několik článků) a pak mě čekalo ještě jedno milé překvapení. Koupili jsme si Nissan Qashqai, který byl pouze dva roky starý, sami jsme si ho prověřili přes dva nezávislé zdroje. Auto řádně servisované, ještě v záruce. Najeto pouze 17 tisíc kilometrů a jediné opravy, které na něm byly dohledány, byly aktualizace software (nemáte šanci dohledat, zda se nahrávala jen nová navigace, nebo byl software vadný). Doufali jsme v nahrávání aktualizací…

Vůz jsme převzali a za tři týdny s ním najezdili cca 600 kilometrů, což není mnoho. Co čert nechtěl, jeli jsme zrovna odvézt sestru do nemocnice na operaci, když cestou zpět začal zlobit systém start/stop. Ten vám má zajišťovat úsporu paliva tím, že vypíná motor při popojíždění na semaforech a v kolonách.

Jednoduše sice vypnul motor a rozsvítila se kontrolka „start /stop“, ale pak zase zhasla a motor zůstal vypnutý. Musel se znovu nastartovat klíčkem a ne pouhým sešlápnutím plynového pedálu. Po pár kilometrech ovšem umřel i motor. Hlavní počítač napsal „system error“ nebo něco podobného a motor sice běžel, ale auto se klepalo, motor byl bez otáček a ať jste dělali cokoliv, nejelo víc než 10 km v hodině. Prostě na sešlápnutí plynu nereagovalo. Sjeli jsme ke krajnici a zaparkovali přímo ve vjezdu do policejní stanice, kde jsme vyčkávali na příjezd odtahové služby. Policistům se to moc nelíbilo, ale moje žena vše taktně vyřídila.

Jsem rád, že jsem najel s autem tento měsíc o něco více a jen obtížně někdo může tvrdit, že jsem závadu způsobil já. Zároveň jsem velmi zvědav, jaké situace mě čekají při jejím uplatňování. Protože samozřejmě nechci auto, které se rozsype hned po převzetí, a nechci ani žádné jiné jejich auto. Je zřejmé, že šlo o skrytou závadu. Budu požadovat ukončení smlouvy a vrácení peněz (v tomto případě vrácení akontace). Jediné, co tuším, že bude následovat, je „čekání, čekání… a zase čekání“.

Očekávám, že to bude ještě alespoň na jeden článek, v případě soudního sporu i na seriál. Takovéto podnikání by lidé neměli schvalovat, ale hlavně by měl své nástroje využít stát, aby chránil své občany. Co dělá antimonopolní úřad – to netuším. Otázka je, proč stát nekoná, když se šmejdy, kteří prodávali důchodcům předražené hrnce, celkem obstojně zatočil.

Myslím, že jsem každému dal podrobný návod, jaký je postup při nákupu či prodeji a je na každém, aby si vybral, co udělá. Žádnou radu, na koho se obrátit, ovšem nemám.

Že by se v AAA AUTO odehrával nějaký podvod – to nemůžu říct. Zkušenosti jsou jasné, jde o rafinovanou past dominantního hráče na trhu. Jejich systém výdělku bude nepochybně po právní stránce čistý jako toaletní papír. Ale k čemu slouží, to je nasnadě.

Máte zkušenosti s nekalým postupem autobazaru či servisu? Podělte se do komentářů o reference, zkušenosti a sdílejte článek dál. Ale jak se říká, není nad osobní zkušenost.

Nezapomeňte, že můžete využít dnešní nabídku akčního balíčku mentoringového a výukového programu, který vás krok za krokem provedou celou strategií zvyšování zisku na internetu, bez podvodů a klamů. Vytvoříte si unikátní strategii a ještě získáte mou osobní podporu a kopec překvapivě zajímavých bonusů. Podívejte se, co by vám mohlo uniknout. 

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!

Chuť na další článek?

Facebook komentáře

Komentáře

 • Jirka

  Dobrý den. Před několika lety jsem koupil v AAA zánovní auto :-). Prodejce mi tvrdil, že bývalého majitele osobně znal a auto je nebourané a od pečlivého člověka, jen ztratil servisku :-) Po půl roce jsem s autíčkem musel do servisu, kde mi oznámili, že auto bylo utopené a po nehodě. :-)

 • Zajímavé. Otec minulý týden prodával Hyundai ix35, rv 2012. Zadal jsem inzerát na Sauto a po 5 min jako první volali z AAA (snad mají napojení přes API). Prej když přijede ještě dnes do Zlína (cca 30km), ihned auto vycashují. Vím, že táta auto prodával řekněme pod cenou, ale nechtěl, aby někde půl roku stálo. Za toto auto by jsem dal ruku do ohně, mělo najeto 30t km, a sám jsem o něm uvažoval…
  Hned druhý den přijel velmi ochotně obchoďák z áček a bez větších obstrukcí auto odkoupil. To, co mě udivilo, že teď na webu vidím, že ,,akční cena při financování” je o 20 tisíc nižší než výkupní cena vozu. Samotného mě živí affiliate a přemýšlel jsem, co AAA můžou mít za provizi z uzavřeného úvěru…
  Dobré vědět jak to funguje a varovat ostatní před případnou zbytečnou estrádou za nákupem nového vozu a před masáží prodejními praktikami typu ,,předváděcích akcí hrncoprodejců”.

  • Díky za komentář,
   no ano, provize mají, ale zde je právě vidět, jak blízko jsou v tomto ke klamání kupujícího. Nabízejí “akční cenu” o 20 tisíc nižší než výkupní, protože vědí, že ji nikomu nedají. Toto je podle mně definice podvodného jednání, ale to ať prověří kompetentní orgány.

   Už změna formulace by toto odstranila.
   Jinak provizi s úvěru mají po celou dobu trvání úvěru. I tak to nesedí s ohledem na to, že musí mít zisk.

  • Honza

   Dobrý den, mohu se zeptat za kolik dané auto vykupovali?
   Odpovědět mi můžete na email kreksa@seznam.cz

   • Když jsem zkoušel prodat u AAA šlo o Hyundai I20 a maximální nabídnutá cena po 2 hodinách čekání byla 115 tisíc (3 nebo 4 nabídka). Oproti tomu dvojka na trhu nabídla hned 155 nebo 160 tisíc, rozdíl je tedy naprosto zásadní. Rovněž nezdržovali hrou na čekání.

