+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek
jak vydělat na internetu d

4 hodinový pracovní týden? Nesmysl nebo realita.

Přesně na tuhle otázku jsem se zeptal sám sebe, když jsem zaklapl knihu od Tima Ferrisse s názvem 4 hodinový pracovní týden. Ať už vám jeho kniha prošla rukama, nebo ne, věřím, že vás myšlenka tak krátké pracovní doby nadchla stejně jako mě. Abyste pochopili souvislosti, vrátíme se trochu do minulosti – k příběhu, ve kterém se možná najdete i vy.

V roce 2012 jsem pracoval jako obchodní specialista v korporátní firmě a manželka byla na mateřské dovolené s naším synem. Pracoval jsem 12 hodin denně a k tomu hodinu denně dojížděl do práce. Ráno jsem odjížděl, když syn ještě spal, a večer jsem padl na gauč a odpočíval. Co si budeme nalhávat – byla to práce, která stála za starou bačkoru.

Když nám po inventuře (opět) strhli peníze kvůli „ztracenému“ zboží, rozhodl jsem se k razantnímu kroku, který bych teď nikomu nedoporučil – dát výpověď a začít podnikat.

Čekal jsem to lepší

Čekal jsem, že budu trávit více času se svou rodinou a polepším si i finančně, ale opak byl pravdou. 16 hodin denně u počítače, s tím přišly zdravotní problémy a stres z docházejících peněz. Dělal jsem všechno, co šlo, ale místo zisku jsem počítal jen další náklady. Za zboží, za grafiku, programování, za reklamu. Můžu vám upřímně říct, že to bylo nejhorší období mého života.

Právě v tu chvíli mi moje krásná žena dala knížku 4hodinový pracovní týden od Tima Ferrisse. Možná to bude znít jako klišé, ale bylo to přesně to, co jsem v tu chvíli potřeboval. Ne že by bylo možné vytvořit z nuly příjmy přes dva miliony korun při práci 4 hodiny týdně, tomu může věřit jenom blázen, ale knížka mě nadchla a nakopla správným směrem.

Zásadní uvědomění

Uvědomil si, že dělám sice všechno, ale napůl, a vůbec se nesoustředím na věci, které vydělávají peníze. Rozhodl jsem se udělat razantní krok; vyprodal jsem zásoby svého e-shopu těžce pod cenou, prodal jsem vše, co prodat šlo, a rozjel jsem web, na kterém teď čtete tyto řádky. Obyčejný blog, který za poslední dva roky vydělal přes 2 miliony korun.

Peníze se ale nesypaly z nebe jen tak; čekalo mě hodně práce a učení se – co a jak dělat, aby to fungovalo a nestálo moc peněz. Největší radost jsem měl, když mi přišlo prvních 14 000 korun. Nebyla to sice žádná raketa, ale konečně jsem se dostal na příjem normálně pracujícího člověka.

Přišly sice překážky a nezdary, ale motivovaly mne výsledky. Sami od sebe mě začali oslovovat klienti, kteří hledali radu či pomoc, a to mi přineslo další velké zakázky a příležitosti.

Když se chce, tak to jde

Nyní jsem opravdu v pozici, kdy pracuji hodně a baví mě to. Nebudu vám lhát do kapsy, 4 hodiny práce týdně jsou pro mě utopie. Kdybych pracoval 4 hodiny týdně, tak moje příjmy klesnou někam na průměrnou mzdu. Pokud tedy chcete vydělávat na internetu, nevěřte na 4hodinový pracovní týden, nýbrž věřte poctivé práci, učení se a poznávání nových věcí.

Díky zkušenostem, které jsem získal, mi dnes klienti platí šest a půl tisíce za konzultaci – a vyplácí se jim. Aktuálně školím a mentoruji třeba manažery jedné z největších mediálních agentur na rozhlasovém trhu.

Pracovat 4 hodiny týdně jde, ale nic moc nezískáte. Pokud chcete uplatnit svůj talent a něco v životě zažít, pak buďte ochotní učit se a pracovat více než ostatní. Alespoň z počátku. Jak porostete, můžete časem práci omezit na minimum, ale na začátku je potřeba si prostě máknout.

Podle sebe vím, že nejjednodušší cestou, jak prodat svůj talent, je internet. Nejde to sice hned, je třeba pracovat a získávat zkušenosti, ale postupnými kroky si také dokážete vybudovat nadstandardní příjmy z internetu s minimální časovou námahou.

A s tím vám mohu pomoci

Vytvořil jsem dva projekty, kterými již prošly stovky lidí. Tito lidé poté začali vytvářet svůj příjem z internetu, nebo ho navýšili. První projekt je Progress Academy. Je to obsáhlý vzdělávací projekt s mou osobní podporou, který vás naučí, jak se krok za krokem dostat z nuly třeba až k milionovým příjmům. Hlavně se naučíte organizovat a plánovat váš projekt tak, aby dlouhodobě rostl a směřoval správným směrem.

Druhý projekt jsou On-line zisky. Je to jeden z modulů Progress Academy, který se zaměřuje čistě na internet a na vydělávání peněz na internetu. Je vhodný pro začátečníky, kteří buď ještě vůbec nemají svůj projekt, nebo mají web, který jim nevydělává peníze. Právě pro ty z vás jsou tu On-line zisky za super cenu i s bonusy.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Zapojte se do diskuse!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*