+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek
samuel hornek narozeniny

Hodně štěstí, zdraví a malý dárek

7.1 2014 10 Komentářů

Dnes mám narozeniny a tak vám chci dát narozeninový dárek a podělit se s vámi o pár informací, které vám možná přinesou hodně štěstí a zdraví.

Tímto článkem bych chtěl sdělit jedno malé poselství. Nejdůležitějším skokem za poslední rok je, že jsem si začal plnit sny. Zatím jen ty menší, abych si ozkoušel, jestli to opravdu funguje. Zjistil jsem, že ano. Stačí jiný úhel pohledu a můžete si splnit vše, co chcete.samuel hornek narozeniny

Dneska ráno jsem se vzbudil v novém bytě a radoval se, že můžu bydlet v tak úžasné lokalitě. V duchu jsem se opravdu smál, jak snadné může být splnění malého snu. Pronajali jsme si malý byt v Praze na Troje (občas tam točím „rozhovory v zimní zahradě“). Je hned u Trojského zámku s vyhlídkou na vinice botanické zahrady a jen pár desítek kroků od zoologické zahrady.

Vtipné je když parkuji naší obyčejnou Hyundai i20 a vedle stojí Lexus a Porsche, v lokalitě, kde si normální člověk nemůže dovolit koupit byt, protože by ho splácel tak 50 let. Jak se nám to povedlo? Je to jednoduché, uvažovali jsme jinak než většina lidí. Člověk si řekne drahá lokalita, drahé bydlení a ani ho nenapadne, zapátrat v pěkné lokalitě. Tam je to určitě drahé. Právě proto, že tam většina lidí po bydlení nepátrala, mohli jsme si splnit malý sen. Je to super prostředí pro dítě i pro práci, kousek do centra a přitom je kolem samá zeleň a klid. Když se nám chce, můžeme okamžitě do zoo nebo do Stromovky. Náklady jsou přitom podobné jako za bydlení v obdobném bytě na sídlišti.

Proč Vám to píšu??

Lidi přejí k narozeninám hodně štěstí. Co to ale znamená? Přijde snad štěstí za mnou, když mi ho někdo popřeje? Asi těžko. Štěstí člověk musí hledat uvnitř sebe, jen tam ho může nalézt. Musí vědět, co ho činí šťastným a dělat to. Pokud člověk nežije přítomností a své sny plánuje uskutečnit až později (až vydělá na dům, až zaplatí hypotéku, až dokončí projekt), zřejmě nebude nikdy šťastný. Štěstí je totiž stav mysli v přítomnosti. Nemůžete být šťastní za rok, jste šťastní právě teď.

A tento rok se mi splnilo právě několik menších snů, které na sebe navazují a postupně tvoří skutečně šťastný život. Neříkám, půjčete si na své sny. Ale pokud chcete mít chatu u moře, zapátrejte a prostě si ji na pár měsíců pronajměte. Uvidíte, že náklady nebudou o moc vyšší než běžná režie vaší domácnosti. Splníte si sen a budete zase o něco šťastnější.

Zdraví

Toho jsem také dneska dostal dost. Docela se mi hodí, protože jsem o něj předloňském roce přišel a celý minulý rok jsem se postupně dával dohromady. Stalo se to právě proto, že jsem se místo plnění svých snů věnoval něčemu, co mělo splnit mé sny v budoucnu. Dřel jsem jako mezek a čím víc jsem se snažil, tím hůř to šlo. Nakonec jsem dostal srdeční arytmii, utratil většinu peněz a podnikání jsem ukončil. Štěstí v budoucnu prostě nefungovalo.

Jsem hrozně rád, že se to stalo. Musel jsem totiž kompletně změnit své návyky a způsob uvažování. Když najednou nemůžete pracovat 12 hodin denně, musíte začít dělat věci úplně jinak.

Založil jsem tedy tento web, blog a začal odpočinkový rok, při kterém jsem se začal soustředit víc na přítomnost a na to co mě činní šťastným. Začal můj odpočinkový rok.