    • Tomas Kopriva

     Dobry den…V nedeli jsme prodali auto do autobazaru AAA…probehla zkusebni jizda, autodiagnostika a pan na rekl, ze auto berou….Zadna zavada na displeji, nic, auto super…Ted po dvou dnech mi volali, ze sviti nejaka chyba…Takze…Prej nam auto vrati a nebo nechaji prohlednout v autorizovanem servisu…pokud bude oprava ne moc draha, asi ji zaplatim….Penize za auto jsme pouzili na koupi noveho automobilu…Co se bude dit ted, kdyz nam bude bazar AAA chtit auto vratit netusim…penize jiz nemame….nejake rada od Vas, nebo poznatek prosim? Diiiiky

     • Juli

      Zdravím Vás..mam stejný problém ford custom. Jelikož už jsem zjistila ze maji novou taktiku Aaa.. .volat nejste prvni ..ze auto ma zavadu obratila jsem se na advokáta. Po 9 dnech prodeje mi volali ze auto ma poruchu. Ať zaplatím opravu 100tis. Nebo mi vrátí auto. Ze jejich technici..rikali ze motor je starý…Auto před prodejem do Aaa bylo s autorizovanému servisu Ford prohlédnouto a nájezd 374tis. Km…2014 r.v…se 1rocní zarukou na motor poněvadž jsme koupili nový motor se 40000tis Nsr..najezdem . A teď mi tvrdí že motor má staré součástky. Vím a s čistým svědomím půjdu do sporu s .Auto jsem prodala 230tis a ještě jsem zaplatila převod. 3000kc…pritom to měl zaplatit kupující…ne prodávající..rekli mi na námitku že to oni tak mají….tak uvidíme . Soud rozhodne..a soudní znalec . Puvodni motor mám na dvorku. A veškeré účty.

    • Jaroslav

     Dobrý den. Mohu Vás požádat koho myslíte tou dvojkou na trhu? Chci teď dovést auto ze zahraničí a musíš své prodat. Předem Díky moc za odpověď a s pozdravem Jarda

     • Dobrý den, odpovídám zpravdila jen na dotazy, které nejdou najít za 30 vteřin na Googlu, což není tento případ. archiv.ihned.cz/c1-65708610-autobazary-rostou-pomaha-to-i-prodejum-novych-aut

 • Láďa

  S AAA už jsem navždy skončil už před lety po koupi 3. auta, které po týdnu mělo poruchu spojky, převodovky a nakonec jsem opravu zaplatil sám, kterouž mi Áčka vykompenzovala domácím kinem…
  Další zkušenost se týká kladenského Autotepatele (nebo podobně) … K určení závady zvedli R. Clio do výšky 2 metrů a diagnostikovali přitom závadu palivové jednotky! …A že prý ji musí objednat, z Francie přijde letecky do dvou dnů a oprava bude celkem stát cca 16.000 Kč.
  Kamarád mne odtáhl domů a pak doma za přispění mé zvídavé manželky přišel na závadu: Ta palivová jednotka byla JEN vychýlená, stačilo ji srovnat a dotáhnout víko a jezdilo se dál… Dostal lahvinku a nestálo to ani korunu. A to si chtěli v tom servisu ještě účtovat pronájem místa, od pátku do úteý, než by přišla ta palivová jednotka…

 • Když hledáte nějaký konkrétní vůz, najednou se objeví auto, které má skvělou výbavu, málo kilometrů a je za super cenu, tak tam voláte, víte, že to jsou AAA, ale co čert nechtěl, toto auto je už bohužel rezervované, máme ale v nabídce i jiné vozy podobné výbavy atd. Toto se opakuje, nabízí neexistující auta za dobré ceny s dobrou výbavou, aby nalákali lidi a ty jim volali. Hrůza děs, běs a čekání, tak to jsou opravdu hodiny.

 • Tohle není žádná novinka a přesto pořád prodávají a prodávají. Zaplacené média aby o nich nikdo nic nenapsal. Tyhle články jsou asi jediná možnost jak to dál dát vědět ostatním. Pár pěkných recenzi je i na http://recenze.top/hodnoceni-autobazaru-recenze/aaa-auto

  • Ano novinka to není.
   Bohužel již je na trhu téměř monopol díky jejich úvěrové strategii s nabídkovou cenou na internetu pod jejich výkupní cenou.
   Malé prodejce to logicky odrovnalo a zůstala jen jednička a dvojka na trhu.

   Díky za komentář.

 • Romana

  Právě jsem se vrátila z nákupu u AAA. Chce se mi bezmocí brečet, psát naˇčoiku, policii, nevěřím, že se tohle stále ještě děje. Včera jsem na stránkách našla inzerát na vozidlo, které delší dobu sháním, zatím bez fotek /připravujeme/.Cena sice vysoká, ale nadchla mne možnost využít akční ceny, kterou jsem si předběžně rozložila pomocí kalkulačky na stránkách AAA do přijatelných splátek. Zarazilo mne, že je výsledná cena včetně úroků o něco nižší než cena v hotovosti, ale říkala jsem si, že mají asi část procent úroků od uvedených bank z zprostředkování úvěrů. Po několika telefonátech, kdy mne tlačili na pobočku v Olomouci, zaplatit v hotovosti rezervační poplatek /auto prý stojí v Praze, druhé o něco horší v Plzni/ jsem vyhodnotila situaci, telefonicky si znovu ověřila zda nabízené podmínky úvěru platí /ano, většinou se na tyto hodnoty dostaneme a výhodou je, že jste majitelem vozidla okamžitě a pak splácíte / jsem se kvůli rychlosti koupě vypravila do Prahy. Ráno v 5 odjezd /300km/, operátorka mi opakovaně sdělila, že vzhledem k situaci mi auto blokuje do 10:OO příštího dne. Já hlupačka naivní. Nevěřila bych, že po cca 5 telefonátech mne někdo takto vodí za nos. Dokonce nám smsmkou potvrdili schválený úvěr v daných parametrech. Dopoledne vše jinak. Na pobočce v Praze o nás nikdo nic nevěděl, auto není na provozovně, nikdo neví proč – jedná se o mobilní výkup, převoz se teprve připravuje, vozidlo je stále u prodávajícího. Máme ale druhé, ještě lepší skladem v Plzni, ochotně Vám je převezeme, ale bude to trvat tak 3 hodiny. Zavoláme Vám. Po tříhodinovém bloumání po Praze v mrazu a smogu a hlavně žádném telefonátu se vracím na provozovnu. Ano už ho vezou, ale mají hodinu zpoždění. Následuje výše popsaný kolotoč……já ne , musí manažer, manažer ne, musí finanční asistentka, ta taky ne musí její mažer atd atd Ve výsledku …..nic ale vůbec nic z předchozích jednání neplatí. Nabídnut nehorázný úvěr podobný lichvě nebo možnost v hotovosti, ale za jiné auto, které se snad teprve veze, ale kdoví jestli někdy přiveze. Majitelem vozdila bude poskytovatel úvěru, vy jen provozovatelem. Po dalších dvou hodinách čekání a zmatků už jenom naštvaně zařvu na “manažera”, že je to celé nehorázný podvod a odcházím. O kecech pozitivní a trapně veselé finanční asistentky o všech výhodách dobře prověřeného vozu, za který si účtují poplatek 5600 se už snad ani nemusím zmiňOvat. Jestli tohle jednání a očividné klamání spotřebitele Česká obchodní inspekce toleruje, tak nevím, k čemu je vlastně dobrá. Díky za přečtení a přesto, že jsem jela do Aček dobře vyzbrojená všemi kritikami, dopadla jsem tak, jak jsem dopadla. Varuji Vás, na ně nemáte, je to banda geniálně proškolených ……………………….

