+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek
photo-1434472007488-8d47f604f644

Buďte skeptický optimista

Není vody bez deště a není smíchu bez pláče, bla bla bla

Prostě chci říct, že podnikání a život není vždy procházka nákupním centrem. Někdy váš čeká cesta rozblácenou cestou a jindy svítí slunko, když má zrovna pršet. Tak jak se k tomu správně postavit a někam to dotáhnout?

Podnikatel se má řídit dvěma pravidly

  1. Být v každé době optimistou, protože jinak by nemohl mít velké plány a vznešené cíle.
  2. Být v každé situaci pesimistou, aby včas odhalil nedostatky a skryté hrozby u svých investic a byl schopný rychle a pružně reagovat v případě, že se optimistický scénář podělá.

Takže tu máme dvě protichůdné vlastnosti, které musíte obě ovládat, abyste byli v podnikání opravdu dobří.

Když budete jenom pesimista, tak budete možná chrlit cynické vtípky jedna radost, ale zaručeně nebudete jeden z těch, co půjdou zkusit vytvořit něco nového a unikátního. Spíše budete ten, který nezkusí pro jistotu vůbec nic, protože proč se snažit, když se to stejně podělá. A ano, máte pravdu, bude hůř.

Beznadějný optimista na tom nebude o nic lépe. Možná bude věřit na zářivý zítřek, ale jakmile se něco nepodaří, bude zdrcen. Bude si zřejmě říkat jak to, že to je to červené, když to mělo být modré a nebude schopný pružně a včas zareagovat.

A právě proto tyto dvě vlastnosti zkombinujte

Buďte skeptičtí, protože člověk, kterého můžete nejsnáze obelhat, jste vy sami. Pokud do něčeho dáváte energii, čas i peníze, tak je důležité vědět, jaké jsou zápory. A věřte, že vše má své + i -.

Buďte optimisty, abyste se nebáli zkusit nové věci. Buďte optimisti, abyste mohli čelit výzvám a porazit tabulkově silnější vítěze, než jste vy sami. Ono to dnes ani jinak nejde.

Pokud tyto vlastnosti nezkombinujete, budete průměrní a nezbyde vám nic jiného, než se jako otrok tlačit v metru.

V nadcházejících týdnech vám ukážu:

  • Milionový blog -> část druhá (aneb Mooreův zákon v podnikání).
  • Případovou studii jak začít podnikat se dvěma tisíci korun a vydělávat hned první měsíc i bez velkých zkušeností. Kde jinde než na internetu. :)
  • A další dva pikantní články, které vám hodně pomůžou s růstem, financemi a budou dobrou inspirací.

No a nyní jděte a staňte se skeptickým optimistou. Vše prověřujte a zároveň se nebojte zkoušet nové věci, protože bez zkoušení není zkušeností.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Zapojte se do diskuse!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*