V odpočinkovém roce, jsem se začal soustředit na to, co mě dělá šťastným. Věci se najednou dali do pohybu. Postupně, krok za krokem, se vše mění tak jak to chci mít. Jde to pomaleji než bych si přál ale všechno se postupně plní. V roce kdy jsem pracoval úplně nejméně (loni) jsem vydělal víc než v letech kdy jsem pracoval třeba 6 dní v týdnu.

Když totiž začnete přemýšlet nad tím, jak si splnit své sny hned, musíte tomu přizpůsobit okolí a s trochou „štěstí“ se vám to podaří. Pak jste psychicky víc v pohodě a dostanete i to zdraví.

 

Stačí zadat email do formuláře pod tímto článkem a přijde vám email a přístupové údaje. Dále vám budu posílat informace a vám se buď zalíbí a budete odebírat, nebo se nezalíbí a vy se odhlásíte. Přístupové údaje budou v neděli 12.1 smazány a další vzdělávání je čistě ve vaší režii.

Pokud byste chtěli vy něco darovat mě. Největším dárkem bude, když dáte like článku, nebo přímo zkopírujete url adresu tohoto článku na svůj Facebook. Takový dárek totiž pomůže nejenom mě, ale i někomu dalšímu.

OZ_728x90

Přeji Vám hodně štěstí a zdraví.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Komentáře

 • Jan Šel

  Ahoj Samueli, perfektní článek, je super koukat jak každý další tvůj článek je lepší a lepší. Jsme zvědavej co bude u Tebe dál, gratuluji :-)

  • Ahoj,
   ale je to “dřina” :).

   Chci psát lepší a lepší články a zapracovat na gramatice, to je moje malé předsevzetí do nového roku.

   • Jindra

    Samueli ahoj; no, na té gramatice by to zapracovat chtělo. Ty pravopisné chyby na této stránce jsou vcelku zbytečné a rušivé. Ale jinak – skvělá práce!

 • Samuel, tak k narodeninam prajem len vsetko dobre, nech vas obchadza vsetko zle :-)
  Ja som vam uz nieco “daroval” – http://durcek.blogspot.sk/2014/01/vyhral-som-kurz-affiliate-marketingu.html. Bude to na pokracovanie, ako postupujem-e. Drzim palce

 • Samuel, super, pekne postupuješ krok po krôčku, sledujem Ťa už dlhšie a držím palce :-).
  Mohol si tie prístupy dať o pár dní dlhšie, veď od piatka do nedele sme na Jirkovi v Prahe… :-(

 • libunky

  Děkuji a přeji krásné žití, ať se daří

 • Vše nejlepší k narozeninám a děkuji za první skvělé motivační video! :-) Svatava

 • Samueli – opožděně, ale přece – vše nejlepší ke tvým narozeninám (zdraví, štěstí, lásku, úspěchy) a děkuji ti za to, že mě učíš. Mohu potvdit to co píšeš. Předpokládám, že ten účastník jsem já :). Je zajímavé, že jsme teď jen v 1/5 kurzu, ale opravdu mě to posunulo. Kurz je na to, co obsahuje velmi levný a jestli bude ještě 4x větší obsah než doposud, tak jsem zvědav na to, co ještě pochytím. Můžete se sami přesvědčit, že je Samuel v tom co děla odborník a když si vygooglujete důležitá slova pro novou školu návyků, tak soupeřím prozatím právě se Samuelem o první příčky ve vyhledávání slov Škola návyků, Pavel Říha atd. a to jak na seznamu, tak na Google (bez reklamy na skliku, či Google Adwords). To bych před pár týdny nedokázal a naopak jsem ztrácel čas zbytečným spamováním na Facebooku.

 • Ahoj.
  pěkný článek. Také se mi líbila tvá přednáška na 7. AČ.
  Tak kdybys dodatečně chtěl dárek, třeba v podobě zpětného odkazu nebo článku, řekni si a pošlu seznam webů. :-)

  Jan Pokorný

  • Díky, to vždy potěší.

   Teď mám tolik práce že výměnu vůbec neřeším. Přesto děkuji

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*