 • Jan Bláha

  Moje zkušenost s (skoro) nákupem nového vozu v auto bazaru AAAauto.

  Úvodem: V mém věku, rodinou a vzděláním se považuji za celkem světa znalého a chytrého. Ale včera jsem totálně sedl na lep jak absolutní zelenáč a jen absolutní fackou mé intuice nebo něčeho vyššího jsem odolal…

  Potřebuji koupit auto pro tři děti dozadu, jak už je zde známo…. Tím, jak zkouším velikosti aut, se mi s finančním omezením citelně zmenšuje okruh potenciálních vozů, tak hledám kde se dá i kde jsem prve nechtěl! Nakonec na mne na internetu vyskočila nabídka Aček. Auto vypadalo perfektně, bylo zrovna v bazaru u mého města, slovo dalo slovo a vypravil jsem se sám na první obhlédnutí.

  Po příjezdu jsem auto prošel, bylo supr, projel jsem ho bylo supr, domluvil jsem se, že se otočím rodinu vyzkouším s dětmi. Za hoďku jsem byl s dětmi i ženou zpět, vlezli jsme se, auto se všem líbilo.

  S technikem na placu jsem se domluvil na nějaké té slevě a kolech navíc a s tím že za nějakou nevratnou zálohu pár tisíc kč, mi auto dovezou do Brna, kde si ho projdu v autorizovaným servisu. Mám s sebou ženu a 3 malé děti, nechci podepisovat nějakou smlouvu, jen rychlou rezervaci, potvrzení o záloze a v klidu se vše dořeší v Brně přes týden.

  Pikolík odběhl, já vyndal sedačky a s rodinou jsme to šli rychle vyřešit a domů, byl večer 17:30, neděle. nejmladší dcera už začínala být unavená, čas odjet, zatím šlo vše skvěle.

  Otevřeli jsme dveře budovy autobazaru a vešli dovnitř.

  Od té doby šlo vše do hajzlu.

  Nechali nás čekat skoro 2 hodiny!!!!!! I přes několik urgencí s tím, že odjíždíme, že to děti nedají a necháme to na pondělí, až přijedu sám….

  Po dvou hodinách jsem se propracoval k “obchodnímu”manažerovi” který přede mne položil SMLOUVU O KOUPI VOZU NA PLNOU CENU. Žádná 1 A4 o rezervaci a přesunu auta….

  Cena byla navýšena o 4000 kč za “právní služby”, o kterých nebyla řeč. Varianta financování leasingem byla odsunuta mimo, žádné podrobné rozplánování nic. Pěkně na ruku na dřevo.

  Žádná jednoduchá rezervace a převoz, ale smlouva o koupi. Že když prý nebudu chtít auto, tak si můžu vybrat jiné. Nebo že se smlouva stornuje. Houby, nevěřil jsem. Smlouva je smlouva, nemůže se jen tak stornovat…

  Smlouva měla spoustu příloh popsaných drobným písmem, nebyla šance si ji na místě prostudovat. Na otázku, zda si ji mohu vzít domů a prostudovat ji jsem dostal zamítavou odpověď. Mají prý na zítra už zájemce, je nutné to vyřešit ten večer.

  Tak jsem tam tak seděl, unavený z čekání a hlídání dětí, v ruce pero, v hlavě úplný guláš, pocit totální zmatenosti a protichůdných pocitů. Koukal jsem ven na krásné auto, pak zase civěl jsem přede mne na papír, na kterém byla částka, která by nás asi zruinovala.

  V tu chvíli jsem zaslechl pláč mé totálně přetažené dcery a došlo mi, že jsem se ocitl tam kde jsem vůbec neplánoval.

  Sedím nad papírem smlouvy, kterou jsem nechtěl, smlouvy, kterou jsem reálně nemohl přečíst a částkou k platbě s níž nesouhlasím.

  Položil jsem pero, zdvořile se rozloučil, odvezl rodinu domů a psychickým vypětím se málem pozvracel.

  Dnes poté, stále nevím, jestli jsem nebyl jen paranoidní. Vím ale, že jsem ten večer udělal jedno z nejlepších rozhodnutí mého života.

