+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)

Doba jde od desíti k pěti. Zde je srovnání, proč uspět v podnikání právě dnes

Píší se 70. léta 20. století. Kdesi v Americe dva studenti připravují na koleji projekt, díky kterému si přijdou k pohádkovému bohatství. Mezitím, také v Americe, je celá země na kolenou. Důvodem je ropná krize. Během jednoho roku stoupla cena ropy ze tří na 12 dolarů za barel. Zemi čekala dlouhá krize a ještě delší fronty u čerpacích stanic. Nedostatek rizikového investičního kapitálu uvrhl zemi do dlouhodobé recese. I přesto všechno, nebo právě proto, vznikaly v této době firmy, které dobyly celý svět. Takže využijte příležitost a založte firmu. Možná právě ona bude tou další, které se to povede.

Příležitosti se vyskytují v dobrých i špatných časech. Příležitosti v těch špatných bývají dokonce ty nejlepší. V době, kdy jde vše od deseti k pěti je pravděpodobnější, že uspějete. Důvod? V období prosperity je obrovská konkurence. Konkurenční boj je tak silný, že jsou firmy dokonce ochotné dlouhodobě tratit, jen aby vás zničili. V krizi vás pravděpodobně nic takového nepotká. Ba naopak, v době, kdy všichni šetří, nejsou investoři ochotni investovat a vy tak máte daleko menší konkurenci.

Bill Gates a Steve Jobs, dva kluci bez univerzitního titulu, založili společnost v té „nejlepší době“. Firmu založili, když v USA platila drastická opatření. Například na dálnicích byla rychlost omezena jen na 55 mil za hodinu. Prezident Jimmy Carter musel mít při svých projevech svetr, protože v Bílém domě si nemohli dovolit příliš topit.

Nuže, přestaňte si stěžovat na to, že nám stát znepříjemňuje život a „utahuje opasky“. Berte to jako výzvu a příležitost. Protože právě teď je ta nejlepší doba na dobré projekty. Jediné na co se můžete těšit je to, že doba bude zaručeně ještě „lepší“.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Zapojte se do diskuse!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*