+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek

Slibuj méně X Dávej více, Rozhovor s Martinem Mažárem nejen o video Kurzu

Dnes jsem připravil rozhovor s odborníkem na psychologii prodeje a trenérem prodejních dovedností Martinem Mažárem. V první řadě jsem se chtěl dozvědět více o tom, proč začal podnikat v „Čechách nepříliš populárním“ oboru finančního a pojistného poradenství.V druhé části rozhovoru jsme se zaměřili na Martinovi aktivity, co mu přinášejí a prozradíme nějaké podrobnosti o online kurzu pro finanční poradce a obchodníky, který nese název PredajNaruby.sk. Rozhovor určitě stojí za pozornost.

Ahoj Martine a děkuji, že sis na mně udělal čas. Tvoje jméno není v Čechách, na rozdíl od Slovenska, tak známé. Mohl by ses čtenářům představit ve třech větách a prozradit nějaké svoje životní motto?

Volám sa Martin Mažár, som tréner a konzultant predajných zručnosti a psychológie predaja. Pomáham obchodníkom a podnikateľom zefektívňovať predajný proces, aby mohli pracovať menej a zarábať viac.

Vím o tobě, že ačkoliv již léta děláš školení a kurzy prodejních dovedností, začínal jsi ve velmi kontroverzním oboru, kterému lidé příliš nedůvěřují. Proč tě to táhlo k prodeji finančních a pojistných produktů a jak jsi překonával úvodní nedůvěru svých klientů, když jsi začínal?

Jednoznačne ma tam pritiahli peniaze. Finanční poradcovia sú veľmi dobre platení. V tom čase mi stačilo spraviť len tri zmluvy za mesiac a mal toľko zarobené ako ostatní za mesiac práce. V začiatkoch som to mal veľmi ťažké, lebo som začínal ako hodne mladý, takže ľudia mi skutočne moc nedôverovali. Kompenzoval som to tým, že som sa veľa učil, aby som mal aspoň vedomosti taktiež som chodil vždy pekne v obleku a v kravate oblečený  8-).

OZ_728x90

13let je dlouhá doba, trh se změnil, zákazníci se změnili. Co vidíš jako nejmarkantnější rozdíl v chování zákazníků a jak se s ním má obchodník vypořádat?

Najväčší rozdiel je, že vtedy internet nebol tak rozšírený a ľudia nemali takú dostupnosť k informáciam. Takže vždy keď potrebovali informácie o produkte, tak nemali inú možnosť, len osloviť obchodníka. Dnes túto výhodu obchodníci už nemajú, lebo zákazník všetky informácie nájde na internete. Preto menej často sa stáva, že zákazník príde za Vámi sám od seba.

Když se ještě vrátíme k tvé minulosti, jak moc tě deprimovalo domlouvání schůzek? Dařilo se? Vím, že je to někdy až otravná práce. Já sám jsem chvilku dělal obchodníka marketingových produktů a mněl jsem úspěšnost 30% na domluvenou schůzku a to samé na prodej produktu, tak by mně zajímalo, jestli je to hodně nebo málo :lol: .

30% je taký priemer. Před rokmi, keď som ja začínal, tak úspešnosť bola až dvojnásobná. Takže bežne som mal dohodnutý až 6 stretnutí z 10 telefonátov.

Je ještě teď vhodná doba, začít pracovat jako finanční poradce, nebo už „zlatá éra“ finančního poradenství pominula? Pro koho je to práce? Vidím inzeráty, které lákají kohokoliv, i bez vzdělání. Přesto si ale myslím, že bez nějakých osobnostních předpokladů to nepůjde. Jak to vidíš?

Podľa mňa je stále dobrá doba začať. Finančné poradenstvo je jeden z mála oborov, kde sa môžete dostať k nadštandardným príjmom aj keď nemáte vysokoškolské vzdelanie. Táto práca je hlavne pre ľudí, ktorí sa neboja komunikovať s cudzími ľuďmi a sú ochotní pracovať. Hovorí sa, že hamblivý finančný poradca ma chudé deti J

KONEČNĚ. Co tvůj kurz PredajNaruby, slibuje mnoho. Co myslíš, je vhodný jen pro tvůj obor, nebo ho mám doporučovat i čtenářům mého webu, což jsou hlavně drobní podnikatelé na „volné noze“ se zájmem o marketing. Co jim přinese?

Môj kurz predaj naruby je ušitý finančním poradcom na mieru, ale to čo v ňom hovorím je využiteľné aj pre ľudí na voľnej nohe. To pre koho to nie je, sú firmy, ktoré majú viac zamestnanocov. V kurze sa ľudia dozvedia, ako docieliť, aby im klienti sami volali. Využívam na to najmä moderné technológie a internet.

Jak dlouho jsi svůj kurz (dnes se tomu říká infoprodukt) připravoval?

3 roky som čerpal skúsenosti, učil sa a testoval a od decembram minulého roka začal tvoriť kurz, ktorý dnes uzrel svetlo světa :-D .Takže približne tri roky skúsenosti a učenia a pol roka príprav.

Určitě máš připravené i nějaké Bonusy, které určitě nechceš prozradit, ale přesto. Můžeš nás nějak nalákat, co pro nás chystáš? :-)

Bonusov mám nachystaných veľa, lebosa držím základného obchodnického hesla „sľubuj menej a dávaj viacej.“ Ale nechcem ešte o nich hovoriť J V pravý čas sa o nich dozviete, ale je sa na čo tešiť.

Můžu si od kurzu „prodejnaruby“ slibovat nějaký hmatatelný výsledek? Bude nějaký výstup, který mě nasměruje?

Určite, výsledok bude vo forme vyšších zárobkov 8-)

Děkuji za rozhovor a držím palce. Prezentuješ někde svojí tvorbu?  Kde tě můžou čtenáři a zájemci o tvé služby najít?

Bezplatné videa z kurzu môžu čitatelia nájsť na stránke www.predajnaruby.sk a články na stránke www.predajnetechniky.sk. Ďakujem aj ja za rozhovor J.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Zapojte se do diskuse!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*