  SJ

 • onnline

  Pridám svoju skúsenosť aj ja.Priatelkyna corsa sa po odslúžených 18 rokoch pobrala zničoho nič na večný odpočinok a tak vyvstala potreba nového malého auta.Na stránkach AAA sme si vybrali celkom pekný kúsok ktorý ponúkali vzhľadom k stáří a stavu vozu za až podozrivo nízku cenu.Po príchode na pobočku nám povedali že auto už je predané a že nám nájdu nejaké iné.Na tomto mieste musím podoknúť že auto sme nutne nepotrebovali a kľudne by sme sa bez neho ešte pár týždňom (a možno aj mesiacov) obišli a to som povedal i predajcovy (aby som mu vzal vietor z plachiet a videl že nepotrebujeme kúpiť hneď teraz za každú cenu).Na place sme si našli pre nás pekné a vhodné auto, vypadalo byť v slušnom stave a ani pri skušobnej jazde nevykazovalo na prvý pohľad nejaké vady, takže som bol rozhodnutý že auto kúpime.No a teraz len začala tá pravá zábava v áčkach.Bol som na nich celkom pripravený a vedel som do čoho idem, ale aj tak ma to ľahko zaskočilo.Na place malo auto cenovku 56000kč avšak po príchode do kancelárie nám slečna oznámila že auto stojí 77 000kč (keby som tam bol sám tak ok, asi si blbo pamatám, ale priatelka tiež na čelnom skle videla vylepenú cenovku 56 000kč a nepredpokladám že by sme mali zatmenie obidvaja naraz, alebo majú áčka iné ceny na place a iné v kanceláriách), to bol prvý moment kedy som veľmi značne zbystril pozornosť, ale kedže som to auto nutne nepotreboval tak som si povedal že teda už tú hru s nimi dohrám do konca.Takže sme pokračovali v nabídke na financovanie vozu…aby som to skrátil.V prvej nabídke by som zaplatil celkovo 152 000kč (akontácia plus splátky)Samozrejme že slečna mi tých 152 000kč nepovedala, musel som si to pred ňou spočítať sám.Túto ponuku som zamietol.Slečna prišla s ďalšou nabídkou kde by som celkovo zaplatil 128 000kč (podotýkam že auto im vonku stálo na place s cenovkou 56 000kč).Znova som odmietol a slečna nervózne odbehla za manažérom :) Po chvíľke prišiel sám pán manažér a zvýšeným hlasom sa ma spýtal čo vlastne chcem (myslel tým akú mám predstavu o výške akontácie a splátok) a že on mi je schopný zaistiť i výhodnejší úver než dávajú štandardne….tak prečo nie, slečne som dal doklady a bolo mi jasné čo bude nasledovať..čakanie, čakanie, čakanie… :) po hodine už som to nevydržal vrátil sa do kancelárie pre doklady a slečne povedal že idem preč a nech mi najlepšiu ponuku na financovanie zašle na email….no nakoniec to dopadlo tak že pán manažér mi bol schopný zabezpečiť úver kde by som celkovo zaplatil 98 000kč (akontácia plus splátky).Aj túto ponuku som odmietol a od pána manažéra som sa jeho zvýšeným hlasom dozvedel že som nevďačný a takúto skvelú možnosť proste nemôžem odmietnuť :) Každopádne marketing majú zvládnutí dokonale a verím tomu že keď tam príde človek ktorý takéto manipulatívne techniky nepozná tak im ľahko podľahne a ošklbú ho ako kura…Gró mojho príspevku má byť to, že povodný návrh financovania sa dá kľudne stiahnuť o pekných pár desiatok tisíc, ale človek musí byť pripravený vyjednávať.

  • Díky za skvělé sepsání zkušenosti – to je velmi zajímavé – na internetu nabízejí extrémně nízkou cenu (při platbě pomocí úvěru) ale zatím každá zkušenost je, že úvěr spočítají klidně na dvojnásobek.

   Bohužel, stát občany nechrání a česká obchodní inspekce tento způsob prodeje neřeší. Kvůli tomuto velkému hráči pak začali všichni tento způsob kopírovat. Již se neprodávají automobily, ale extrémně předražené úvěry.

 • I had a terrible experience too in Teplice. They used most of these tricks too with us and we fell for it. Now we pay 328,000 Kc for a 200,000 Kc car.

  • Thank you for your experience with AAA auto Teplice. They tricks are legendary in all country.

 • Milan 123

  Moje zkušenost s AAA
  Asi před 6ti lety jsem v AAA Budějovicích koupil Felicii 1,3 protože jsem před týdnem naboural tak jsem je požádal že nemám se jak dostat na pobočku,prodejce mi nabídl že mne zadarmo odveze tak sem jel.v domluvenou hodinu přijela dvojková fabie s logem a řidič byl celou dobu příjemný a různe mluvil o životě a o zkušenostech jeho příbuzných, kteří si koupili nějaké to auto v AAA.Asi po 30 km jsem byli na místě,zastavil u vchodu a ukázal na recepci,vešel sem do vnitřního a povídám před půl hodinou jsem sem volal kvůli koupy felicie a platit budu kartou,podotýkám že byl leden a pěkná zima,oni pochopitelně nic nevěděli tak mi ukázal na pár schnilej Felicií ať si vyberu,mezy Tima rezavitinama jedna vypadala jako auto chvilku jsem ji obcházel a pak mi prodejce řekl ať ji nastartuji a zkusím motor.Felinka ani nezdechla ochotný prodejce přivezl na vozíčku s vlaječkou velkou baterii z traktoru a přes to se podařilo nastartovat.Nasledovala zkušební jízda jednu cestu jel prodejce a zpátky já,celou cestu se vyptával kde pracují kolik vydělávám jsem ženatý kolik dětí bydlení atd,po příjezdu do areálu sem se dotázal jestli nebude nějaká sleva za tu baterii a on že se zeptá šéfa posadili mne za stoleček v přízemí a nechali hodinu čekat.Po hodině zírání na auta z vytryny ke mně přišel a řekl že žádnou slevu nedá že je to staré auto a že jsou to korunové položky,ok tak dobře koupím to za tu cenu33990czk.poslal mne do patra kde jsem musel dát občanský průkaz a další 3/4hodiny zírat do zdi.Po hodině vylezla nalíčena paní abych přišel protože už bylo po 14 hodině naléhal jsem že chvátám do práce na odpolední že to chci zaplatit a jet domů podotýkám že jsem v 9 hodin byl už na cestě s panem řidičem do bazaru,mi řekla že cena není konečná musel jsem zaplatit poplatek asi 3tisice ani nevím za co a ještě že jí to musím pojistit cena byla neuvěřitelná platil jsem pomalu 50 tisíc,vyčerpaný a unavený podepisuji papíry a těším se domu zaplatil jsem kartou prodejce dál klice a já táhnul do práce.vecer po sichte startuji motor zaplať pánbůh naskočil ale svítila kontrolka dobíjení,hned ráno následující den tam volám že mám závadu že to málo dobíjí paní po telefonu ochotně si vše poznamenala a že do týdne se mi ozve technik na opravu, po týdnu volá zkryte číslo a mužský hlas v telefonu mi vysvětluje že jsem si nedokoupil hvězdičky na garancí vozu že mám jen 2 a potřebuji 5povida mi že je to staré auto že s takovými zavadami musím pocitat a že to jsou korunové položky a zavěsil.Nakonec jsem musel ze svého koupit alternátor za 1600kc,dále vyměnit zadní a přední brzdy,brzdové trubky a schnile palivové potrubi a sezranou chladící trubku a za týden mi upadl výfuk.Moje poučení je že už nikdy tento bazar nenavštívim, doporuču jet vlastní dopravou nebo vás budou mít v šachu jako měli mne buď si koupím nebo půjdu 30 km pěšky domu a neukazoval že vás honí čas.Nyni jsem si auto celé opravil vyvaril nastříkal a mnoho dílů vyměnil a šlape jako hodinky auto je dobré jen ten obchod byl katastrofa dejte si pozor cena na autě není vzít konečná hodně štěstí Milan z Vodňan jižní Čechy

