+420 737 913 277 (Po-Čt 7.30-18.00)
Dávám energii a svěží vítr projektům, které stojí za to tvořit. Samuel Hornek
Hunger Games 2 official

1 Rok života na blogu

21.4 2014 3 Komentáře

I když mi připadá, že uplynuly roky, v březnu to byl právě 1 rok od doby, kdy jsem začal opravdu aktivně tvořit obsah tohoto webu. Zároveň to byl druhý rok, co jsem vstoupil na internetovou scénu, tehdy absolutně bez znalostí. Nyní jsem našel čas podívat se zpět na to, jakou cestu jsem urazil za jeden rok. Osobní a velmi důležitá činnost.

Líbí se mi, že mi nyní píší lidé a když jim poradím, dostanu velmi často jednu odpověď. Víte jakou? „No to víte, tomu já nerozumím jako někdo, kdo se tomu věnuje roky.“ A tím člověkem myslí mě. Je to zajímavý předsudek, který ukazuje na jejich sebedůvěru a ochotu učit se novým věcem.

Moji tvorbu na blogu ovlivnila řada faktorů. Především to byl nový koncept pohledu na lidský život a práci, který jsem čerpal hlavně z knihy „Čtyř hodinový pracovní týden“. Místo předchozí praxe – dělám co nejvíc, abych toho co nejvíc stihl, jsem najednou chápal pravou podstatu podnikání. Uplatňuji tedy teď postup – pracuji co nejméně, abych to musel udělat co nejefektivněji a získal čas na osobní život.

Za rok tvorby, i když nejsem tak tvůrčí jak bych si přál, jsem vytvořil 88 článků a založil 64 stránek. Nejčtenější článek má přes 11 000 přečtení. Nejnavštěvovanější stránka 3 500 zhlédnutí.  Úspěch mají také návody jak vydělat nebo jak dělat seo bez peněz. Na začátku měl mít web úplně jinou funkci i podobu. Web je živí organismus a nemá smysl, ho poutat do řetězů. Volím cestu nejmenšího odporu, proto je pro mě snazší přizpůsobit web aktuálním potřebám mých návštěvníků a práci, která mě zrovna baví.

OZ_728x90

Peníze a příjmy

Moderní a velmi populární je zveřejňovat své příjmy, pokud možno s informací, že jde o pasivní příjmy.  V jednom srpnovém článku jsem zveřejnil cíl vydělat do března 1 milion z tohoto webu. K tomuto číslu jsem se významně přiblížil, ale nepokořil (zřejmě do prázdnin). Pouze dva měsíce v roce jsem atakoval šesticiferný měsíc. Prakticky každý kvartál jsem své příjmy zdvojnásobil. Z toho pohledu vidím ještě obrovský prostor pro zlepšení a vzhledem k aktuální účasti na projektu Tělo jak Pán a dalším chystaným projektům, očekávám v druhém pololetí opět násobky.

Práce

Práce mi bohužel výrazně přibylo. Nejnáročnější obdobím byl podzim a momentálně probíhající kampaň, kde mám na starosti hodně věcí a zároveň se hodně učím, jak „ukočírovat“ tak velkou kampaň a velká čísla. Je to pro mě hodně inspirace. I když to momentálně nemůžu dodržet, většinu roku jsem pracoval do 20 hodin týdně. Práci si můžu vybírat, nabídky skutečně chodí samy, a nikdy jsem si nebyl jistější, že si na chleba vydělám v jakékoliv situaci. Ta situace by nenastala, kdybych nezačal psát tento blog.

Vztahy

Krok do neznáma, který jsem před 2 roky udělal při vstupu na internet, byl cenou zkouškou (nevím, jestli bych se znovu odvážil, asi dospívám). Po osvojení některých pravidel 4 hodinového pracovního týdne, jsem získal čas na rodinu. Věnovat se své ženě, a 3letému chlapečkovi, který vidí celou rodinu pohromadě a září štěstím….nevím co dodat. Snad jen, PROTO JSME PŘECE TADY. Do rodiny přibyla ještě 14 letá sestra, kterou máme v péči a to je naopak někdy docela kotel :).

Profesní vztahy se také významně posunuli. Nejvíc mě baví potkávat se s komunitou, kterou si pro sebe nazývám „online pankáči“ (článek o nich je v přípravě). Hodně se od nich učím a inspiruji. Celkově jsem se naučil a osvojil důležité pravidlo. Pokud chceš něčeho dosáhnout, obklopuj se lidmi, kteří dosáhli podobných výsledků ve svém oboru. Nevěřili byste jaký význam má, naladit se na vlnu úspěchu. K tomu, že jsem se mohl s řadou super lidiček potkat, mi pomohl i tento web a sekce rozhovory, kterou chci nadále rozšiřovat.

