+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek
ben-sweet-2LowviVHZ-E-unsplash

Co mi dala přeražená páteř

Pokaždé když se člověku něco stane, (rozchod, vyhazov z práce, nebo zranění) má možnost se zamyslet nad kroky, které ho dovedly až k současnému stavu. V lepším případě si z toho odnese i něco víc než trvalé následky.

Přeražená páteř je podle mě zrovna jedna z takových situací a i když to zní hrozně, nebojte. Jsem naštěstí cíťa a nejím maso, takže moje váha je docela nízká a i díky tomu pátěř až na jednu ploténku vydržela. Čekalo mě jen trochu bolesti a dva měsíce s krunýřem na hrudníku. Moje hlava ale mezi tím šrotovala na plno a tak jsem se mohl zamyslet.

1. Zvolni kámo

Patřím jednoznačně do škatulky “workoholik”. Jsem schopný vstát v šest a v sedm se vrátit z práce, u dokumentů na Prima Zoom pak ještě vyřizovat korespondenci, nebo připravovat další projekt. Prostě, když děláte něco co vás baví, moc to jako práci nevnímáte, nerozlišujete zda je pondělí nebo sobota.

Pravdu je, že když jsem teď zvolnit musel, tak jsem zvolnil a víte co – jde to :-). Nevím, jak dlouho mi to vydrží, ale užívám si teď trochu víc volna. Ono se to nepo*ere, a pokud ano, pravděpodobně bych tomu nezabránil. Jediné nad čím nyní přemýšlím je moje zastupitelnost. Nemám problém s delegováním, ale jsou činnosti, které nyní nemá nikdo další pod kontrolou a na tom potřebuji zapracovat.

2. Kam směřuješ?

Myslím, že většina čtenářů tak nějak tuší, kam směřuje. Nebo alespoň kam chce směřovat. Zná své cíle. Ale čas od času nastane situace, kdy máte větší možnost zrevidovat, jak si vedete. To co vás vedlo k cílům před půl rokem již dnes stejnou službu dělat nemusí. Můžete se klidně honit za vlastním ocasem a ani si toho nevšimnete.

Mě tohle uvažování přivedlo ke dvěma projektům, které nyní prozkoumávám jako příležitosti. Možná si tu o nich přečtete. Uvidím, co z průzkumu proveditelnosti vzejde.

3. Follow love

Před týdnem jsem byl na víkendové akci “Mastermind podnikání”. Skvělá akce, kdy si 20 podnikatelů tři dny vyměňovalo zkušenosti, kontakty, navzájem si dávalo zpětnou vazbu. Je pravda, že kdybych neměl krunýř na páteři, pravděpodobně bych nejel a dělal něco jiného. Zazněla tam (po pár pivech) moc pěkná myšlenka “Follow money”. To je moc dobrá věc, firmu totiž řídí peníze. Já jsem si tuhle myšlenku upravil, protože velmi často v Čechách říkáme penězům “love”. A myslím, že ten skutečný klíč ke štěstí je najít rovnováhou mezi “follow money” a “follow love”. Když následujete jen peníze, využíváte příležitostí, ale když následujete lásku, najdete to, co je vaší vášní.

Možná to nejdůležitější pro podnikatele je objevit to “follow love” v těchto dvou významech a spojit je v jedné činnosti.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Zapojte se do diskuse!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*