 • Michal K.

  DEHUJI ZA CLANKY,UZ JSEM TAM MEL NAMIRENO

 • Miszak

  U AAA jsem pořídil nedávno a pravděpodobně tam již nezavítám. Jejich tlačení do úvěru (když jsem platil hotově – samozřejmě jsem si vzal úvěr u své banky a o dost výhodnější), naštvanost, že jsem si udělal povinné ručení jinde a nechci to jejich, nepůsobilo profesionálně. Ale poplatek (u auta za 300,000) ve výši 4,800 za to, že mi tam prý dají povinnou výbavu (trojúhelník, vestu a lékárničku) mě teda vážně dostal. Buď to mají mít započítané v ceně nebo na to upozornit předtím, než člověk řekne “ano”. Takhle jsem byl velmi nemile překvapen – ale až při podpisu smlouvy, kdy jsem si všiml vyšší částky k úhradě!! Ani se neobtěžovali mi to při podpisu oznámit. Nakonec mi “slevili” na 3,000, protože jsem trval na tom, že si tyto věci opatřím sám. Samotným poplatkem a hlavně tím, jak ho do poslední chvíle tají, u mě skončili. Také nechápu, proč jsem musel měsíc a kousek čekat na to, než mi vůz přepsali a nedovolili mi zajistit si převod sám – přitom VTP měli k dispozici a já bych to měl převedené během 1 dne.

 • Josef N.

  Tak jsem právě provedl praktický test – naštěstí jenom po telefonu.
  Zavolal jsem do AAA, jestli mi můžou sdělit, na které pobočce je k vidění konkrétní vozidlo z internetové nabídky. (Nabídka byla lákavá, vozidlo mladší a zachovalejší než ostatní stejné modely v nabídce a za nižší cenu).
  Nejprve operátorka vehementně požadovala moje kontaktní údaje, které jsem samozřejmě neposkytl. Po mém dotazu na konkrétní vozidlo sdělila, že ho v databázi nemají, ale že mají spoustu jiných (starších a dražších). Na můj dotaz, kdy se vozidlo prodalo, odpověděla, že tyto informace neevidují! Ptal jsem se, proč není tedy staženo z nabídky a odpověď byla vskutku originální. Kdyby prý ho kupující vrátil, tak aby ho nemuseli do nabídky zadávat znovu.
  Evidentně se jedná o fiktivní vozidlo pro přilákání zákazníka.
  Myslím, že to úplně stačí k tomu, abych se AAA vyhnul obloukem.

  • Zajímavá poznámka, která by jistě stála za hlubší prověření některým ze státních orgánů na ochranu spotřebitele :-).

 • josef

  Tak skoda ze sem si to neprecet driv dnes sem koupil auto z aaa skodovku rok 2004 sice sme ji probrali fakt dukladne s mechanikem ale mam spatnej pocit a rad bych auto vratil ale nevim co se bude dit nebo vim cekani ale spis odstoupeni od smlouvi snad muzu do 7 dni a vrati me vsecky penize nevite jak to bude probihat .
  Omlouvam se za hrubky .

 • Michal

  Dobrý den. Těm extra výhodným autům na inzertních serverech říkají PPV ( předem prodané vozidlo ) a jsou to auta, která v nabídce nemají, chtějí jen zájemce dostat do prostorů bazaru a tam jim nabídnou auto jiné…dražší, horší atd… Říkal mi to kamarád, který tam pracoval. Jsou to parchanti, kteří prostě chtějí vydělat a kdo jim na to skočí je trouba.

 • Jirka

  Přátelé, také jsem skusil AAA. Chtěl jsem prodat Fábii r.v.2006, najeto 48 t.km . Rozhodně nedoporučuji. Něco jiného Vám nakukají do telefonů s tím, abyste rychle přijel. Pak čekáte hodnou dobu na přijetí. A pak příjdou po zkušební jízdě argumety pro snížení výkupní ceny bez mála o 50 %. Ovšem jednalo se o argumenty, které již znali z předběžného telefonického rozhovoru se mnou (auto je bez klimatezace a nemá el. stahovatelná přední okna). Tomuto podniku je třeba se vyhnou velkým obloukem. Personál je velice dobře vyškolen jak manipulovat s lidmi. Měkčí nátury zřejmě tuto firmu ještě držejí při životě.

  • Dobrý den,
   díky za příspěvek.

   Nikoliv měkčí nátury (i když ty také) ale hlavně “ohnutý trh”, kdy se díky různým praktikám daří likvidovat konkurenci. Mnoho z těch praktik je popsáno jak zde v článku, tak hlavně v příspěvcích reálných zákazníků.

   Díky za sdílení.

