+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek
SAM_6408

6 věcí, díky kterým máte velkou šanci stát se miliardářem

Ano, je to pravda. Možná jste to právě vy, kdo má obrovskou šanci stát se novým dolarovým miliardářem. Jestli už Vám je alespoň 20 let, tak jste asi přišli na to, že o úspěchu nerozhoduje jenom vaše vzdělání a objemné konto vašich rodičů. Samozřejmě vzdělání je důležité, ale říká se, že pro úspěch se člověk musí narodit. A co vy? Máte šťastnou hvězdu?. Máte předpoklady patřit mezi  4% nejbohatších lidí světa? Tak to zjistěte.

Bohužel je to tak, úspěch není jen o píli. Také není jenom o štěstí. Jsou některé věci, které neovlivníte a rozhodují o tom, zda budete mít tučné konto. Zde je pár věcí, které mě napadli. Budu rád, když je doplníte do komentářů o své názory.

Nosíte pěkné jméno

Myslíte, že jméno nehraje žádnou roli? Jak vysvětlíte, že nejrychlejší muž planety se jmenuje „Usain Bolt“ (bolt = blesk), nebo že legendární skokan z kosmu nosí jméno Felix (podle jednoho výkladu „celý život šťastný“ podle jiného je to odvozenina od slova fénix). I v případě, že nevěříte na osudovost jmen, budete mít s „hloupým“ jménem daleko těžší start. Představte si, že na klíčovou schůzku přijdou dva lidé, jeden se představí jako „Honza Knedlík“ a druhý jako „Abraham Kánský“. Koho si jejich obchodní partner zapamatuje? Je to ostatně důvod, proč se někteří podnikatelé nechávají přejmenovat, nebo si jméno upravují. Př. Johny Vanhara, Michael Rostock Poplar nebo asi nejznámější „Bill Gates“ (William Henry Gates).

OZ_728x90

Máte sourozence

Máte bratra, sestru nebo více sourozenců? Jste na dobré cestě stát se bohatším člověkem. Lidé s více sourozenci jsou ochotnější brát na sebe odpovědnost (pokud nejste nejmladší :-D ). Statisticky mají trvalejší a pevnější manželství a mají vztah k rodině. Pokud máte stabilnější a pevnější manželství, zřejmě Vás v životě nevyčerpá tolik rozvodových řízení. Psychická pohoda, kterou Vám dodá rodina je k nezaplacení.

Jste outsider

Málokdo má takovou touhu se prosadit jako někdo, kdo byl celé mládí na okraji zájmu. Zažili jste na základní škole posměšky? Máte dvě možnosti: A. Všem ukažte že na to máte. Dokažte to hlavně sobě! B. Přiznejte si, že jste Looser, začněte si pěstovat sklony k alkoholismu a sebelítosti.

Jste introvert

Myslíte, že je potřeba skvěle mluvit na veřejnosti a všechny oslnit svým šarmem? Právě lidé, co žijí v ústraní a v tichosti si staví svůj sen, mají větší šanci na velký projekt. Člověk co se rád „předvádí“ pravděpodobně skončí v nějaké korporátní společnosti, bude si vozit svojí tlustou prdel v BMW a všem ukáže, že na to má. Podívejte se na Billa Gatese nebo zakladatele Facebooku Marka Elliota Zuckerberga. Jsou to lidé, kterých byste si na ulici třeba ani nevšilmi.

Jste štíhlí?

Jasně, když už ty peníze máte a sedíte 12 hodin denně v kanceláři tak trochu přiberete. Pokud je ještě nemáte a máte 120 kilo, je velká šance, že nedokážete bojovat se zlozvyky.  Dodržovat sebekázeň je k velkým cílům potřeba.

Máte bohaté rodiče

Tak jo, přiznejme si to. Když se podíváte na seznam nejbohatších lidí světa, je tam docela dost lidí, kteří své bohatství zdědili. Pokud jste potomkem někoho z TOP 20 nebo dokonce stovky nejbohatších lidí světa, jste v pohodě.

nebohatší lidé světa - planety - na zemi

A jak se cítíte dneska vy? Můžeme se těšit na vaši karikaturu v top 30 nejbohatších? Co rozhoduje o vašem úspěchu. Já se těším až se tam s vámi v důchodu potkám  8-).

 

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Zapojte se do diskuse!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*