+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)

Díky všem za neúspěch a neštěstí DOOPRAVDY

11.6 2013 1 Komentář

Myslím, že tohle je velmi aktuální téma. Poslední dobou si uvědomuji, jak moc je dobře, že některé moje projekty absolutně pohořely. Ano, přiznávám se, někdy jsem dělal věci hodně špatně. S odstupem času poznávám, že mě to k něčemu dovedlo. Tento článek je tedy poselstvím, že i neštěstí, které Vás potká, má svůj hlubší smysl.

Jedno známé české přísloví praví, že „i pád na hubu je cesta kupředu“. Jistě jste to někdy zažili i Vy, možná to právě zažíváte. Já jsem svůj velký „pád“ zažil před rokem a půl, kdy jsem opustil zaměstnání a rozhodl se opět vykročit z davu – začít OPĚT podnikat.

Protože žijeme v době internetu, rozhodl jsem se, že svoji budoucnost pevně spojím s internetem. Nevěděl jsem absolutně nic o tom, do čeho jdu. Dokonce jsem neměl ani základní znalosti a nevěděl jsem, že k zaregistrování domény a vytvoření webu potřebuji také webhosting. Vymyslel jsem za měsíc„kvalitní“ projekt a šel do akce. A protože jsem neměl vlastní prostředky, tak jsem si je půjčil od bankéřů.

Potom, jelikož jsem neměl žádné praktické zkušenosti s tvorbou webových stránek, jsem udělal sérii osudových chyb, které mě dovedli tam, kde jsem dnes. Začal jsem spolupracovat s lidmi, kteří se tvářili jako odborníci, ale ve skutečnosti neudělali nic dobře. To se mi podařilo několikrát zopakovat 8-) . Ve velmi krátké době se mi podařilo „propálit“ většinu peněz. Svoji nevědomost jsem se snažil nahradit dvojnásobkem práce, díky které jsem si velmi rychle (v synergii s finančním pressem) uhnal srdeční arytmii.

Dnes to vše beru jako Investici do vzdělání. Díky tomu, že jsem se nebál, jsem vyzkoušel všechny dostupné typy internetového marketingu a mnoho funkčních i nefunkčních služeb. Část peněz jsem také investoval do vzdělání přímo. Začal jsem se věnovat online marketingu naplno a uviděl jsem tu příležitost. Většina firem, které nabízejí marketingové služby, totiž myslí jen na svůj prospěch a produkty/služby které nabízejí. Takže vůbec nevyužívají synergii, kterou poskytuje online marketing a už vůbec neprozradí zákazníkům, že stačí jen málo informací a základní zvládnutí 7 technik internetového marketingu a úspěch je zaručen.

OZ_728x90

Udělal jsem životní rozhodnutí! Poslední peníze (cca 7000Kč) jsem investoval do vytvoření tohoto blogu. Blog, věc kterou mnoho lidí považuje plýtvání časem a „honění ega“, jsem založil v polovině února. Jelikož jsem na něm zúročil zkušenosti s marketingu, vydělal mi hned v březnu 15 000Kč, které jsem ihned reinvestoval. NO A TEĎ! Minulý týden mi BLOG (taková blbost) vydělal přes 36 000 za týden (20 hodin práce). Na zakázkách získaných nepřímo jsem však získal daleko více. Vydal jsem ebook o 4 krocích k efektivnímu marketingu, získal několik set kontaktů a do mého „V.I.P klubu strýčka Sama“ se každý den přihlásí několik lidí. P.S. Přihlaste se taky :lol: .

TEĎ VÁM TEDY DĚKUJI!!! Děkuji všem, kteří jste mě podrazili. Děkuji všem, kteří neposkytujete kvalitní služby, nebo radíte lidem a přitom víte prd. Díky všem známým, co mi nevěřili, že to dám. Děkuji ale také všem, kteří mi dobře poradili nebo se snaží odvádět dobré a poctivé služby. Bez Vás bych totiž ještě stále dělal něco pro peníze a ne pro ostatní a pro zábavu. Prostě jsem využil krach jako příležitost. Vyplatilo se a jsem za to vděčný (teď už jen doléčit to srdíčko).

Chtěl jsem článkem předat jedno poselství. Pokud se Vám zrovna nedaří, spláchly jste svůj projekt do záchodu nebo Vám voda spláchla vše ostatní, DOSTALI JSTE ŠANCI. Vím, že přímo v té situaci se to tak dá brát jen těžko a vztek střídá zoufalství. Postupně, jak čas plyne, věci se dějí, to člověk sám pozná. Tam kde jedni vidí nebezpečí nebo útrapy vidí strategicky přemýšlející člověk příležitost.

Pokud  zrovna není vše podle Vašich představ a zhroutil se vám vztah, bydlení, projekt nebo jste přišli o zaměstnání, vezměte to jako příležitost. (Vím, není to jednoduché, sám jsem to několikrát zažil). Využijte příležitost a představte si budoucnost, tak jak se Vám líbí. Dejte si pár hodin na snění a představte si svou „zářivou budoucnost“, může to být nové auto, nově vybavený a opravený dům nebo zaměstnání, které vás skutečně baví a naplňuje. Vyprdněte se na to, co říkají ostatní, udělejte vše pro to, abyste dosáhli svého snu, protože příležitost se objevuje zrovna v momentech, kdy to třeba ani nečekáme.

„If your happiness depends on what somebody else does, I guess you do have a problem.“
Jestliže tvoje štěstí závisí na tom, co dělá někdo druhý, pak máš, myslím, problém. (Richard Bach)

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Komentáře

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*