 • Maty

  Chlapci, diky moc za vsechny vase zkusenosti. Chci prodat sve male auto. Uz od cervna cekame na vetsi, kam naskladame nasi rodinku. Dnes dal muz inzerat na bazos. Ihned telefonat, kde mi nabizeli inzerci a po chvili smska od pani z acek. Asi dve hodiny na to inzerat zverejnili. Z acek telefonat. Kolegyne mi dala cislo. Trikrat dotaz, jestli jsem prvni majitel. Auto urcite chceme vykoupit za cenu, kterou nabizite. Proverim na pobocce v Praze, jestli to tak je. Ano, vykoupi to za cenu, kterou chcete. Kdy muzu prijet….. Mam male miminko, muzu prijet temer kdykoliv, ale nebudu nikde cekat. Klidne at si pro auto prijedou. Tak me prepoji primo na manazerku do Prahy, protoze ma vetsi kompetence. A ona rika, ze kolega za ni byl. Asi maji v ackach teleport. Rikam ji to samy, nebudu nikde s dvoumesicnim miminem v tomhle pocasi cekat, at si pro auto prijedou, kdyz ho tak chteji. Jenze s tim spojene naklady by snizily cenu cca o 10 tisic. At si dam dite nekam hlidat (uz vim proc)…..Kdyz ale prijedu a dohodneme se, klidne me kolegove odvezou zdarma domu. Domluvena schuzka na zitra v 11 hodin. Manzel mi malem utrh hlavu, kdyz jsem rekla, ze pojedu s malym do acek a pak najdu tyhle komenty……..se nedivim, ze by me vezli s kocarem domu po tom, co jsem si tady precetla a oni by me jeste odrbali nejmin o tricet tisic a ja bych se vezla gratis az domu, pecka….. Na prodej nespecham. Jen za tu zbytecnou cestu usetrim dva nanuky a pytlik orisku. Takze si zitra pohutnam, dam malymu pusu a pojedem spolu nanejvys kocarkem na prochajdu. Moc vam vsem dekuju a dobrou noc. M

 • Jirka

  Dle školitele vyjednávání používají AAA pouze takzvanou psychologickou hru casova ztráta. Čím déle strávíte s obchodem času, tím více jste ochotni jim auto prodat pod cenou, případně koupit za drahou cenu. Jelikož už chcete ten obchod nad kterým jste strávili hodinu či dvě ukončit. Cena při koupi vozu klesá s rostoucí vzdáleností od pobočky, tedy jsou schopni vám volat pár minut po odjezdu, případně druhý den.
  Obrana mnou vyzkoušená je dostat je do časově tísně. Prostě musím odjet, auto má ty a ty vady. Druhý den po 5 min dešti mělo auto prochcanou zadní sedačku.takze to mě definitivně odradilo, navíc žádný úpravy co jsem požadoval neudělali.

  Pokud chcete ukončit obchod tak stačí říct – dej mi to na diagnostiku – nemáš, bude za hodinu? Nezájem prodáváš šmejd čau. To mám potvrzeno i od automechanika co to zkoušel taky když tam byl jako doprovod z rodiny.nakecaj cokoliv a jsou schopny vám to ukázat před jízdou kdy vymažou chyby, ty tam naskakujou až provozem a použitím. Pokud třeba má Octavia 4×4 pohon tak pokud to na kluzkém trávníku nepoužijeme tak závada nevyskoci a ze bejvá často tato porucha ví jen mechanik co dělá léta v servisu škodovky a pak výměna stojí majlant. I když díly na škodovky jsou nejlevnější tak tadle výměna vás přijde na půlku kupní ceny
  Co se týče provizi – spotrebak s nízkým úrokem má tak 3 procenta, dřív a asi ještě teď žijou z poplatku za sjednání smlouvy- administrativní náklady a podobně pojmenování. U úroku asi 20 procent je provize asi 5-6 procent.takze AAA máj něco mezi tím. Tím pádem tam ještě budou desetitisícový poplatky co měl ESSOX třeba. ČNB nepomuze, to musíte přes advokáta a pak přes soud.a nejlépe si dojít až pro judikát k NSS jinak zákon a rozhodnutí soudu v tomhle státě nemá žádnou váhu. Ale najde se i ředitel konkrétně v Koop který si judikát vykládá po svém a podle něj se řídí celá firma včetně likvidace. Takže si pak musíte zaplatit advokáta že to fakt myslíte vážně.

 • Pepa

  Hej lidi díky, díky za toto. Koukal jsem pravě na ačka a celkem super vuz za super prachy ale už vim -předem prodane vozidlo :-D diky. Ušetřili jste mi nervy a jejich životy – asi bych tam někomu rozzflakal držu.

 • Petr

  Děkuji za komentáře, asi druhý měsíc sledují auta v Aaa bazaru,dokonce jsem byl dva krát v kanceláři, když už jsem skoro koupil auto na splátky ,při čemž mi cenu počítali z ceny za hotové.Naštěstí jsem se s nimi nedohodl(jak tak čtu příspěvky mohu být jen rád), ale byl jsem při jednání s manažerem i účetní dost chladný a ostražitý. Raději koupím nový vůz, ale doufám že nezažiji podobné patálie.

 • Adolf

  Dobrý den chtěl bych se zeptat zda li jde auto na splátky z aaa vratit jako do akontace na vyběr noveho vozu na splátky plus moje akontace k tomu?

  • To asi nejde cílit do diskuze na stránce, která se tomuto nevěnuje. Díky za pochopení.

 • Radek

  Dobry den, chcel by som sa spytat pri kupe auta v hotovosti v cene 200 000 kc, a na uver 160 000kc , aku zlavu mozem teoreticky dostat na kupu v hotovosti ked budem velmi neodbytny, ci maju velky priestor na hybanie s cenami aut. Dakujem

  • To asi nemůžeme nikdo zodpovědět, ale jak je napsáno – oni nabízí auta k prodeji na úvěr pod výkupní cenou. Jednak mají provize, za druhé vědí, že to spočítají na jiné podmínky v drtivé většině případů (nemůžu říci že ve všech) To znamená, že vám tuto cenu rozhodně nemohou dát za výkup za hotové.