Chyby

Nejsem pan dokonalý! Web ani marketingová strategie není bez chyby, to vím a postupně upravuji a doplňuji jednotlivé kroky a činnosti. Jiné naopak ukončuji. Nejvíc webu uškodil fakt, že jsem měnil koncept a vznikla tak řada slepých ramen a odboček. Chyby jsou výborný nástroj pro zlepšování. Jelikož jsem člověk, který rád rebeluje, zkouší nové věci a dělá si věci po svém, asi mě v životě ještě pár chyb potká. Snad se dokážu vždy poučit :).

Projekty – co chystám

Naplánována je řada projektů. Máme software (plugin) pro uzamykání obsahu a odemčení výměnou za email či sdílení, který má fungovat automatizovaněji než dosavadní produkty. Ten chci rozvíjet a někdy v druhé polovině roku uvést na trh. Na konci tohoto roku také začne příprava rodinného hobby podniku, kdy si chceme s manželkou otevřít ateliér a filmové studio v Praze. Takže po letech zřejmě začnu zase podnikat i offline. Už se na to těším. Rozhodl jsem se uzavřít kurz online marketingu zaměřený na affiliate. Cílem je poskytnou kvalitnější péči lidem, kteří již do projektu vstoupili a zajistit jim také osobní přístup. To samozřejmě nejde v neomezeném počtu lidí. Kurz aktuálně absolvují desítky lidí a není důvod jim nevěnovat péči, kterou si zaslouží. Mou vizí je, že každý si na internetu má najít svou cestu podle svých zájmů a představ. Nejde tedy o to, co vám vydělá peníze, ale o to co vás v životě posune dál a zároveň vydělá peníze. Taková cesta vyžaduje individuální přístup.

Investiční projekty:

Myslel jsem, že se k tomu dostanu až za rok či dva, ale pomalu se mé podnikání překlápí na investiční režim (ať už v affiliate, či jinde). Vzhledem k zajímavým nabídkám na spolupráci jsme začali připravovat „lead generation“ weby s potenciálem zisku, který mě sám překvapil. Nikdy bych nevěřil, že jsou dnes ještě obory, kde je takto vysoký potenciál zisku a minimální konkurence. Přátelé je to tak. Jelikož jsem schopný vytvořit nízkonákladové strategie návštěvnosti, není důvod to nevyužít a nevytvořit nějaký produkt (web) za účelem následného prodeje nebo získání skutečně pasivního příjmu. Těším se, co nového se naučím.

Závěr

Bez vás bych nebyl tam, kde jsem dnes, díky za to. Rok uplynul neuvěřitelnou rychlostí a mému chlapečkovi je zase o rok víc. Jsem rád, že můžu věnovat čas právě jemu. Samozřejmě bych dnes zřejmě při dvojnásobném výkonu práce vydělal 2X nebo 3X víc, ale uteklo by mi v životě to nejdůležitější. Tento web je to, co mi pomohlo si lépe organizovat čas i myšlenky a to je k nezaplacení.

Můžu každému doporučit, aby dal o sobě vědět. Kdybych před rokem nezačal psát o tom co dělám a nezačal skutečně (často zdarma) pomáhat a radit lidem, nikdy by mi nezačali chodit nabídky na spolupráci, nikdo by mě nezval do provizních programů.

1 rok uplynulo od doby, kdy jsem poprvé šáhnul na affiliate marketing. Vytvořil jsem si vlastní koncept nízko nákladové kampaně založené na maximální efektivitě investovaného času a peněz. Propojuji webový marketing, seo, emailing, PPC, Facebook a video marketing a vytvářím synergické efekty. Tato strategie funguje báječně a naučil jsem se díky tomu spoustu věcí.

Při pohledu zpět jsem si uvědomil, že tohle může skutečně dokázat každý. Příští rok můžeš dělat lunch jedné z největších kampaní v ČR třeba právě ty.

OZ_728x90

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Facebook komentáře

Komentáře

  • “…vydělat do března 1 milion z tohoto webu. K tomuto číslu jsem se významně přiblížil, ale nepokořil (zřejmě do prázdnin).”

    Prázdniny jsou v plném proudu a co stanovený cíl, podařilo se ho pokořit? :-)

  • Nechci jakkoliv snižovat tento web, ale zdál se mi jeden milion na jeden web obdobného typu jako velice ambiciózní cíl. Děkuji za odpověď a ať se daří.
    Přeji Vám pěkné léto

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*