 • Satan1

  Ahoj všem, loni jsem si vyhlédl Alfu Mito za 150tis. V dobrém stavu se hodně špatně shání. Tahle byla po první majitelce, původ ČR, 114kW, v pěkném stavu dle fotek. Vůz jsem si prověřil přes Cebii, žádný záznam o havárce, km taky seděly. Volal jsem paní na inzerát, prý auto už prodala do Áček a to bylo několik hodin od podání inzerátu. Tak si říkám ok uvidíme jaká bude cena. Po pár dnech měli auto v Áčkách za 170tis. Alfa se mi fakt líbila, tak jim zavolám…klasika řeči o převozu na pobočku a že se musím osobně dostavit a složit vratnou zálohu. Došel jsem tedy na pobočku čekal, složil zálohu a slíbili, že auto bude druhý den na pobočce, ať se stavím. Druhý den jsem došel a vůz stále nebyl na pobočce. Slíbili mi, že další den tam určitě bude, že jej právě převážejí. Došel jsem třetí den, řekli vůz tu máme od včerejška, je na dílně a potřebujeme jen opravit brzdy (nějaká formalita – prasklá hadička atd.). Zítra to bude k prodeji připravené. Už jsem si začínal říkat, jestli nemám raději vycouvat a chtít zálohu zpět, ale auto jsem chtěl a vybíral jej dlouho, tak jsem odešel sklamaně domů. Čtvrtý den telefonát: přijďte si pro peníze, při převozu jsme z vozem lehce bourali, asi už nebudete mít zájem. Došel jsem na pobočku, řekl jsem jestli by mi auto ukázali. Prý je jen lehce pomuchlaný přední nárazník. Pokud by to byla pouze kosmetika, tak by to pro mě nebyl problém s nějakou slevou z ceny. Byl nabořený nárazník a celý čumák, byl o cca 3-5° vyhnutý nahoru – škvíra vepředu na dveřích nahoře 4mm dole okolo 1cm. Vypadalo to jak kdyby auto vylétlo ze silnice a skočilo čumákem na svodidla. Přední nárazník tedy dole popraskaný, výměník klimatizace a možná i chladič taky chycený, geometrie kdo ví… Prodejce mi říká, že když vůz za 170tis. hned vezmu, tak mi k němu dá jako kompenzaci za havárii litá letní kola. Říkal jsem mu, že kola měli v inzerátu už napsaná a jsou v ceně. Popsal jsem mu závady, které jsem viděl. Pak začal, žeby mi dali tedy 10tis. slevu na opravu. Celkem mě to pobavilo. Říkám mu, že oprava bude určitě mnohem dražší, ale ok vezmeme auto do autorizáku Alfy a tam sdělí, kolik bude oprava stát a buď mi sníží cenu, nebo to opraví oni a pak prodají mě. Na to mi bylo sděleno, že autorizák ne, že to bude moc drahý a jim se to nevyplatí. A mě se to má vyplatit se slevou 10tis.? Na dotaz proč mi nesdělili rovnou, že je auto bourané při mé předchozí návštěvě prodejce jen mlčel. Vrátili mi litr a ani nepípli. Škoda jen mého času. Po pár týdnech byl vůz opět v nabídce jako nebouraný za 170tis. Doufám, že auto aspoň dobře opravili, nebo aspoň kupci tuto zkutečnost sdělili. Beru to jako znamení. Holt mi Alfa nebyla souzena…

  Je zajímavé, že u Áček je vůz k prodeji většinou jen na plecháčích s neorigo kryty a bez gumových/velurových koberečků. Osobně jsem se s tímto u jiných prodejců nesetkal. …Ačka jsou holt obchodnící.

  • Díky za sdílení zajímavé zkušenosti s nákupem v autobazaru AAA auto.
   Toto by se zdálo (prodej bouraného vozu jakou nebouraného) jako porušení zákona. Pokud by tomu bylo skutečně tak, nejen že by jednali v Áčkách neeticky, ale záměrně by klamali zákazníky asi tím nejhorším způsobem.

 • ota

  Ahoj, na internetu jsem projevil zájem o jedno z jejich aut. Neustále mi telefonovali a přesvědčovali ať zaplatím vratnou zálohu 2000kč a že mi auto převezou do Zlína. Na pobočce ve Zlíně jsem pracovníka důrazně upozornil, že pokud nebude auto v takovém stavu jak tvrdili, auto v žádném případě nekoupím. Auto mělo být dle inzerátu v absolutním top stavu,66 000km, perfektně vedená servisní knížka a z toho vyplývající tov. záruka (KIA,7let) atd. Technik asi usoudil, že převoz je zbytečný a sdělil mi, že auto je lehce poškrábané, má kola, které tam podle techničáku vůbec nemají být, na předepsaném servisu KIA více než 3 roky nikdo nebyl. Více nemusel pokračovat. Pokud bych zaplatil zálohu, možná bych peníze už neviděl. Smlouvu o záloze na převoz jsem přečetl jen velmi rychle, ale nejsem si jistý, že bych ji z nich dostal zpět. Po přečtení příspěvků na těchto stránkách jsem byl dost ostražitý. Děkuji všem diskutujícím.

  • Díky za příspěvek o vaší zkušenosti s AAA autobazaru. Myslím že je to další vypovídající reference o kvalitě poskytovaných služeb při prodeji ojetých vozů.

 • Markušenka

  Tak jsme podlehli a koupili.

  Financování na úvěr bylo totálně předražený, nabízené pojištění ještě více, oproti například české pojišťovně o 90%.

  Auto jsme zaplatili nakonec hotově. Odvezli domů. Při zaparkování na slunci se ozvala kovová rána. Nic menšího, než že z auta upadlo ochranné nerezové obložení zadního nárazníku, nakládací hrany – pěkný kus kovu! Bylo to tam nalepené silikonem! Jednoznačně servisáky z AAA (Mototechna), protože by jinak upadlo už dávno a nebylo by to tak čisté. Tím to ale nekončí, pod tím obložením se schovává lepenej nárazník, navíc totálně rozleptaný a na třech místech vyboulený působením chemie (acetátů)ze silikonu.
  Nový nárazník stojí cca 5000 plus práci. Ještě štěstí, že to neodletělo za jízdy, to by někomu šeredně poškodilo auto či čelní sklo.
  Vše nafoceno a zasláno do AAA a Mototechny, přesto trvají na tom, že chtějí vůz vidět, ale přijet nechtějí, náklady na cestu spojenou s reklamací uhradit nechtějí!
  Při vlastní koupi, jako forma slevy k ceně vozu byla dána sada zimních pneumatik. V čase předání nebyla sada dostupná, prodejce tvrdil, že to není žádný problém, že sadu zašle k nám domů přepravcem. Nyní ten stejný člověk tvrdí, že nic takového neřekl a že si musíme pro sadu pneumatik dojet. Přitom se oni zavázali k dodání!
  No rozhodně mají svůj styl jednání, jaký vidíte sami, rozhodně nejsou čistí, pravdomluvní a fér!
  Více okatou záměrně skrytou vadu vozu pohledat, vykrucovat se z dohody o dodání sady pneu nemluvě!
  Necháte jim bezmála 400tKč hotově a ještě tohle?
  No nebudu sprostej, ale rozhodně NEDOPORUČUJI!

  Jde konkrétně o pobočku v Teplicích.
  No pane řediteli, paní ředitelko, dobrou vizitku Vám tyto klamavé obchodní praktiky asi nepřinesou, je to přeci jen a jen Vaše vizitka!

  • Díky za sdílení.
   Bohužel negativní recenze a podvodné praktiky autobazaru zůstávají bez povšimnutí úřadů.
   Na internetu je pak převálcují masy uměle vytvořených pozitivních a neutrálních recenzí na “recenzivních webech”.

 • Dáša

  Dobrý den, můžu mít dotaz? Máte někdo zkušenost s reklamací? Dva týdny zpátky jsme u áček koupili auto. Ujelo cca 400 km a dojezdilo… Nejde na všechny válce, hlásí chybu motoru. Hned jsme jeli do bazaru a informovali se o dalším postupu. Prodejce nás ujišťoval, že si ho máme dát opravit do jakéhokoliv servisu a pojišťovna nám částku proplatí. A kdyby ji náhodou neproplatila pojišťovna, že nám ji případně proplatí áčka. Po přečtení recenzí tomu přestávám věřit… Záležitost je čerstvá, stalo se to o víkendu, takže zatím máme auto doma. Můžete mi někdo poradit?
  Děkuji.

  • Podvedený

   v žádném případě neopravujte, jednak by vam nic neproplatili, navíc mají dáno, že při reklamaci nemáte nic opravovat, to vam rekli jen pro to, aby s vámi potom mohli zamést…a to, ze vam poradili opravu samozrejme zaprou
   momentalne resim reklamaci a naprosto otresna zkušenost, lzou a vse shazuji arogantne ze stolu
   obratil jsem se na jejich ombudsmana a pokud ani tam neuspeji s odstoupenim od smlouvy, dam to k soudu, vse sepisu, dam sem a do všech medii, na internet a na všechny urady

  • Marcela

   Dobrý den,my ted také reklamujeme skrytou vady na autě.
   Mohu jen říci,že bezvýsledně.Jsou chytří a ve smlouvách mají vše ošetřené, i když vám nabulíkují co chtějí.Nevím co budu dělat dál.
   Držte se ,ať vám to dobře dopadne.

 • jozef panaško

  Když auto prodavate podepišete smlouvu a 60 dni musite za auto platit zak.pojistku…maji takovou lehotu na prodej….když ale koupite auto tak do deseti dni musite prepsat …již nikdy auto za aček a to ješte mam dalši skušenosti s jejich fer jednani….

 • Veronika

  Zdravim vsechny, rada bych se zeptala, jakou mate zkusenost s odkupem vozu v miste bydliste. Od minuleho tydne me Acka nahaneji, ze si pro auto prijedou, ale bud to casove ztroskota na jejich nebo na moji strane. Auto je prakticky nove, ma najeto 6tis.km, takze verim, ze zajem opravdu maji. Jen mam pochybnosti, ze chteji opravdu prijet a jde pouze o dalsi z jejich praktik. Budou me natahovat a pak ukecavat, at prijedu sama, coz rozhodne neudelam… Diky za reakce!

  • Dobrý den,
   můžete se setkat se dvěma situacemi, buď vás budou přemlouvat k přijetí (ze spousty nesmyslných důvodů), nebo přijedou a zkusí srazit nesmyslně cenu.
   I pokud přijedou, určitě na místě nic nepodepisujte, pokud nedají “peníze na dřevo” bo vás stejně potáhnou podepsat smlouvu jinam, a tam si projdete obvyklou procedurou čekání a snižování ceny.

 • Josef

  Dobrý den,
  máme úplně stejnou zkušenost s prodejem vozu. Po telefonu nabízí částku ,která je větší než hodnota vozu, ale musíte přijet ten den ,protože mají speciální akci (otvírají novou pobočku) a vykupují za mimořádné ceny, tak rychle. Po menším zpoždění volají, že už na naše auto čeká nový majitel, kde jsme. Po příjezdu do AAA , napětí a čas, už je asi zbytečné popisovat. Cena samozřejmě o 1/3 menší než po telefonu.
  Nejvíce mě mrzí ta prolhanost kolem všeho a jak si s vámi hrají, je to ponižující a od začátku neférové jednání, které by naše společnost neměla tolerovat. Asi jediná možnost je nepodporovat je a tím je vyřadit z trhu. Nakonec jsem rád , že naše auto nebude součástí jejich podvodu.

 • Zdravím,
  přemýšlím nad koupi Fordu Mondea, jen ne na ty jejich hloupé splátky, ale prostě vše hotově. zde je příklad, kdy auto je hotově za 130 000. Jde mi o to, jestli si třeba ještě nezvýšili cenu o nějakou provizi nebo za papírování apod.
  Kupování přes inzerát se obávám, jelikož to není nikde 100% prověřeno a už ani nechci žádné auto ze zahraničí, neboť jsem si přečetl příručku sdružení sova, proto začínám přemýšlet o AAA, navíc jsem si přečetl asi sto zkušeností s auto esa, které byly jednoduše jen o špatných zkušenostech. Mám pobočku hned do deseti minut busem v Praze – přemýšlím nad tím, že bych tam zašel a zeptal se na ono auto osobně a tak. Myslíte, že když budu chtít zaplatit hotově plnou částku, že nebude nějaký problém?

  Děkuji za odpověď
  Daniel P

  • Děkuji za pokus vložit linkbuildingový komentář. Kdybyste tam nenechali značku kódu u url adres, tak bych tam snad i odkaz na AAA auto nechal, takto mi to přijde, jako že o praktikách víte a ani je neřešíte, místo toho vkládáte podvodné komentáře, které mají zmírnit reakce lidí na tento článek. To je snad na úrovni trolingu, kterou používá Kreml.

   Nezlobte se.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*